Page 16 - Control Engineering Polska I kw. 2023
P. 16
Badanie
CYBERBEZPIECZEŃSTWO
Future Market Insights
Rynek cyberbezpieczeństwa w przemyśle
osiągnie wartość
43 mld USD w okresie do 2032 r.
Wyniki badań przeprowadzonych przez firmę Future Market Insights wskazują, że wartość rynku cyberbezpieczeństwa w przemyśle wzrośnie do 43 miliardów dolarów do 2032 roku.
14 I kwartał 2023
CONTROL ENGINEERING POLSKA – www.controlengineering.pl
Na podstawie badania przeprowadzonego przez Future Market Insights, certy kowaną przez stowarzyszenie ESOMAR rmę zajmującą się badaniem rynku i doradztwem, przewiduje się, że rynek cyberbezpieczeństwa przemysłowego
odnotuje skumulowany roczny wskaźnik wzrostu CAGR na poziomie 7,7% w okresie prognozy obejmującym lata 2022– 2032. Future Market Insights przewiduje, że wartość świato- wego rynku cyberbezpieczeństwa przemysłowego będzie wy- ceniona na 20,7 miliarda dolarów w 2022 roku i ma osiągnąć 43,5 miliarda dolarów do 2032 roku.
Prognozuje się, że rynek cyberbezpieczeństwa przemy- słowego będzie się rozrastał ze względu na rosnącą adopcję w całym przemyśle nowych technologii, takich jak sieci 5G, analityka Big Data oraz sztuczna inteligencja (AI). Przewiduje się, że popyt na rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa w różnych gałęziach przemysłu wzrośnie wraz ze wzrostem zapotrzebowania na zaawansowane rozwiązania, takie jak za- pory sieciowe, programy antywirusowe i systemy wykrywania włamań (IDS).
W okresie objętym prognozą zapotrzebowanie na roz- wiązania cyberbezpieczeństwa przemysłowego w regionie Azji i Pacy ku będzie rosło w najszybszym tempie. Główne rmy w Chinach, Indiach, na Tajwanie, w Japonii, Australii, Korei Południowej oraz krajach ASEAN (Filipiny, Indonezja, Malezja, Singapur, Tajlandia, Brunei, Wietnam, Laos, Mjan- ma, Kambodża) koncentrują swoje wysiłki na aplikacjach cy- berbezpieczeństwa opartych na chmurze. W wymienionych krajach przemysł produkcyjny obejmuje dużą liczbę małych i średnich rm (MŚP) oraz rm typu start-up.
Ponadto przewiduje się, że zwiększona penetracja In- ternetu w różnych regionach globu przyczyni się do wzro- stu udziału w rynku cyberbezpieczeństwa przemysłowego. Również zwiększona adopcja rozwiązań Internetu Rzeczy (IoT) w przemysłowych systemach sterowania i aplikacjach bezpieczeństwa w chmurze napędza wzrost wielkości rynku cyberbezpieczeństwa przemysłowego.
Przewiduje się, że w nadchodzących latach rosnąca adop- cja rozwiązań bezpieczeństwa w chmurze oraz Internetu Rze- czy w przemysłowych systemach cyberbezpieczeństwa będzie