Page 5 - MAKSİMUM BİZ | EKİM 2015
P. 5

başlarken
  Merhabalar,
Bu sayımızdaki yazımı, yakın zaman önce başarıyla tamamladığımız Acenteler ve Türkiye İş Bankası Müdürler toplantımıza ayırmak istiyorum.
Geçtiğimiz haftalarda Bodrum’da gerçekleştirdiğimiz toplantılarımız, Anadolu Sigorta olarak iş ortaklarımızla bir araya geldiğimiz en önemli buluşmalarımızdan birisini oluşturuyor. Bu toplantılarda sektörümüz ve şirketimizin orta vadeli performansına göz atarken, kampanyalarımız hakkında bilgileri paylaşıyoruz, gelecek dönemlere ait hedef ve stratejilerimizi de masaya yatırabiliyoruz.
Acenteler toplantımız, farklı iş ortamlarından gelen ve kendi özgün stratejilere sahip olabilecek iki önemli satış kanalımızın, şirketimizin genel menfaatleri çerçevesinde, aynı düzlemde buluşmasına da katkı sağlıyor. Söylemesi kolay yapması ise zor bir iş olan bu ortak noktayı yakalama süreci, Anadolu Sigorta’nın kurumsal yapılanmasında vazgeçilmez bir adımdır.
Fırsatları Değerlendirmek Ancak Sağlıklı Bir İletişim İle Mümkün
Anadolu Sigorta olarak; ne kadar çok sayıda kişinin ihtiyacını karşılayan ürün ve hizmetler üretebilirsek, sektör içerisindeki gücümüzün ve etkinliğimizin de
o derece artacağını biliyoruz. Türkiye, ekonomik olarak gelişen ancak yaşça da genç diyebileceğimiz bir topluma sahip. Bu durumun doğal sonucu olarak, talep
ve beklentiler toplumumuzda kısa zaman içerisinde dinamik bir şekilde değişiyor. Bahsettiğimiz trendin sektörümüzde, özellikle de kısa vadede farklı bir yöne doğru gitmeyeceğini öngörebiliyoruz.
Günümüzde sigorta şirketlerinden beklenen, toplumun değişen ihtiyaçlarına göre, sundukları ürün ve hizmetleri, hatta bazı durumlarda kendi iş yapış biçimlerini yenilemeleridir. Bu süreci ancak iyi bir iç iletişim ortamı altında ve ilgili taraflar birbirleriyle sağlıklı bir diyalog halinde ise yürütebiliriz. Aksi halde pazardaki fırsatlar ve tehditler algılansa bile, şirket içinde bunları aksiyona dönüştürecek sonuçlara dönüşmeyecektir.
Anadolu Sigorta olarak acenteler toplantılarımız ile bunu başardığımızı düşünüyor, bu buluşmalarımızda; görüş, düşünce ve önerileriyle bizlere katkı sağlayan tüm iş ortaklarımıza bu vesile ile bir kez daha teşekkür ediyorum.
Bu sayımızda neler okuyacaksınız?
Sonbahar sayımızda, şirketimizden en son haberlerin yanı sıra her sayımızda olduğu gibi herkesin ilgiyle okuyacağını düşündüğümüz yazılar da sizleri bekliyor olacak.
Yazımda bahsettiğim acenteler toplantımızla ilgili yazı ve fotoğrafları bulabileceğiniz dergi sayfalarımızda ayrıca tanıtımlarımız, röportajlarımız ve güncel yazılarımızdan oluşan renkli bir içeriği sizlere sunuyoruz.
Gelecek sayılarda görüşmek dileğiyle hepinize mutlu ve sağlıklı günler diliyorum...
Sevgilerimle,
Filiz Tiryakioğlu
I. Genel Müdür Yardımcısı
 maksimumbiz | 03
   Günümüzde sigorta şirketlerinden beklenen, toplumun değişen ihtiyaçlarına göre, sundukları ürün ve hizmetleri, hatta bazı durumlarda kendi iş yapış biçimlerini yenilemeleridir.   3   4   5   6   7