Page 132 - BODRUMDERGI | ŞUBAT 2022
P. 132

SİNEMA
MUTLAKA IZLENMESI GEREKEN
Mini Diziler
İzlediğiniz dizi zirvede bir sezon finaliyle bitti. Yeni sezon kim bilir ne zaman? Bazen o kadar uzun bekleyişler yaşıyoruz ki karakterleri hatta olayları unuttuğumuz bile oluyor. Film tadında ama daha uzun soluklu bir şey arayanlar için 5 mini dizi hazırladık. Keyifli seyirler...
CHERNOBYL | 5 BÖLÜM
IMDB: 9.4
1986 yılında Sovyet Ukrayna’da meydana gelen Çernobil felaketinin nasıl meydana geldiğini anlatan dizi, Çernobil nükleer santralindeki patlama ve sonrasında yaşananları işliyor. Kazanın hemen ardından SSCB, olayın araştırılması için ülkenin önde gelen nükleer fizikçilerinden Valery Legasov’u görevlendirir. Yaşananları tüm çıplaklığıyla gözler önüne seren dizide Valery, felaketin boyutlarını kontrol altına almak için zorlu bir mücadele verir.
     ŞAHSIYET | 12 BÖLÜM
IMDB: 9.1
Uluslararası Emmy Ödülü sahibi olan Şahsiyet’in başrolünde Haluk Bilginer ve Cansu Dere’yi izliyoruz. Adli katip memurluğundan emekli olan Agâh’ın hayatı, kendisine alzheimer teşhisi konulmasıyla altüst olur. Tüm anılarını beyninin zamanla sileceğini fark eden Agâh, bu durumu fırsata dönüştürmek için tehlikeli bir oyuna girer. Yıllardır düşündüğü cinayetleri tek tek işlemeye başlar. Agâh’ın işlediği bu cinayetler, cinayet büro amiri Nevra’nın hayatını da derinden etkiler.
    130
   130   131   132   133   134