PREMIERSHIP  Novi kiks Manchester Uniteda na Old Traffordu                                                                UKRATKO

Lisice ponovo na vrhu                                                                                                      Riad Bajić

izborio penal

Riad Bajić nastavio je s do-
     Gledaoci su na Carrow Roadu vidjeli čak devet golova u duelu Norwicha i                                                    brim partijama u dresu turske
                                                                                                                                ekipe Konyaspor. On je bio
     Liverpoola, a pobjedu timu Jurgena Kloppa donio je Lallana u 95. minuti                                                    ključni igrač u pobjedi svog
                                                                                                                                tima od 1:0 u 19. kolu Su-
           ednu od najboljih ovo-  donio je u 75. minuti Milner.                                                                per lige protiv Kayserispora.
           sezonskih utakmica u  Bassong je u drugoj minuti                                                                       Bajić je priliku za igru do-
           Premiershipu odigrali  sudijske nadoknade ponovo                                                                     bio u 62. minuti, a minutu
     Jsu Norwcih i Liverpo-  poravnao rezultat, da bi veli-                                                                     prije kraja meča izborio je
     ol. Viđeno je mnoštvo preo-  ku pobjedu Liverpoolu donio                                                                   penal, koji je u gol pretvorio
     kreta, čak devet pogodaka, a  Lallana u petoj minuti sudij-                                                                Vuković za izuzetno važnu
     na kraju su Redsi odnijeli tri  ske nadoknade.                                                                             pobjedu domaćeg tima. Ba-
     boda sa Carrow Roada, sla-  Leicester je pobjedom pro-                                                                     jić je do sada za Konyaspor
     vivši rezultatom 4:5.   tiv Stokea preuzeo lidersku                                                                        upisao šest golova i četiri
                             poziciju. Izabranici Claudi-                                                                       asistencije.
     Lallana junak           ja Rannijerija na svom tere-                                                                         Konyaspor nakon 19 odi-
     Izabranici Jurgena Kloppa su  nu slavili su sa 3:0. Ono što                                                                granih kola zauzima petu
     bolje otvorili meč, a u 18. mi-  može radovati navijače ovoga                                                              poziciju na tabeli.
     nuti Firminho je donio Liver-  kluba, jeste da je Vardy pro-
     poolu vodstvo. Deset minuta  radio i ponovo počeo tresti                                                                   Đurić junak
     kasnije Mbokani sjajnim go-  protivničke mreže.
     lom petom donosi Norwichu                                                                                                  u trijumfu
     izjednačenje, a u 41. minuti   Vardy pogodio                                                                               Cesene
     Naismith, pojačanje Kanari-  Leicester je u vodstvo došao
     naca iz Evertona, donosi pot-  u 42. minuti kada je pogodio                                                                  Milan Đurić, fudbalski A
     puni preokret za domaći tim.  Drinkwater. U 66. minuti Var-                                                                reprezentativac, u 45. minu-
       Liverpool je u 54. minuti bio  dy pogađa za 2:0 i dolazi do                                                              ti izborio je jedanaesterac iz
     na koljenima. Naismith je obo-  16. ovosezonskog pogotka,                                                                  kojeg je Cesena stigla u vod-
     ren u šesnaestercu, a sudija je  čime je ponovo preuzeo prvo                                                               stvo protiv Entelle, a kasnije
     pokazao na penal. Siguran sa  mjesto na listi strijelaca. Ko-                                                              je tim našeg napadača ostva-
     bijele tačke bio je Hoolahan za  načnih 3:0 postavio je Ulloa,   Leicester je sa 3:0 savladao Stoke                        rio i pobjedu.
     3:1. Minut kasnije Henderson  tri minute prije kraja meča.                                                                   Cesena je slavila sa 2:0 u
     smanjuje rezultatski deficit, a   Manchester United ponovo  postigao je Charlie Austin tri  3:0 (Drinkwater 42, Vardy 66,  42, 5. Manchester United 37,   23. kolu Serie B, a osim gola
     Firminho drugim pogotkom na  je razočarao svoje navijače.  minute prije kraja susreta.  Ulloa 87), Manchester United  6. West Ham 35, 7. Liverpo-  iz jedanaesterca, trijumf do-
     meču u 63. minuti pogađa za  Ovoga puta sva tri boda sa   Rezultati: Norwich - Liver-  - Southampton 0:1 (Austin 87),  ol 34, 8. Southampton 33, 9.   maćih potvrdio je Caldera u
     3:3. Golijada na Carrow Ro-  Old Trafforda odnio je Sout-  pool 4:5 (Mbokani 29, Nai-  Sunderland - Bournemouth 1:1  Stoke 33, 10. Watford 32, 11.   56. minuti. Đurić je odigrao
     adu tu nije završena.   hampton, a konačan rezultat  smith 41, Hoolahan 54pen,  (Van Aanholt 45 - Afobe 13),  Crystal Palace 31, 12. Everton   cijelu utakmicu.
       Veliki preokret Redsima  bio je 0:1. Jedini gol na meču  Bassong 92 - Firmino 18, Hen-  WBA - Aston Villa 0:0, Wat-  29, 13. WBA 28, 14. Chelsea   Gosti su u 37. minuti imali
                                                      derson 55, Firmino 63, Milner  ford - Newcastle 2:1 (Ighalo  25,  15. Bournemouth 25, 16.   najbolju priliku na utakmici,
     James Vardy se vratio u golgetersku formu i      75, Lallana 95), Crystal Pala-  46, Cathcart 58 - Lascelles 71).  Norwich 23, 17. Swansea 22,   ali Caputo nije iskoristio naj-
     stigao do 16. ovosezonskog pogotka, čime je      ce - Tottenham 1:3 (Vertong-  Poredak: 1. Leicester 47  18. Newcastle 21, 19. Sundre-  strožiju kaznu.
                                                      hen 30pen - Kane 63, Alli 84,  bodova, 2. Arsenal 46, 3. Man-
                                                                                                       land 19, 20. Aston Villa 13.
     ponovo preuzeo prvo mjesto na listi strijelaca   Chadli 90), Leicester - Stoke  chester City 43, 4. Tottenham      A. PLOČO
     Trener Rome vjeruje u Edina Džeku                 PRIMERA                 BUNDESLIGA  Trojica Zmajeva nisu upisali minute

