P. 47

6.8.2016. I          I 47
                                                                                                                             SUBOTA

Sport

Sloboda minimalnim rezultatom slavila protiv Viteza                                               IZJAVA DANA
     Veselinović pogodio

za pobjedu Tuzlaka                                                                                 - Dobro sam krenuo. Dva gola

golove za pobjedu nad Sarajevom
     Gosti su do vodstva mogli u 45. minuti, ali je Pirić odbranio                                      u dvije utakmice. Mijenjao bih
     penal koji je šutirao Barišić i tako ostavio svoj tim u igri                                       i nadam se da ćemo slaviti –
                                                                                                        Danijal Brković, napadač Čelika
            trećem kolu BHT Pre-
            mijer lige Sloboda je
            na Tušnju dočekala
    U Vitez i upisala novi                                                                             Iskusni golman stigao u Jajce
     je sjajno šutirao, no lopta je
     prošla kraj lijeve stative Tiri-                                           PREMIJER LIGA BiH
     ća. Tri minute kasnije Subić                                               3. KOLO                Željko Kuzmić dolazi iz Travnika
     je oprobao udarac iz slobod-  Tuzlaci su upisali novu pobjedu    FOTO: J.JEREMIĆ  1. Sloboda   3  2  1  0  6:2   7
     njaka, ali mu je nedostajalo                                              2. Krupa   2  1  1  0  3:1   4  ŽELJKO KUZMIĆ
     preciznosti. Najbolju priliku  preko gola šalje Veselinović.   do vodstva. Đerića u kazne-  3. Sarajevo   2  1  1  0  3:1   4
     za Crveno-crne propustila su   Sloboda je mogla biti ka-  nom prostoru ruši Pirić, sudija   4. Željezničar 2  1  1  0  3:1   4 3
                                                                               5. Zrinjski
                                                                                       2  1  0  1  2:3
     u 19. minuti čak tri fudbale-  žnjena samo minutu kasnije.  Kaljanac svira penal, ali udarac   6. Metalleghe 2  1  0  1  3:3   3  U METALLEGHEU
     ra. Grahovac centrira sa desne  Kokot izbjegava ofsajd zamku  Barišića sa 11 metara sjajno   7. Čelik   2  1  0  1  4:5   3
     strane, a Krpić na drugoj stativi  i istrčava sam pred Pirića, no  čita i brani golman Tuzlaka.  8. Široki B.   2  0  2  0  3:3   2 2  Iskusni golman Željko Kuz-  Federacije BiH odlučio je po-
                                                                               9. Mladost
                                                                                       2  0  2  0  2:2
     pogađa prečku Viteza. Odbi-  njegov udarac brani čuvar mre-               10. Vitez   3  0  2  1  2:3   2  mić stigao je u Matealleghe.  tražiti sreću u novom klubu.
     jena lopta došla je do Karića  že domaćih. U zadnjoj minuti   Tirić briljirao  11. Radnik    2  0  0  2  3:5   0  On je pojačao konkurenciju   Kuzmić je do sada nastupao
     čiji udarac završava u bloku  prvog poluvremena Vitez je  U drugom poluvremenu Slo-  12. Olimpic  2  0  0  2  0:5   0  na ovoj poziciji, a s Nevresom  za Dubočicu, Lasta Sremčica,
     gostiju, a odbijanac silovito  imao još bolju priliku da dođe  boda je krenula u totalnu ofan-  REZULTAT  Fejzićem i Emirom Plakalom  Mornar Bar, Kaniju Gostyn,
                                                      zivu. Nakon samo pet minuta   Sloboda - Vitez 1:0  borit će se za mjesto prvog  Proleter, Pobedu, Smederevo,
                                                                               (Veselinović 69)
                SLOBODA – VITEZ  1:0                  igre Tuzlaci su nadomak vod-  PAROVI             golmana. Prošle sezone bio  Saint-George, Železničar, Ve-
                                                      stva. Karić sa vrha šesnaester-  (subota)        je rezerva Adisu Nurkoviću  lež, Himare, Mladost Podgori-
        Gradski stadion Tušanj. Gledalaca: 2.500. Sudija: Haris   ca upućuje plasiranu loptu ka   Krupa - Radnik 17.30 (Zoran Grbić)  u ekipi Vezira, a nakon ispa-  cu, Karađorđe, Rudar Prijedor
      Kaljanac (Sarajevo). Žuti kartoni: Pirić, Stjepanović, Gove-  golu gostiju, Tirić brani, a od-  Čelik - Sarajevo 17.30 (Elvis Mujić)  danja ovog kluba u Prvu ligu  i Travnik.   A. P.
                                                                               Željo - Široki B. 20 (Ognjen Valjić)
      darica (Sloboda), Muminović, Jevtić (Vitez). Strijelci: 1:0 –   bijenu loptu ne koristi Krpić.   Zrinjski - Olimpic 20.30 (Ilija Živković)
      Veselinović (69).                               Ipak, u 69. minuti Crveno-crni   (nedjelja)      Bivši reprezentativac u dresu Vukova
        SLOBODA: Pirić, Kostić, Karić, Mehmedagić, Efendić, Kr-  dolaze do vodstva. Subić cen-  Mladost - Metalleghe 17
      pić (od 82. Merzić), Ordagić, Subić, Grahovac (od 65. Zec),   trira sa lijeve strane, na drugoj   (Goran Paradžik)
      Stjepanović, Veselinović (od 88. Govedarica). Trener: Husref   stativi je prihvata Veselinović  popravnog“ zatresti mrežu Vi-
      Musemić.                                        čiji udarac brani Tirić. Odbi-  teza. Do drugog gola Crve-
        VITEZ: Tirić, Stanić, Jevtić, Muminović, Kokot, Dedić, Đe-  jena lopta dolazi do Ordagića  no-crni su mogli u 81. minuti,
      rić, Novak (od 57. Varupa), Barišić (od 72. Hodžurda), Sadi-  koji glavom ponovo upošlja-  ali je Tirić sjajnom odbranom
      ković, Kapetan (od 76. Livaja). Trener: Boris Pavić.  va Veselinovića, a brzonogom  ukrotio udarac Karića nakon
                                                      ofanzivcu nije bilo teško „iz  asistencije Efendića.   J. J.

