Sport

SLOBODA BOLJA OD SARAJEVA U PRVOM MEČU ČETVRTFINALA KUPA BiH
     VATRENO NA TERENU,

A I NAKON UTAKMICE

Tuzlaci su golovima Krpića i Zebe imali veliku prednost protiv bh. prvaka, ali je

Okić sa bijele tačke u finišu susreta vratio gostima nadu u prolaz u polufinale

udbaleri Slobode sa go-  je oštro i srčano sa obje strane.
          lom prednosti putovat  Igrao se brz i agresivan fudbal,
          će na uzvrat četvrtfinala  a Crveno-crni u vodstvo dola-
    FKupa BiH. Na Tušnju  ze već u 25. minuti. Ordagić je
     su u prvoj rundi ugostili Sara-  sjajno oduzeo loptu zadnjoj li-
     jevo i slavili zasluženu pobje-  niji Sarajeva i nakon driblinga
     du 2:1 (1:0).           velemajstorski uposlio Krpića.
       Derbi ljutih rivala otpočeo   Istrčali Pavlović ostao je sa

HORDE ZLA IZAZVALE FIZIČKI OBRAČUN

Zajko Zeba postigao majstorski gol na Tušnju                                          FOTO: J. JEREMIĆ

veznjakom domaćih, a Krpić  u prvih 11 poremetila taktičku  nogama. Fenomenalni slobod-  pao na leđa preko svog čuvara
                                                      bez problema trese mrežu sta-  koncepciju Ješića. Bez obzira  njak donio je Tuzlacima veliku  Ivetića. Prijedorčanin se tren
      Sukob navijača na Tušnju                        rog rivala. Tušanj je proključao  na dobru igru i vodstvo, Tušanj  prednost. Do kraja susreta Sa-  premišljao, a onda pokazao na
                                                      od ogromne radosti, no gosti  je do bjesnila dovodio glavni  rajevo je uspjelo krenuti ofan-  bijelu tačku. Okić vara Pirića za
      Sukob sa domaćima                               nakon samo devet minuta igre  sudija Zoran Grbić iz Prijedora.  zivnije ka golu Slobode. U 58.  konačnih 2:1 i važan gol Sara-
                                                      dolaze u priliku za poravnanje.  Gotovo svaki agresivniji start  minuti Barbarić je snažno šuti-  jevu uoči uzvrata.
        Na poluvremenu derbija na Tušnju gostujući navijači iza-  Duljević je centrirao sa lijeve  domaćih igrača bez milosti je  rao glavom, no pravo u Pirića.
      zvali su fizički incident. Naime, u toku pauze nekoliko navi-  strane, a neometan na drugoj  kažnjavao žutim kartonima.  S druge strane, Veselinović je   Bijes navijača
      jača Sarajeva ušlo je na tartan stazu, te su pokušali doći do   stativi našao se Benko. Šutirao  Na kraju su Crveno-crni zavr-  u 70. minuti projektilom dobro  Do kraja susreta, u 86. minuti,
      sjeverne tribine na kojoj su domaći tifozi Fukare i strgnuti   je pored gola Pirića.   šili meč sa sedam kartoniranih  uzdrmao Pavlovića.  Cezar prima loptu nakon greš-
      im transparente.                                                        fudbalera!                 Finiš meča donio je pogodak  ke Kostića, ali njegov volej
        Zaštitari su ih pokušali vratiti na tribinu Zapad, no u me-  Javne opomene  U drugom poluvremenu Slo-  Sarajevu, ali i podigao tenzije  odlazi preko gola. Bila je to
      đuvremenu veća grupa Hordi zla srušila je zaštitnu ogradu   Tuzlaci su se brzo uozbiljili,  boda je povisila vodstvo. Orda-  na travnjaku i tribinama. Igrala  dobra prilika gostiju za remi.
      u namjeri da se obračunaju s osiguranjem. U obračun se   te do odlaska na odmor nisu  gić je oboren na vrhu šesnae-  se 83. minuta kada je sudija Gr-  Ipak, ono što je obilježilo kraj
      uključila i nekolicina domaćih navijača, no nakon što su   dozvoljavali Sarajevu slične  sterca, a majstor takvih situacija  bić svirao krajnje diskutabilan  meča sigurno je bio glavni su-
      Horde zla vraćene na tribinu, pripadnici specijalne policije   situacije. Kontrolisali su meč,  po ko zna koji put oduševljava  penal. Okić je pokušao primiti  dija Grbić koji je svojim odlu-
      MUP-a TK izveli su ih sa stadiona.              a čini se da je i Musemićeva  publiku. Zeba je još jednom  loptu u šesnaestercu domaći-  kama navukao bijes stadiona
                                                      postava s Ordagićem i Krpićem  pokazao koliko magije ima u  na, nije je uspio primiriti, te je  Tušanj.    J. JEREMIĆ