igre Blaugrana dolazi u   koj eliti.
     Kada će se Dijamant ponovo radovati?              vodstvo, kada je mladi   Ekipa za koju nastupa bh.
     TREBA MU GOL ZA                                   Munir el-Haddadi pogo-  napadač Vedad Ibišević u prvoj
                                                       dio mrežu Malage.
                                                                              zvaničnoj utakmici u 2016. re-
     SAMOPOUZDANJE                                     Do kraja prvog poluvre-  mizirala je u Berlinu sa Augs-
                                                                              burgom (0:0). Reprezentativac
                                                       mena, domaći su uspje-
                                                                              BiH odigrao je cijeli meč, a u
                                                       li doći do izjednačenja.
     Luciano Spalletti večeras  dodavši:               Strijelac je u 32. minuti   25. minuti dobio je žuti karton.
     ima prvi veliki test na klupi   - Juventus je jako dobar ove   bio Juanpi nakon asisten-  U drugom poluvremenu imao
     Rome. Ekipa za koju nastu-  sezone. Ali ne smijemo unapri-  cije Castra.  je i jedan „sudar“ s golmanom
     paju dvojica naših reprezen-  jed razmišljati kako ćemo izgu-  U drugom poluvremenu,   Hitzom, kojem se morala uka-
     tativaca, Edin Džeko i Mi-  biti, jer onda će se to i dogoditi.   pitanje pobjednika rije-  zivati pomoć...
     ralem Pjanić, gostuje kod  Imamo kvalitetu, moramo pre-  šio je Lionel Messi, koji je   Hoffenheim je na domaćem
     Juventusa.              uzeti inicijativu i onda možemo   nakon šest minuta igre u   terenu remizirao sa favorizi-
       Italijanski stručnjak uoči  igrati protiv Juventusa.   nastavku postigao gol, za   ranim Bayer Leverkusenom   Naš reprezentativac odigrao je 90 minuta za berlinski tim
     gostovanja u Torinu govorio   Golman Juventusa Gigi   ispostavit će se na kraju,   (1:1), a Ermin Bičakčić je duel
     je o kapitenu fudbalske A re-  Buffon rekao je da Juve po-  konačnih 2:1. Asitenciju   odgledao s klupe za rezervne   Važnu gostujuću pobjedu  10 - Wagner 31, 48), Hertha
     prezentacije BiH.       bjedom može izbaciti Romu   je upisao Adriano.   igrače.                  upisali su fudbaleri Stuttgar-  - Augsburg 0:0, Hoffenheim
       - On ima sve da bude naša  iz utrke za naslov.  Ovom pobjedom Barcelo-   Nastup u 18. kolu Bundesli-  ta. Švabe su slavile u Kolnu  - Leverkusen 1:1 (Hamad 40
     devetka. Samo treba dočekati   - Buffon je pametno to re-  na je preuzela vodeću po-  ge nije upisao ni Mario Vran-  sa 3:1, a Toni Šunjić zbog žu-  - Toprak 75), Ingolstadt - Ma-
     taj trenutak, taj gol koji će mu  kao, a vidjet ćemo što će biti.   ziciju na tabeli sa 48 osvo-  čić. Darmstadt je rezultatom  tih kartona nije konkurisao za  inz 1:0 (Hartmann 41pen),
     dati samopouzdanje. Teško je  Ovo je naša prilika da se vra-  jenih bodova, jednim više   2:1 pobijedio u Hannoveru,  ovaj ogled.  Koln - Stuttgart 1:3 (Modeste
     do samopouzdanja kada nema  timo u borbu za naslov - kaže   od Atletico Madrida.  A.P.  a bh. veznjak je cijeli susret   Rezultati 18. kola: Hanno-  19pen - Didavi 36, Werner 51,
     rezultata - kazao je Spalletti,  Spalletti.                              proveo na klupi.         ver - Darmstadt 1:2 (Almeida  Gentner 83).   S. Š.