Page 31 - BODRUMDergi | MAYIS 2024
P. 31

 BODRUM CRUISE PORT’UN 2024 HEDEFI
100 Bin Yolcu
Dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi Global Ports Holding’in portföyünde yer alan Bodrum Cruise Port, 2024 yılının ilk gemisini ağırlayarak sezonu açtı. Silversea Cruises’a ait 212 metre uzunluğundaki Silver Spirit gemisi Bodrum Cruise Port’a demir atarken liman 2024 yılı boyunca 100 binin üstünde kruvaziyer yolcusu ağırlamayı hedefliyor.
Dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi Global Ports Holding’in portföyünde yer alan Bodrum Cruise Port, 2024 kruvaziyer sezonunu açtı. 7 Nisan Pazar günü İstanbul Limanı’ndan yola çıkan Silver Spirit adlı gemi, 475 yolcusuyla birlikte Bodrum Cruise Port’a geldi. Bodrum Cruise Port, kasım ortasına kadar devam edecek sezonda 100 binin üstünde yolcu ağırlamayı hedeflerken Kos ve Rodos adalarına yapılacak feribot seferleri ile de 130 bin civarında yolcuya hizmet vermesi bekleniyor.
Bodrum Cruise Port yıl boyunca 97 gemiye ev sahipliği yapacak.
Bu yıl için 97 geminin Bodrum Cruise Port’a geleceğini öngördüklerini belirten Global Ports Holding Doğu Akdeniz Limanları Direktörü Aziz Güngör, “Bu yıl da Bodrum’da başarılı bir kruvaziyer sezonu bekliyoruz. Etkileyici gemi yelpazesi ve yolcularımıza olağanüstü hizmet sunma konusundaki sürekli kararlılığımızla bu yıl Bodrum’da başarılı bir kruvaziyer sezonu daha bekliyoruz” dedi.
    Aziz Güngör | Global Ports Holding Doğu Akdeniz Limanları Direktörü
29   29   30   31   32   33