Podigla se prašina nakon jučerašnje utakmice u Tuzli
       Husić traži obećani novac

Nakon velike borbe na Tuš-  treba da se bunite'. Pružio mi  20.000 KM.  - Sve je na utakmici bilo
       nju i zaslužene pobjede Slo-  je ruku, a onda sam ga po-  - Riječ je o jednom meču  i više nego korektno, barem
       bode nad Sarajevom, veo-  zvao na stranu. Tražio sam  iz prošle sezone. To je, prije  što se tiče naše delegacije.
       ma vatreno bilo je i ispred  mu da ispoštuje raniji dogo-  svega, utakmica koju smo mi  Nije mi jasan Husićev na-
       svlačionica tuzlanskog  vor za obećane premije, ali  igrali za sebe, za naše intere-  pad i ostao sam zatečen nje-  - Pokazali smo da   - Sloboda je
       stadiona.              je on nastavio sa provokaci-  se. Međutim, kada postoji i  govom reakcijom. Zahvalan   nismo bez razloga   zaslužila da sa
        Došlo je, naime, do verbal-  jama. Masakrirali su nas na  neko drugi ko ima interese u  sam Husrefu Musemiću na
       nog sukoba između čelnika  terenu i nisam mogao ostati  njoj, s obzirom na to da pre-  reakciji prilikom nemilih   prvi. Nadigrali   golom prednosti
       dva kluba, a pravu predstavu  ravnodušan. Dosta više, što  miranje nije zabranjeno, mi  scena, kazao je Selimović.  smo protivnika u   ide na uzvrat,
       priredili su nam predsjednik  je sramota, sramota je - re-  smo prihvatili ponudu. Ne   Direktor aktuelnog prvaka   svim elementima.   ali ovih 90.
       domaćeg tima Azmir Husić  kao nam je Husić i nastavio:  želim otkrivati o kojem meču  naše države najavio je i po-
       i direktor Bordo kluba Dino   - Ekipa smo koja želi sve  je riječ, to neka oni kažu, ali  kretanje postupka povodom   Ponosan sam na   minuta samo
       Selimović. Pored primitivnih  na terenu ostvariti, a ako je  nije to teško zaključiti, iako  jučerašnjeg incidenta.  igrače! Što se tiče   je prvi dio. Prvi
       riječi, došlo je i do potraži-  Bogom određeno da Saraje-  je u finišu prošle sezone bilo   - Naravno da ćemo podu-
       vanja obećanog novca, a prvi  vo mora biti najbolje, onda  dosta utakmica koje su nji-  zeti određene mjere, koje su   penala, ne znam   gol nismo smjeli
       ljudi dvaju klubova za Faktor  neka nam to kažu odmah na  ma značile - zaključio je prvi  u skladu sa propisima Fud-  da li je bio. Bila je   sebi dopustiti,
       su prokomentarisali jučeraš-  početku, pa da se tako posta-  operativac Slobode.  balskog saveza BiH. Iako me
       nja dešavanja.         vimo. Mi smo pokazali ko   Za Faktor je govorio i pro-  ovo sve pogodilo, naš protiv-  gužva, ne vidi se,   a drugi je prava
        - Ništa specijalno nije bilo.  smo i šta smo.  zvani Selimović, kojem je  nik je u utorak dobrodošao   ali život ide dalje.   majstorija.
       Nakon utakmice, onakve ka-  Tražili smo od Husića da  neprihvatljivo da se jedan  na stadion ''Asim Ferhatović   Pred nama je još   Penal ne bih
       kva je bila, Dino Selimović  nam pojasni o kakvom nov-  sportski radnik ponaša onako  Hase'', zaključio je Dino Se-
       mi prilazi i kaže mi 'predsjed-  cu je riječ i zbog čega od  kako je to uradio predsjed-  limović u razgovoru za naš   dosta utakmica -   komentarisao -
       niče, sve je bilo korektno, ne  čelnika Sarajeva potražuje  nik Slobode.  dnevni list.   A. MEHANOVIĆ  Husref Musemić    Miodrag Ješić