P. 45

13.4.2016. I         I 45
                                                                                                                            SRIJEDA

Sport

LIGA PRVAKA  PSG i Wolfsburg poraženi u revanš susretima                                          BiH poražena od selekcije Engleske

Kraljevi i Građani

izborili  polufinale

Cristiano Ronaldo je svojim prvim hat-trickom u eliminacinoj
     fazi Lige prvaka odveo Real među četiri najbolja evropska tima                                    Bronzane sa Mundijala prejake za BiH    FOTO: B. MAHMIĆ

udbaleri Real Madrida i                                                                     Pogodak u finišu
           Manchester Cityja prvi
           su polufinalisti Lige                                                                       za minimalan poraz
    F prvaka nakon što su u
     revaš susretima savladali Wolf-                                                                   Nogometašice BiH primile  se počele redati šanse pred
     sburg odnosno PSG. Španski                                                                        su gol u samom finišu kva-  našim golom. Ipak, Almina
     velikan je pobjedom od 3:0 na-                                                                    lifikacionog susreta za odla-  Hodžić je briljirala na golu
     doknadio poraz iz prvog meča                                                                      zak na Evropsko prvenstvo i  našeg tima. Gošće su pokušale
     od 2:0, dok su Građani u uz-                                                                      tako minimalno poražene od  preko Wiliams, Alko i Davison,
     vratu slavili s minimalnih 1:0.                                                                   favorizovane reprezentacije  ali Hodžić je ostala nesavlada-
                                                                                                       Engleske.               na u prvih 45 minuta.
     Šesto polufinale u nizu                                                                             Prvo poluvrijeme proteklo   Drugo poluvrijeme nastav-
     Deseterostruki prvaci Evrope si-                                                                  je u dominaciji gošći, a ta-  ljeno je apsolutnom domina-
     lovito su krenuli ka golu Wolfs-                                                                  kav rasplet je bio očekivan s  cijom Engleske. Ipak, do sa-
     burga na samom startu utakmi-                                                                     obzirom da su iz našeg tabo-  mog finiša utakmice Hodžić
     ce, a njemački tim je uspješno                                                                    ra najavili da će igrati defan-  briljirala, ali ju je u 86. mi-
     odolijevao napadima Real Ma-                                                                      zivniju varijantu sa isturenom  nuti sreća napustila. Carney
     drida. Već u 6. minuti utakmice                                                                   Milenom Nikolić koja je po-  je nakon obačaja Greenwood
     Sergio Ramos je poslije udarca                                                                    kušavala ugroziti gol gošći iz  prvo pogodila prečku, a potom
     glavom pogodio prečku. Ipak,                                                                      polukontri i kontri.    odbijenu loptu pospremila u
     deset minuta kasnije uslijedio je                                                                   BiH je imala prvu šansu pre-  praznu mrežu za 1:0 i pobje-
     pravi „blitzkrieg“ Kraljeva. Cri-                                                                 ko Hasanbegović u 9. minuti  du bronzane reprezentacije sa
     stiano Ronaldo je na pravi na-                                                                    iz slobodnog udarca, onda su  posljednjeg SP.   N. GLIBO
     čin iskoristio dodavanje Danija
     Carvajala i pogodio za vodstvo
     Reala. Slavlje domaćih navijača                                                                    Odluka Disciplinske komisije N/FSBiH
     nije se kako treba ni stišalo a na
     semaforu je stajalo 2:0. Strijelac   Cristiano Ronaldo stigao do brojke od 93 gola u Ligi prvaka    FOTO: EPA
     je ponovo bio Portugalac, ovoga   I u drugo poluvrijeme Kra-  Lige prvaka bio je Ronaldov  uspješno je zaustavio šut gla-  Barbarić igra derbi
     puta nakon ubacivanja Tonija  ljevi su ušli silovito baš kao i  93. u najelitnijem takmičenju,  vom Thiaga Silve, da bi de-
     Kroosa iz kornera. Do poluvre-  u samu utakmicu. Sve do 77.  a sa ovim pogotkom poravnao  set minuta kasnije Kevin De   Na dnevnom redu jučer  pauzirati po dvije utakmice,
     mena se rezultat nije mijenjao  minute domaći navijači straho-  je rekord Alessandra Del Piera  Bruyne iskoristio asistenciju   održane sjednice Disciplin-  što znači da će stoper Sara-
                             vali su da neka lopta ne zaluta  koji je postigao 11 golova iz slo-  Fernanda i pogodio za vodstvo   ske komisije N/FSBiH našli  jeva imati prvao nastupa u u
       Pogotkom za 3:0 iz    u mrežu njihovog tima. Ipak,  bodnih udaraca u evropskoj eliti.  Građana od 1:0.   su se  Tomislav Barbarić i  gradskom derbiju protiv Že-
       slobodnog udarca      prva zvijezda Reala uzela je   Revanš susret Manchester   Kraj za Svece    Fedor Predragović, fudba-  ljezničara. Jučer su izrečene
       Ronaldo je poravnao   loptu nakon što je srušen Luka  Cityja i PSG-a počeo je slič-              leri Sarajeva i Borca, koji  i kazne klubovima zbog upo-
                             Modrić i “provukao” je kroz  no kao u duel u Parizu. Kevin  Do kraja meča Edinson Cavani
                                                                                                        su u nedavnom duelu ova  trebe pirotehnike od strane na-
       rekord Alessandra     živi zid Wolfsburga za 3:0 što  Trapp je skrivio penal, ali baš  se našao u šansi, a Ibrahimović   dva kluba zaradili crvene  vijača, a Borac i Željezničar
       Del Piera koji je     je bio rezultat koji je ekipi Zi-  kao što i Zlatan Ibrahimović  je u 86. minuti uspio savladati   kartone.   su kažnjeni sa dodatnih 1.000
                                                                                                          Odlukom Disciplinske  KM zbog političkih poruka
       postigao 11 golova iz   nedinea Zidanea osigurao šesti  u prvom meču, tako ni Sergio  Harta, ali je gol poništen zbog   komisije njih dvojica će  od strane navijača.
                                                      Aguero sinoć nije uspio rea-
                                                                              ofsajda. Na kraju se domaći
                             uzastopni plasman u polufina-
       slobodnih udaraca u   le. Gol koji je kompletirao prvi  realizovati najstrožiju kaznu.   tim zasluženo plasirao u po-                     D. S.
       evropskoj eliti       hat-trick u eliminacionoj fazi   Joe Hart je u 66. minuti  lufinale.   D. STAMBOLIĆ
                                                                                                       Na otvaranju novog stadiona u Beču
     Čekaju se još dva kluba za polufinale najelitnijeg takmičenja
     Može li Atletico izbaciti prvaka?

