Page 83 - BODRUMDERGI | ŞUBAT 2022
P. 83

  Doğal Botoks Uygulaması
Botoks uygulamasının 2022’in medikal estetik trendleri arasında yer alması şaşırtıcı bir durum değil. Ülkemizde ve dünyada sıkça tercih edilen botoks, alın bölgesi ve iki kaş arasındaki çatıklıktan kaynaklanan çizgiler, göz kenarlarında meydana gelen kazayağı adı verilen ince çizgiler ve boyunda ortaya çıkan yaşa bağlı dikey çizgileri hafifletmek üzere kullanılan bir tedavi yöntemi. Ayrıca terlemeyi önlemek için de botoks tercih ediliyor. Kısa uygulama süresi, işlem sonrası acı olmaması ve hemen normal iş hayatına dönülmesi botoksun tercih edilmesinde önemli etken. Botoks yapıldıktan sonra üç- dört gün içinde etkisini göstermeye başlıyor ve 10-15 gün içinde son hâlini alıyor. Botoks, popüler bir uygulama olsa da yüz kaslarının anatomisini iyi bilen konusunda tecrübeli ve uzman doktorlar tarafından yapılmalı. Botoks her yüze ayrı uygulanmalıdır yani kişinin ihtiyacına ve yüz yapısına göre yapılmalıdır.
Dr. Yasemin SAVAŞ
Medikal Estetik Hekim
Kaliteli Yaşam Kliniği Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş, yaptıkları uygulamalar ile kendilerine başvuran kişilerde çekiciliği ve güzelliği arttırmaya yönelik tedaviler yaptıklarını belirterek şunları söyledi: “Artık bize danışan hastalarımız neler yapabileceğimiz konusunda gün geçtikçe artan bir farkındalığa sahipler. Amacımız kişiyi değiştirmeden en iyi hâline ulaştırmak, doğal ve fresh bir görünüme kavuşturmak. Pandemi süreci de hayata bakış açımızı değiştirdi. Kendimizle başbaşa kaldığımız, erteledeğimiz her şey için pişmanlık duyulan bir süreç oldu. Insanlar açılma ile birlikte ertelenen tüm uygulamaları talep ettiler. Bu nedenle de medikal estetik uygulamalarının hepsinde artış oldu. Özellikle görüntülü toplantılar ile kamerada hem yüz hem boyunda; cilt kusurları, gözenekler, lekeler, karanlık alanlar, ciltte sarkmalar fazlasıyla ortaya çıktı. Cildi yeniden yenileyen ve gençleştiren uygulamalara istek arttı. Ayrıca yine kamerada, çene hattındaki kusurları daha belirgin hâle getirdiği için; çene bölgesi ve jawline uygulamaları da popülerliğini korudu. Gelişen teknoloji, modern çağa birçok yarar sağladığı gibi yaşam şekillerini değiştirip kişileri hareketsiz bir yaşama da itti. Hareketsizlik ve enerji harcamadaki azalma ile birlikte kişilerde bölgesel yağlamalar
da meydana geldi. Dolayısıyla 2022 yılında da bahsettiğim bu yüz uygulamalarına hem de kişilerin çok vakitlerini almayacak kısa sürede etki eden vucüt işlemlerine talep olacağını düşünüyorum.
   81
   81   82   83   84   85