Page 16 - MAKSİMUM BİZ | EKİM 2018
P. 16

 GÜNDEM
 ‘DİJİTAL SİGORTA GİRİŞİMCİLİK YARIŞMASI’NIN
KAZANANLARI BELLİ OLDU
ANADOLU SIGORTA’NIN YENILIKÇI DIJITAL SIGORTA GIRIŞIMLERINI DESTEKLEMEK AMACIYLA OLUŞTURDUĞU ASTART PLATFORMU KAPSAMINDAKI ‘‘DIJITAL SIGORTA GIRIŞIMCILIK YARIŞMASI’NIN’’ KAZANANLARI BELLI OLDU.
 AStart platformunun, Türkiye İş Bankası Workup programı iş birliği ile düzenlediği, “Dijital Sigorta Gi- rişimcilik Yarışması’nın’’ finali 7 Ağustos’ta Kolektif House’ta gerçekleştirildi. Teknoloji odaklı sigortacılığı (Insurtech) destek- leyen ve gündelik hayatı kolaylaştıracak yeni ürün ve hizmetlere odaklanan AStart Platformu’na 100’ü aşkın proje başvurdu. Finale kalan projeler, 7 Ağutos’ta Kolektif House’ta, Türkiye İş Bankası Workup Lead Mentörü Ömer Erkmen, Sigortacılık Pro- fesyoneli ve Mentörü Okan Utkueri, Türki- ye İş Bankası Dijital Bankacılık Girişimcilik Birim Müdürü Emre Ölçer, Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcıları Levent Sönmez ve Mehmet Abacı ile Anadolu Sigorta Diji- tal Kanal Yöneticisi Barış İnan’dan oluşan jüri üyelerine sunumlarını gerçekleştirdi.
Girişimcilere İhtiyaçlarına Göre Destek
Finale kalan girişimler arasında, Stuff Si- gorta 1. ve PetSurfer 2. oldu. Kazananlar, Türkiye İş Bankası Workup programına katılım hakkı kazandılar. Workup kapsa- mında, girişimcilere hızla büyümelerini sağlamak için ihtiyaç duydukları alanlarda destek sağlanıyor.
Kazanan Girişimler
Stuff Sigorta
https://www.stuffapp.net/
Güvencesiz eşyaların beklenmedik olaylar- dan dolayı oluşan maddi kaybını engelle- mek için istenilen firmadan online olarak, en uygun fiyat avantajıyla sigorta seçimini sağlayan Stuff Sigorta, sigortacılığa yeni bir soluk getirerek müşterilerine, vakit kay-
betmeden tek bir dokunuş ile istediği ürü- nü, anında sigortalatma ya da iptal etme imkanı sunuyor. Stuff Sigorta aracılığıyla; klasik evrak işlemleriyle vakit kaybetme- den, istediğiniz nesneyi, istediğiniz yerden, istediğiniz anda sigortalatabiliyorsunuz.
PetSurfer
https://petsurfer.com/
Pet sahipleri ile pet bakıcılarını buluşturan Türkiye’nin yeni nesil pet platformudur. Pet sahipleri, bu platform aracılığıyla ba- kıcılara hizmet bedeli ödeyerek, petlerini gönül rahatlığıyla emanet ederler. Kısa zamanlı bakıcı arayan pet sahipleri, alacağı hizmetler doğrultusunda çevresindeki
en yakın bakıcıları listeleyerek en uygun bakıcıyla anlaşabilir.
14 MAKSİMUMBİZ


   14   15   16   17   18