P. 45

NEDJELJA              I 45
                                                                                                                            31.7.2016. I

Sport

Prijateljska utakmica u Dresdenu                   JEDAN OD DERBIJA 2. KOLA IGRA SE NA PECARI

je preko Pezzelle u 23. minuti
     izjednačio na 1:1, što je bio i  i slavila   rezultatom 4:3.
     konačan rezultat.       Bešić je odigrao svih 90 mi-
       U izvođenju jedanaestera-  nuta za Everton i postigao gol
     ca bolja je bila ekipa Betisa  sa bijele tačke.

Povrijedio kosti očne šupljine
     SPAHIĆ PAUZIRA

ČETIRI SEDMICE                                                                                               Širokobriježani su krajem aprila na Tušnju slavili 3:0

dara s Mlapom.
       Prema informacijama sa zva-                    Trener Karačić neće moći računati na isključenog Plazonića, a
     nične internet stranice HSV-a,
     naš reprezentativac odmah je                     povrijedio se i Krstanović. Tuzalaci protiv tradicije duge 15 godina
     prebačen u bolnicu sa sumnjom
     na prijelom kosti očne šupljine!                       iroki Brijeg je ove se-  bolju atmosferu. No, bilo je  fudbaleri Slobode pred sobom  zemlje. Musemić na raspola-
       Bochum je, inače, pobijedio s                        zone već odigrao tri  kako je bilo, moramo gledati  imaju težak gostujući izazov.  ganju ima cijeli roster, osim
     1:0, a upravo je Mlapa bio stri-                       zvanične utakmice, no  prema naprijed - ističe trener  Stadion Pecara i domaćin Široki  suspendovanog kapitena Zebe,
     jelac u trećoj minuti.   Nakon sudara naš Zmaj u bolnici  Šnije ostvario ni jednu  Karačić te dodaje:   Brijeg tradicionalno nije mjesto  a nakon što su pravo nastupa
                                                      pobjedu. Nakon šokantnog is-  - Moramo odigrati kvalitet-  gdje Tuzlaci bilježe rezultatske  stekli i Fatić, Subić i Lazevski,
     Cesena savladala Fiorentinu sa 2:0               padanja iz Evrope od malteške  nije, kao što smo igrali drugo  uspjehe. Od 2001. Sloboda u  struka Slobode je na slatkim
                                                                              poluvrijeme protiv Viteza, kad  ovom hercegovačkom mjestu  mukama koga suprotstaviti
                                                      Birkirkare, šokovi su se nasta-
     Milan Đurić                                      vili i u prvenstvu, kada je Vitez  su momci pokazali karakter i  nikada nije osvojila puni plijen.  Širokobriježanima.
                                                                                                       Bilo je remija, poput onog proš-
                                                      pet minuta prije kraja postigao  s igračem manje odigrali do-
     ovjerio pobjedu                                  gol i odnio bod (1:1) s Pecare  bro sve do 86. minute. Ovaj  losezonskog, no Crveno-crni   Promjene u sastavu
                                                                              put moramo biti koncentrisa-
                                                      u prvom kolu.
                                                                                                       još ne znaju šta znači odnijeti  Promjena u odnosu na sastav
                                                        Stoga, Široki više nema  ni cijelu utakmicu, ne smije  tri boda sa Pecare.  koji je deklasirao Olimpic si-
                                                      prava na kiksove, pogotovo  biti nimalo opuštanja. Radili   - Sigurno je da smo u ovom  gurno će biti. Musemić i sa-
                                                      jer igra na svom terenu, no  smo cijelu sedmicu, odigrali i  trenutku kvalitetnija ekipa od  radnici uočili su sve mane iz
                                                      problem je što stiže vrlo jaka  kontrolnu utakmicu u Gabeli,  Širokog Brijega. Oni su na star-  tog susreta, pa će sa drugači-
                                                      Sloboda.                pokušali unijeti neke novine  tu kiksali protiv Viteza i sada  jom postavom pokušati ubr-
                                                                              u igru, pa ćemo vidjeti kako  su pod imperativom pobjede.  zati igru, ali i defanzivno se
                                                      Respektuju goste        će sve ispasti, a naravno tra-  Nadam se da ako budemo pravi  osigurati od napada domaćina.
                                                      Krajem prošle sezone tim sa  žit ćemo dobar rezultat u sva-  to možemo iskoristiti. Mi ćemo  Tako bi šansu od prve minute
                                                      Pecare je demolirao Slobodu  kom slučaju.        odigrati što je moguće bolje i  mogli dobiti Subić, Lazevski,
                                                      u Tuzli (3:0), no tada je nered   Trener Karačić protiv Tu-  vjerujem da rezultat neće izo-  Kostić i Grahovac. Na gol se
                                                      u Slobodinoj odbrani radio brzi  zlaka neće moći računati na  stati. U neku ruku Široki nam  vraća Pirić, zadnju liniju mogli
                                      Našem napadaču   Nigerijac Ajayi. On je danas u  isključenog Zorana Plazoni-  je i dužnik jer su nas posljed-  bi činiti Efendić, Džidić, Ko-
                                      za pogodak trebalo   Rijeci, a Branko Karačić nema  ća, a u četvrtak se povrijedio  nji put na Tušnju porazili 0:3.  stić, Lazevski (Subić), dok bi
                                      sedam minuta    igrača sličnog profila.  Ivan Krstanović. Ipak, najbo-  Probat ćemo im se revanširati  u sredini terena trebali igrati
                                                        - Sloboda zbog načina igre i  lji napadač Širokog trebao bi  - izjavio je Husref Musemić,  Stjepanović, Merzić, Ordagić,
       Fudbaleri Cesene u prijatelj-  u vodstvo.      rezultata u prošloj sezoni zaslu-  biti spreman.  šef struke Slobode.    Grahovac (Mehidić) i Veselino-
     skoj utakmici savladali su Fio-  Đuriću je za pogodak treba-  žuje veliki respekt. Riječ je o   Nakon ubjedljivog trijumfa   Iz njegovih izjava vidi se da  vić. Mahir Karić trebao bi biti
     rentinu, a bh. reprezentativac  lo sedam minuta, jer je u igru   jednom dobro posloženom, ui-  nad Olimpicom na otvara-  su Crveno-crni puni motiva i  isturen u napadu umjesto Sulej-
     Milan Đurić dao je doprinos  ušao početkom drugog polu-  granom i dobro vođenom timu  nju premijerligaške sezone,  optimizma otputovali na jug  mana Krpića, koji će na Pecari
     u ovom trijumfu.        vremena i majstorski glavom   koji je pun samopouzdanja jer                                       dobiti ulogu džokera sa klupe.
       Naš korpulentni napadač za-  matirao golmana Fiorentine.   je prvenstvo otvorio pobjedom.   Musemić i saradnici uočili su sve mane iz   Musemićeva je to formula
     tresao je mrežu u 52. minuti za   Do kraja utakmice, tim iz   Mi smo, s druge strane, remi-  susreta protiv Olimpica, pa će sa drugačijom   za rezultatski uspjeh na Peca-
     2:0, što je bio i konačan rezul-  Firence pokušao je doći do po-  zirali kući i sve bi bilo lakše                         ri. Ko zna, možda i za prekid
     tat meča. Prethodno je Ragusa  časnog pogotka, ali promjene   da smo osvojili tri boda. Ima-  postavom pokušati ubrzati igru, ali i defanzivno   neugodne tradicije stare 15
     u desetoj minuti doveo Cesenu  rezultata nije bilo.  li bismo više samopouzdanja,   se osigurati od napada domaćina       godina.         I. M. – J. J.