PRILIKA ZA IGRAČE

IZ AKADEMIJE FKS                                 svirali onakav penal

Kada je objavio spisak od  poluvremenu na utakmici pro-
              28 fudbalera koje vodi na  tiv Zagreba, gotovo svi igra-
              pripreme u Sloveniju, tre-  či su bili iz naše Akademije i   Treba biti realan i reći da je njima poništen čist gol u Zenici,
              ner Sarajeva Almir Hurtić  odigrali su dobro. Zadovoljan
              na njega je uvrstio čak 11  sam njihovim angažmanom,  tako da nemamo za čim žaliti, ali penal nije postojao i dosuđen
              igrača koji su prošli kroz  zalaganjem i sigurno je da u
              Akademiju ovog kluba.    igračkom smislu to može još  je samo jer se sve desilo u našem šesnaestercu, kaže Ordagić
                Dugoročna strategija čel-  puno bolje - kazao je Hurtić.
              nika Sarajeva jeste da mladi   Na pripreme Bordo kluba u   udbaleri tuzlanske Slo-  utakmice i svi smo se složili  utakmica. Odigrali smo jako  spasio svoj tim.
              igrači iz Akademije kluba čine  Sloveniju, pored ostalih, otpu-  bode ispali su već u pr-  da je penal nepostojeći. Da se  dobro prvo poluvrijeme, ali u   Ordagić smatra da je Slobo-
              okosnicu prvog tima.     tovali su i Vladan Kovačević,   vom kolu kvalifikacija  onakva situacija desila u kazne-  drugom smo malo posustali.  du koštalo neiskustvo igranja u
                - I prije odlaska na pripreme  Mujakić, Rastoder, Kadušić, Fza Evropsku ligu.  nom prostoru Beitara sudija ni-  Ipak, činjenica da je meč od-  Evropi i da kada se sve sabere
              rekli smo da mladim igračima  Herić, Vazda, Gljiva, Radovac,   Bolji od njih sa ukupnih 1:0  kada ne bi pokazao na bijelu  lučio penal ostavlja dodatnu  nemaju za čim žaliti.
              iz klupske Akademije želimo  Mihojević, Anđušić i Osmano-  u dva meča bili su fudbale-  tačku. Penal je dosuđen samo  gorčinu zbog ispadanja. Bei-
              dati minutažu i priliku da se  vić, koji su prethodno nastu-  ri Beitar Jerusalema. Koban  jer se navodni prekršaj desio  tar nam do penala nije napra-  Čist gol
              nametnu u prvom timu, da po-  pali u Akademiji Fudbalskog  za Tuzlake bio je penal u 66.  u našem kaznenom prostoru  vio niti jednu jedinu šansu, a  - Mislim da smo u dvije utakmi-
              kažu svoj potencijal. U prvom  kluba Sarajevo.   A. P.  minuti koji je u gol pretvorio  – kazao je Ordagić i dodao:  njihov golman je u 94. minuti  ce bili, ako ništa izjednačeni sa
                                                               Omer Atzily, kojeg je prethod-  - Bila je izuzetno teška  fenomenalnom intervencijom  Beitarom. Možda nas je koštalo
              Lulić iznenada ostao bez trenera                 no faulirao Ivan Kostić.                                                 i to što nemamo iskustvo igranja
                                                                                                                                        u Evropi. Igrali smo prvi meč
                                                               Teška utakmica          Ipak, činjenica da je meč odlučio penal ostavlja   na Bilinom polju, koji nije naš
                                                               Jedan od najboljih fudbalera  dodatnu gorčinu zbog ispadanja. Beitar nam do   stadion. Treba biti pošten pa
                                                               Slobode Amer Ordagić smatra   penala nije napravio niti jednu jedinu šansu, a   priznati da u tom meču Beita-
                                                               da penal nije postojao.                                                  ru nije priznat čist gol, tako da
                                                                 - Smatram da penal nije po-  njihov golman je u 94. minuti fenomenalnom   na kraju nemamo za čim žaliti
                                                               stojao. Razgovarali smo nakon  intervencijom spasio svoj tim, kazao je Ordagić  – kazao je Ordagić.  A. PLOČO

Kapiten Samir Memišević i napadač Joco Stokić odlaze iz Radnika
                                                               Beroe znao iskoristiti neiskustvo

Argentinac otišao, a nije ni došao               Fudbaleri Radnika nisu                                                   Ne želimo da nam se desi si-
                                                               uspjeli proći u drugo pret-
                                                                                                                                        tuacija kao nekim klubovima
              Bielsa podnio ostavku                            kolo Evropske lige.                                                      u prethodnim sezonama, koji
                                                                                                                                        su nakon što počnu sezonu u
                                                                 Beroe je slavio u Banjoj Luci
              nakon samo dva dana                              sa 2:0 i tako izbacio Bijeljince,                                        Evropi, na kraju jedva spaša-
                                                               a trener Slavko Petrović sma-
                                                                                                                                        vali premijerligaški život. Do
                Bivši selektor Čilea i Ar-  njegov potpisan ugovor pro-  tra da je Radnik svoju priliku                                 sada nam je otišlo 16 igrača, a
              gentine, 60-godišnji Argen-  slijeđen u ured Serie A.  propustio u prvom meču.                                            došlo je 12, tako da ćemo mo-
              tinac Marcelo Bielsa, koji je   Čelnici Lazija prijete da će   - U prvom meču dominirali                                  rati dovesti još nekoliko igrača
              trebao u subotu stići u Rim i  sudskom tužbom protiv Bielse  smo 90 minuta i imali dvije fe-                              kako bi pojačali tim. Sigurno
              preuzeti Lazio, dao je otkaz  zaštititi interese kluba. Bielsa  nomenalne prilike koje nismo                              je da će nas napustiti kapiten
              samo dva dana nakon što je  je sličan ispad imao i prilikom  iskoristili. U revanšu smo dobro                   Radnik pao    Memišević koji ima ponude tri
              postavljen na tu dužnost i ne  posljednjeg angažmana u Mar-  igrali u prvih 60 minuta igre, a                      za dvije    kluba iz inostranstva, te Joco
              dolazi u Vječni grad.    seilleu, gdje je potpisao dvo-  onda smo pokušali napasti go-                             minute  Stokić koji ima ponudu sa ko-
                Bielsa je u pisanom obliku  godišnji ugovor, a potom dao  ste. Oni su znali iskoristiti našu   Osvajač Kupa ostao je bez  fudbalera.   jom bi riješio svoju egzisten-
              javio klupskim čelnicima da  ostavku nakon poraza u prvom  naivnost i neiskustvo, te su nas  drugog pretkola Evropske   - Cilj ekipe sada je da što  ciju - potvrdio je Petrović za
              neće preuzeti Lazio, iako je  kolu francuskog prvenstva.  znali kazniti - kazao je Petrović.  lige, ali će ostati i bez dvojice  spremnije uđe u sezonu PLBiH.  Faktor.   A. P.