Page 26 - MAKSİMUM BİZ | EKİM 2018
P. 26

  GÜNDEM
YEŞİL KART İLE TRAFİK SİGORTANIZ 47 ÜLKEDE GEÇERLİ
ANADOLU SIGORTA’NIN HIZMETLERI ARASINDA YER ALAN YEŞIL KART POLIÇESI, TÜRKIYE SINIRLARI DIŞINDA KALAN 47 ÜLKEYE TEMINAT SUNUYOR. TEMINAT KAPSAMINDA YURT DIŞINDA HERHANGI BIR KAZAYA NEDEN OLUNMASI DURUMUNDA ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARA VERILEN MADDI VE BEDENI ZARARLAR POLIÇE KAPSAMINDA KARŞILANIYOR.
 Türkiye sınırları içerisinde kazaya neden olunması durumunda üçüncü şahıslara verilen maddi ve bedeni zararlar trafik sigortası ile yurtdışında ise; Yeşil Kart sigortası ile koruma altına alınıyor. Kazanın meydana geldiği ülkede yürürlükte olan trafik sigortası mevzuat, kapsam ve
limitleri çerçevesinde sigortalıyı koruyan, 15 günden bir yıla kadar istenilen sürelerde teminat sunulan Yeşil Kart sigortasını kulla- nıcılar yurtdışına çıkmadan önce diledikleri her yerden www.anadolusigorta.com.tr ad- resine giriş yaparak online olarak da uygun fiyata satın alabiliyor.
Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Asya Ülkelerinde Geçerli
Ürün hakkında bilgi veren Anadolu Sigorta Oto Sigortalarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Metin Oğuz, “Yeşil Kart Sigortası, Türkiye’de trafik sigortasında olduğu gibi yurtdışında sizi karşı tarafa verebileceğiniz maddi hasarlarda teminat altına alır. Böylece sigortalılar, seyahatte büyük oranda sıkıntı yaşatabilecek maddi hasarlı kazalara karşı
kendini güvenceye almış olur” dedi. Kısa süreli de yaptırılması mümkün olan poliçe- nin, 47 ülkede geçerli olduğunun altını çizen Oğuz, şöyle devam etti: “Yeşil Kart poliçeniz- le bir Avrupa ülkesine doğru seyahat eder- ken, sadece o ülke içinde değil, seyahatiniz boyunca geçtiğiniz neredeyse tüm ülkelerde güvence altında oluyorsunuz. Üstelik poliçe sadece Avrupa ülkelerinde değil, Orta Doğu, Afrika ve Asya ülkelerinde de geçerli olması sebebiyle geniş bir güvence sunuyor.”
Yeşil Kart ile ilgili detaylara ve geçerli olduğu ülkelerin listesine https://www.anadolu- sigorta.com.tr/tr/arac/yesil-kart-sigortasi adresinden ulaşılabiliyor. Ayrıca www.ana- dolusigorta.com.tr adresinden de sadece TC kimlik numarası ve plaka numarası giriş yapılarak satın alınabiliyor.
 KKTC’DEN ANLAMLI ZİYARET
KKTC ve Türkiye sigorta sektörleri arasındaki iş birliğini geliştirmek amacıyla gerçekleştirilen ziyaret
oldukça verimli geçti. KKTC Sigorta ve Re- asürans Şirketler Birliği, Türkiye sigorta ku- rumları ile iş birliğini güçlendirerek eğitim, tecrübe ve yeni uygulamalar konusunda aldıkları destek ile yeni projelerde bir araya gelme dileklerinde bulundu.
Tam Destek Sözü Aldı
KKTC Sigorta ve Reasürans Şirketler Birliği, şirketimize gerçekleştirdiği ziyaretin yanı sıra Türkiye Sigorta Birliği, Sigorta Bilgi Merkezi, TSEV, Milli Reasürans, JLT Brokerlık’ı da ziyaret etti. Birlik, ziyaret ettiği kurumlardan KKTC sigorta sektörüne tam destek sözü aldı.
KKTC SIGORTA VE REASÜRANS ŞIRKETLER BIRLIĞI YENI DÖNEM YÖNETIM KURULU, GENEL MÜDÜR VE GENEL MÜDÜR YARDIMCILARIMIZI ZIYARET ETTI.
 24 MAKSİMUMBİZ   24   25   26   27   28