Page 3 - Integratorzy_2023
P. 3
nych. Do wysokiego miejsca przyczyniły się również partnerstwa nansowe i zawiązane spółki joint venture z podmiotami zewnętrz- nymi: AlphaStruxure i GreenStruxure. Obie rmy jako dostawcy usług typu end-to-end w całym cyklu projektowania, nansowania, budowy, eksploatacji i utrzymania, przyczy- niają się do innowacyjnego zróżnicowania rynku. Schneider Electric wspólnie ze wspo- mnianymi partnerami może niezawodnie dostarczać niestandardowe lub modułowe rozwiązania, wykorzystując bogate doświad- czenie w projektach mikrosieci i DER wraz z technologiami automatyzacji i przetestowa- nymi architekturami do skalowania rozwią- zań. W samej tylko Ameryce Północnej rma Schneider Electric pomyślnie zaprojektowała, zbudowała i utrzymuje obecnie ponad 350 zaawansowanych projektów zarządzania mi- krosieciami.
– Schneider Electric zawsze na pierw- szym miejscu stawia zrównoważony rozwój, klientów i partnerów, co ma odzwierciedlenie w naszym globalnym przywództwie w tym obszarze – mówi Manish Kumar, wicepre- zes wykonawczy pionu Zarządzania Energią w Schneider Electric. – Jest dla nas wielkim zaszczytem, że zostaliśmy wyróżnieni w ran- kingu Guidehouse Insights za nasze przy- wództwo, ekspertyzę i dostarczanie wysokiej jakości strategicznych rozwiązań w łańcuchu wartości mikrosieci, aby umożliwiać naszym klientom osiąganie kolejnych poziomów de- karbonizacji ich operacji energetycznych.
– Warto podkreślić, że w naszym pierw- szym raporcie Microgrid Integrator Leader- board rma Schneider Electric zajęła naj- wyższą lokatę z uwagi na globalne portfolio projektów mikrosieciowych, doświadczenie w projektowaniu wysoce spersonalizowanych rozwiązań, nowo wprowadzoną ujednoliconą ofertę dla średniej wielkości obiektów ko- mercyjnych oraz innowacyjne nansowanie współprac z podmiotami trzecimi – wymie- nia Dan Power, starszy analityk ds. badań w Guidehouse Insights – To, co Schneider Electric robi najlepiej, to dostosowywanie konkretnych rozwiązań do potrzeb energe- tycznych swoich klientów, zapewniając pro- duktywną współpracę platform, infrastruk- tury i technologii, aby pomagać im osiągać cele biznesowe. To świadczy o przywództwie rmy na rynku mikrosieci.
n
Duże inwestycje
u podkarpackiego
producenta
Podkarpacki producent instalacji i urządzeń technologicznych, a także dostawca usług montersko-spawalniczych, inwestuje w rozwiązania cyfrowe. Spółka RS Technology w styczniu podpisała kontrakt na dostawę nowego systemu zintegrowanego Impuls EVO od BPSC. Wdrożenie zaawansowanego oprogramowania jest związane z intensywnym rozwojem firmy.
CONTROL ENGINEERING POLSKA – www.controlengineering.pl
III kwartał 2023 3
R
się rm w Polsce po- łudniowo-wschodniej. Spółka założona w 2006 roku jest producentem instalacji i urządzeń technologicznych ze stali nierdzewnej, a tak- że dostawcą usług mon- tersko-spawalniczych.
Wyroby i usłu-
gi dedykowane są
w większości przemy-
słowi spożywczemu,
chemicznemu, farma-
ceutycznego, energe-
tycznemu, a także re-
alizowane są wyroby ze stali nierdzewnej pod indywidualnie zamówienie Kleina. W gronie klientów podkarpackiej rmy są m.in. Nestlé, GPI Group, Tetra Pak, Kronospan, Tym- bark, Maspex, Wawel czy PGE. W związku z rozwojem i wzrostem zatrudnienia, któ- re są efektem nowych kontraktów, spółka RS Technology zdecydowała się na gruntow- ną digitalizację. Pierwszym jej etapem jest wdrożenie systemu zintegrowanego. Podkar- packa rma wybrała systemu Impuls EVO od śląskiego dostawcy BPSC.
Pełna integracja
Zakres projektu będzie obejmował imple- mentację modułów: gospodarka materia- łowa, nanse i księgowość, kadry i płace, zarządzanie produkcją oraz dystrybucją. By poprawić samo zarządzanie produkcją, RS
S Technology to jedna z najszyb-
ciej rozwijających
Technology zdecydowało się na wdrożenie MOM, czyli Mobilnej Obsługi Magazynu oraz Elektronicznej Rejestracji Procesu Pro- dukcji. Narzędzia te sprawdzają się w bilan- sowaniu potrzeb przedsiębiorstw, których technologia produkcji zawiera znaczną ilość półwyrobów – a tak jest w przypadku pod- karpackiej spółki.
System od BPSC ma w pełni zintegro- wać procesy biznesowe i zapewnić wsparcie operacji w obszarze produkcji i logistyki. Wdrożenie systemu klasy ERP ma pomóc w podniesieniu efektywności we wszystkich obszarach działalności, a także usprawnić planowanie, controlling oraz zdigitalizować zarządzanie procesami wewnętrznymi i ze- wnętrznymi przedsiębiorstwa, co w efekcie przyczyni się skalowania biznesu RSTechno- logy. n