Page 38 - BODRUMDERGI | ŞUBAT 2022
P. 38

PATİLİ DOSTLAR
Bingo
Sahra 10 yaşında... Istanbul, Özel Burçak Eyüboğlu Ortaokulu 5. sınıfta okuyor. Tatillerde annesi Yasemin Hanım’la birlikte soluğu Bodrum’daki evlerinde alıyor. Uzun zamandır bir köpek sahiplenmek istiyormuş ama bir türlü o isteğine kavuşamamış. Pandemi sürecinde; bir gün annesiyle sadece fikir edinmek için köpeklere bakmaya gitmişler. Ve o gün, 8 Kasım 2020’de tanışmışlar. Aslında Poodle cinsi bir köpeği sahiplenmeye karar vermiş ama o gün Morkie cinsi henüz 2.5 aylık yavru köpeği görünce, “Işte bu, Bingo” demiş ve adını da Bingo koymuş. O günden sonra da en iyi arkadaşı Bingo olmuş.
36
SAHRA VE YASEMIN’IN CAN DOSTU
 MUSTAFA KÜÇÜK
q Bingo’yla ilk karşılaşmanız nasıl oldu?
4 Sahra: Bir sürü köpek ve kedi vardı orada ama onunla aramızda çok özel bir iletişim kurduk. Bingo, benimle ilgilenmeye çalıştı. Ama bir yandan
da ürkek davranıyordu. Daha önce
ne yaşadı bilemiyoruz. Ilk kucağıma aldığımda korkuyordu ama buna rağmen kafasını bana dayadı ve sakinleşti. O an kendimi çok mutlu hissettim. Ilk defa bir hayvanım olacaktı. O yüzden çok başka duygular hissediyordum. Ilk günümüz çok güzel geçti.
q İsmini nasıl koydunuz?
4 Sahra: Köpek sahiplenmeye karar verdiğimizde annemle isim konusunda çok düşündük. Bir sürü isim üstünde durduk... Fakat köpek sahiplenmek için gittiğimiz gün, onu ilk görüp kucağıma aldığımda, “Anne işte bu... Bingo” dedim. Ismini de böyle koydum.
q Neden bir evcil hayvan sahiplenmek istediniz?
4 Sahra: Aslında bütün hayvanları
çok seviyorum. Neredeyse bütün arkadaşlarımın bir evcil hayvanı vardı. Ben de çok istiyordum ama sadece benim istememle olmuyor, annemin de buna onay vermesi gerekiyordu.
    36   37   38   39   40