Page 19 - BODRUMDergi | MAYIS 2024
P. 19

Nükhet Duru, Ajda Pekkan, Işın Karaca, Ayhan Sicimoğlu, Aygün Kazımova, Rober Hatemo gibi tarzlarında başarılı birçok isme yıllarca vokal yaptıktan sonra Adalet, Yanıla Yanıla ve Sevdalım teklileriyle müzikseverlerin beğenisini kazanan Seda Mete, tarzıyla da konuşulmaya devam ediyor. İşte BODRUMDergi’nin kapağını süsleyen Seda Mete’yle ilgili merak edilenler:
Beni Nükhet Duru Keşfetti
“Müziğe çok küçük yaşta Nükhet Duru’ya vokal yaparak başladım. Çok şanslıydım, çünkü ustam Nükhet Duru’ydu. Beni o keşfetti. 11 yıl kendisine vokal yaptım. Kendimi bulmaya çalıştığım bu yolda; Ajda Pekkan, Işın Karaca, Ayhan Sicimoğlu, Aygün Kazımova, Rober Hatemo gibi tarzlarında başarılı birçok isme vokal yaptım. Hepsinden ayrı ayrı çok şey öğrendim. Fakat Nükhet Duru benim gerçekten divam. O bir okuldu benim için.
Yeteneklerimi Sahne Şovlarında Göstermekten Çekinmiyorum
Müzikal yolculuğumun başından bu yana birçok eğitim aldım. Davul, bas gitar, gitar gibi enstrümanları çalıyorum. 15 yıldır sahnelerin en deneyimli solistleriyle sahnede yer almam bana çok şey kattı. Yeteneklerimi sahne şovlarında göstermekten çekinmiyorum.
Tüm Çabam Örnek Bir Müzisyen Olabilmek için
Akışa teslim yaşıyorum. Her şey olması gerektiği zamanda gerçekleşiyor bana göre. Hem deneyimlerim hem de tecrübelerim doğrultusunda daha kendinden emin, ne istediğini bilen, örnek bir müzisyen olabilmek tüm çabam.
Sahne Bir İllüzyon Ben de Bir Şov Kadınıyım
İçimde iki Seda var. Biri sahnedeki çılgın güçlü kadın, diğeri de o büyüleyici atmosfere kapılmayan, mütevazı sakin kadın. Sahne bir illüzyon. Orada kalmaya devam edersem ‘Ben oldum’ derim. Mesele ‘Ben oldum’ dememekte. Günlük hayatımda son derece sessiz sakin biriyim. Ben bir şov kadınıyım. Müziğim, yorumculuğum çok önemli ama bir o kadar da göze hitap etmeyi seviyorum. İkisi birbirini çok iyi dengeliyor. Kendimi seksi buluyorum ve bu beni sahnede daha da öteye taşıyor. Sahnedeki şovların asla sesimin önüne geçeceğini düşünmüyorum.”
   17

























































































   17   18   19   20   21