Page 48 - BODRUMDergi | MAYIS 2024
P. 48

 SAÇ BAKIMI
Yapay Zekâ
SAÇ KESIMINI SANATA DÖNÜŞTÜRÜYOR
  Saç kesimi ve tasarımı yapay zekâyla daha yaratıcı, özgün ve kişiselleştirilmiş bir boyuta evriliyor. Saç stilistleri için deneme yanılma yöntemi geride kalırken saç simülasyonu, kişiye özel binlerce tasarım yapılmasına kapı aralıyor.
AR (Artırılmış Gerçeklik), AI (Yapay Zekâ), ML (Makine Öğrenimi) ve hareket sensörleri gibi teknolojiler birçok sektörün geleceğine yön veriyor. Müşteri deneyimlerini geliştirmekten operasyonları optimize etmeye kadar farklı hususlarda kullanılırken şimdi de güzellik endüstrisi bu teknolojilerle dönüşüyor.
Teknolojinin saç kesimi ve tasarımına sağladığı faydalar hakkında bilgi veren 333 Hair Art Kurucusu ve Saç Stilisti Nuray Aral, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: “Saç tasarımı, sadece teknik beceriden ibaret bir süreç değil, aynı zamanda derin bir sanatsal ifade biçimidir. Amacımız, her müşterimizi sanat eseri gibi kabul ederek onlara en yakışan tarzı yaratmak. Bunun için kendimizi sürekli geliştiriyoruz. Yeni teknolojiler, bu alanda devrim yaratıyor ve bizim gibi yenilikçi stilistlere daha yaratıcı ve kişiselleştirilmiş hizmetler sunma fırsatı tanıyor. Müşterilerimizin yüz hatlarına, saç tipine, tercihlerine ve beklentilerine en uygun saç modelini belirlemek için teknolojiden faydalanıyoruz. Yeni teknikler geliştiriyor, güncel trendleri takip ediyor ve eğitimlerimize devam ediyoruz.”
46
   46   47   48   49   50