Page 63 - BODRUMDERGI | ŞUBAT 2022
P. 63

4Su için
Adına 2 bardak su ve 15 dakika denilen bu yöntem, canınız tatlı bir şeyler istediğinde işe yarayacaktır. Tek yapmanız gereken tatlı krizi geldiğinde 2 bardak su içip 15 dakika beklemek. Göreceksiniz canınız hiçbir şey yemek istemeyecek.
4Bir ısırıkla mutlu olun
Amerikan Kalp Derneği’nin açıklamasına göre Amerikalılar günde 22 çay kaşığı şeker tüketiyor, önerilen maksimum miktar ise kadınlar için altı, erkekler için dokuz çay kaşığı dolusu şeker. Suyla kendinizi kandıramadıysanız, o tatlıdan bir ısırık alıp nefsinizi köreltebilirsiniz.
4Ortaya karışık yapın
Sağlıklı yiyecekleri tatlı şeylerle karıştırarak yiyebilirsiniz. Bu tatlı krizinde kontrolü elinize almanızı sağlayacaktır. Meyveleri biraz fındık ezmesine batırabilir, light krakerleri ya da kuru meyveleri biraz sürülebilir çikolata ile kaplayabilir, kepekli galetaları reçele batırabilirsiniz.
4Favori arkadaşınız Tarçın Diyabetik hastalara doktorlar tarafından önerilen tarçının mucizesine inanamayacaksınız. Kan şekerini düşürme etkisi olan tarçına alerjiniz yoksa mutlaka denemelisiniz. Göreceksiniz, şekerli şeyler yeme isteğinizi azaltacak. Elmanın ya da muzun üzerine tarçın dökerek olası bir krizi engellemiş olursunuz. Sıcak suya atıp içtiğiniz tarçın kabuğu da gün boyu oluşabilecek bir tatlı krizi için en iyi çözüm.
4Kendi tarifinizi oluşturun
Yeme konusunda olduğu kadar üretimde de marifetlerinizi konuşturmanın zamanı geldi. Zararlı şeylerden uzak durarak masum bir tatlı hazırlamaya ne dersiniz? Üstelik ekleyeceğiniz organik tohumlar ve tahıllarla tatlınızı vitamin deposuna çevirebilirsiniz. Tarçın bu tariflerde de baş tacı haberiniz olsun.
  61

   61   62   63   64   65