Page 102 - BODRUMDERGI | ŞUBAT 2022
P. 102

Beril Khalaf Interiors’un kurucusu Iç Mimar Beril Khalaf, 2022 yılında tasarım alanında konuşulacak yenilikleri ve iç mekânlarda karşımıza çıkacak dekorasyon trendlerini Bodrum Dergi’ye anlattı.
Genel olarak evlerde 2021
yılında da yansımalarını görmeye başladığımız ve bir noktada hayatımıza girmiş olan doğala yakın nötr ve natürel renklerin hakim olduğu tasarımların göz önüne çıkacağını belirten Beril Khalaf, işlevsel mobilyaları
ve basit yaşam prensiplerini benimseyebileceğimiz minimal tasarımların popüler hâle geleceğini söyledi.
Doğanın iç mekânlarda hüküm sürmeye devam edeceğini ve doğanın sunduğu natürel renkleri ev dekorasyonlarında daha sık göreceğimizi vurgulayan Khalaf şöyle dedi:
“Natürel renklere işlenmemiş, doğal ve sürdürülebilir malzemeler eşlik edecek. Traverten, oniks, granit gibi malzemelere konut ya da ticari projelerde çokça rastlayacağımızı düşünüyorum. Natürel renklere bozuk formlar ve organik bitişlere sahip mobilyalar eşlik edecek. Geçirmiş olduğumuz dönemin şartlarına ayak uydurabilmek adına evlerde çokça vakit geçirdiğimiz, evlerimizi kimi zaman ofis kimi zaman da bir atölye olarak kullandığımız için, özellikle yaşam alanlarında, boşlukların ve hareket alanlarının da bulunduğu, aynı alanın
birden fazla fonksiyona sahip olduğu tasarım fikirlerine 2022 yılında fazlaca yer vereceğimizi düşünüyorum. Eskimeyen ve her tasarım dilinde farklı bir formuna rastladığımız ahşap, bu yıl da duvar panelleri olarak karşımıza çıkacak. Zeminde kullandığımız doğal taş karolar, mermerden yapılmış tezgâhlar keten ve pamuklu kumaşlar 2022’de de trend olmaya devam edecek.”
 100   100   101   102   103   104