Nakon što smo sinoć saznali                                              (2:1) u korist Barce, a sva tri
     prve polufinaliste Lige prva-                                            puta Atletico je prvi dolazio
     ka, večeras su na programu                                               u vodstvo.
     nove dvije utakmice. Priliku                                               U drugoj utakmici snagu će
     da nađu mjesto među četiri                                               odmjeriti Benfica i Bayern.
     najbolje ekipe Starog konti-                                             Iako su na papiru Bavarci va-
     nenta imaju Atletico, Barce-                                             žili za velikog favorita u ovom   Dva Zmaja na otvaranju Allianz Stadiona
     lona, Benfica i Bayern.                                                  dvomeču, portugalski prvak   Begović i Chelsea
       Prednost u prvim susretima                                             pokazao je da nije bez razloga
     ostvarili su Bavarci i Katalonci,                                        u četvrtfinalu najelitnijeg fud-
     ali je i dalje sve otvoreno, pa                                          balskog klupskog takmičenja   gostuju kod Rapida
     nas očekuju veoma zanimljivi                                             na svijetu.
     revanši. Atletico ima zaosta-  Atletico je odigrao odlično do isključenja Torresa  Bavarska mašinerija zaka-  Austrija i njena prijestolnica  gostovati londonski Chelsea.
     tak od jednog gola (1:2), iako                                           zala je na svom terenu i pobi-  Beč dobit će još jedan mode-  Tako će na otvaranju savre-
     je odigrao odlično na Camp  stanju zatresti mrežu aktuel-  osmi okršaj Luisa Enriquea  jedila „samo“ minimalnim re-  ran stadion.    menog fudbalskog zdanja naći
     Nouu, pogotovo prije isklju-  nih prvaka.        i Diega Simeonea, a u svih  zultatom (1:0), ranim golom   Novi stadion Rapida čiji dres  i dvojica fudbalskih reprezen-
     čenja Torresa.             i tako stići do željenog re-  prethodnih sedam mečeva po-  Vidala. Ipak, za očekivati je   nosi i bh. reprezentativac Sr-  tativaca BiH Srđan Grahovac
       Barcina odbrana ne djelu-  zultata, ali pritom moraju biti  pularni Lucho izlazio je kao  kako će im protiv Orlova biti   đan Grahovac nosit će naziv  i Asmir Begović.
     je nimalo uvjerljivo u zadnje  itekako pažljivi s obzirom na  pobjednik. Zanimljivo je spo-  čak i lakše u Lisabonu, jer   Allianz Stadion. Novi dom   Informaciju da će londonski
     vrijeme, a madridski sastav  to da katalonski sastav ne opra-  menuti i da su posljednja tri  se domaćini moraju otvoriti   najtrofejnijeg austrijskog klu-  klub gostovati u Beču potvrdili
     na čelu sa Griezmannu sigur-  šta nikakve pogreške.  susreta između ova dva klu-  i pokušati nadoknaditi zao-  ba bit će svečano otvoren 16.  su iz Rapida na svojoj zvanič-
     no ima svoje adute koji su u   Večerašnja utakmica bit će  ba završila istim rezultatom  statak.    A. MEHANOVIĆ  jula. Za ovu priliku u Beču će  noj internet stranici.   D. S.