Široki Brijeg u Sarajevo zbog povreda stigao oslabljen

Bez tri fudbalera na Grbavici

Iako protiv Željezničara ne-                                             bez straha i od atmosfere i od   Dujković konkurencija Bandoviću
     maju pobjedu već pet po-                                                 protivnika.
     sljednjih utakmica, Željin                                                 Iako se povrijedio na uta-  Ratko Dujković
     stadion na Grbavici u neku                                               kmici sa Slobodom, Ivan Kr-
     ruku odgovara fudbalerima                                                stanović, visoki napadač, bit
     Širokog Brijega.                                                         će spreman za ovu utakmicu.   na golu Olimpica
       Tamo je Široki imao nekoli-                                            Karačić neće moći računati na
     ko svojih predstava koje spa-                                            Zorana Plazonića, koji mora   Ekipa Olimpica dovela je  je dogovorio saradnju do kraja
     daju među najbolje u njihovoj                                            odraditi još jednu utakmicu  jedno od rijetkih, ali izuzetno  godine i sigurno će biti velika
     historiji. Tamo su deklasirali                                           suspenzije. Neće moći igrati  kvalitetnih pojačanja u ovom  konkurencija Dejanu Bando-
     Želju sa 3:0 prije dvije godine,                                         ni stoper Slavko Bralić, a pred  prijelaznom roku.  viću, koji je do sada bio prvi
     a iste godine je današnji trener                                         sam put zbog viroze otpao je   Novo lice na Otoci je Ratko  golman Olimpica.
     Širokog Brijega Branko Kara-                                             zadnji vezni Ivan Sesar.  Dujković, iskusni golman koji   Olimpic će danas odmjeri-
     čić sa svojim Zrinjskim odnio                                              Umjesto Sesara, Karačić će  stiže iz Irana. Nekadašnji repre-  ti snage sa Zrinjskim, s kojim
     pobjedu 2:0. U svakom sluča-                                             u igru vjerovatno gurnuti Juru  zentativac Bosne i Hercegovine  je Dujković osvojio titulu pr-
     ju, ambijent na Grbavici dobro                                           Ivankovića, a opet će od prve  proteklu sezonu proveo je na  vaka prije dvije godine i bio
     je poznat svima u Širokom                                                minute zaigrati najiskusniji  golu Sipa, a s Vukovima je tre-  proglašen za najboljeg igrača
     Brijegu i došli su u Sarajevo   Ivan Sesar propušta meč protiv Željezničara  Wagner.   I. MARINOVIĆ  nirao protekli mjesec. Dujković  te sezone.   A. P.