Page 7 - I&UR IIkw. 2023
P. 7

– Po stronie  rmy Brenntag jest dotarcie do klientów, którzy te produkty będą mogli wy- korzystywać. Ważne jest, by produkt spełniał wymagania klienta, a recykling i produkcja re- cyklatu, który dorównuje jakością produktom oryginalnym nie jest łatwa. Więc standaryzacja produktów z recyklatu wydaje się koniecznością, by z powodzeniem wprowadzać je na rynek – mówił Tomasz Mikulski, prezes zarządu ML Polyole ns w czasie konferencji prasowej.
Z kolei Sara Ghione, dyrektor w Brenntag Polymers EMEA zaznaczyła, że zdecydowali się na współpracę z ML Polyole ns, gdyż jest to bardzo dobrze funkcjonująca  rma w bran- ży recyklingowej. – Zapewnia wysokiej jakości produkt, który znajdzie klientów – mówiła.
Branża nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa
Tradycyjnie, targi Plastpol rozpoczął ra-
ELFA DISTRELEC
Elfa Distrelec
świętuje
50 lat innowacji
Czołowy dystrybutor komponentów elektronicz- nych i technicznych, Elfa Distrelec z siedzibami w Manczesterze w Wielkiej Brytanii i w Nänikon w Szwajcarii, świętuje pięćdziesięciolecie inno- wacji, rozwoju i najwyższej klasy obsługi klienta. Wywodząca się z niewielkiej szwajcarskiej  r- my marka Distrelec rozwinęła się w europejskie przedsiębiorstwo, zatrudniające ponad 400 pra- cowników. Ten imponujący wzrost w ostatnich latach wynikał z wprowadzania ciągłych inno- wacji w ofercie internetowej  rmy i stale posze- rzanego asortymentu produktów, dzięki czemu  rma może sprostać wymaganiom klientów w zakresie komponentów technicznych, auto- matyki, technologii pomiarowej, IT i akcesoriów.
Wszystko zaczęło się w Szwajcarii w 1973 roku – w tym samym roku, w którym odbyła się pierwsza rozmowa przez telefon komórkowy. Zaledwie pięć lat później  rma Distrelec odno- towała znaczący obrót, który przyciągnął zain- teresowanie nabywcy – spółki Datwyler, stra- tegicznego partnera inżynieryjnego w zakresie innowacyjnych systemów na wielu światowych rynkach. Nowe inwestycje pozwoliły na stwo- rzenie solidnej i rozwijającej się sieci Distrelec, dzięki czemu w 1993 r. marka zaistniała na ryn- ku włoskim.
W 2001 r. po przejęciu spółki Schuricht  r- ma Distrelec weszła na rynek niemiecki, a jesz- cze w tej samej dekadzie na kolejne rynki, takie jak Rumunia i Szwecja. W 2008 roku Elfa stała się częścią Distrelec, tworząc Elfę Distrelec. Rok później  rma Distrelec zakupiła Nordic Power i osiągnęła synergię w Norwegii i Szwecji.
Na początku kolejnej dekady rozpoczęła się centralizacja operacji logistycznych, a w 2012
roku  rma Distrelec przejęła Display Electro- nika, rozpoczynając działalność jako Distrelec w Holandii i Belgii. Zaledwie dwa lata później  rma Distrelec uruchomiła nową platformę in- ternetową i system ERP.
Rok 2016 należał do przełomowych:  rma zaprezentowała własną markę RND, oferują- cą świetną jakość w niskich cenach. Po około 12 miesiącach  rma otworzyła swoją siedzibę w Manchestrze (Manchester Enterprise Hub), gdzie zatrudniony jest zespół RND, oferując możliwości ekspansji w Wielkiej Brytanii oraz dalsze usprawnianie procesu zaopatrzenia i ofer- ty produktowej  rmy.
W 2019 r. uruchomiono platformę Distrelec KnowHow, która zawiera różnorodne artykuły edukacyjne, techniczne i informacyjne, dotyczą- ce najnowszych trendów w branży. W 2020 roku, po 42 latach zarządzania i imponującym wzro- ście, spółka Datwyler sprzedała markę Distrelec globalnej  rmie inwestycyjnej Aurelius Equity Opportunities. Kontynuacją trendu przejęć był zakup  rmy Display Electronics przez Distrelec, która rozpoczęła działalność jako Distrelec we Francji.
Elfa Distrelec z nadzieją patrzy teraz na ko- lejne 50 lat. Jak dotąd, konsekwentne spełnianie wymagań klientów stanowiło podstawę sukcesu  rmy, a etos ten utrzyma się w nadchodzących latach. W odpowiedzi na wymagania klientów Elfa Distrelec koncentruje się na zapewnieniu najlepszej jakości usług i ciągłej optymalizacji obsługi klienta.
Więcej informacji o El e Distrelec i szerokim port-
folio produktów, oferowanym przez  rmę można znaleźćnastronie www.elfadistrelec.pl.n
Aktualności
port roczny branży przetwórczej, stworzony przez Fundację PlasticsEurope Polska. O ile w 2022 roku bilans handlu zagraniczne- go branży tworzyw sztucznych w Polsce był ujemny (1 mln 879 tys. ton), to jest to lepszy wynik, niż w roku 2021 dzięki mniejszemu o ok. 0,5 mln ton importowi polimerów i sys- tematycznie rosnącemu eksportowi wyrobów z tworzyw sztucznych. Wzrosło też zatrudnie- nie.
Tegoroczny Plastpol był szczególnie ważny ze względu na zmiany geopolityczne w Euro- pie, które rzutują na łańcuchy dostaw i rynki zbytu. Polska ma szansę zająć miejsce Rosji i Białorusi, jako kraju istotnego dla zagranicz- nego handlu tworzywami sztucznymi i gumą. Dlatego też w tegorocznej edycji targów wzięli udział wystawcy z 29 państw. W halach Tar- gów Kielce można było spotkać przedstawicieli  rm z takich krajów jak Indie, Turcja, Włochy, Niemcy, Portugalia, ale też Japonia, Korea Po- łudniowa, Tajwan i Chiny.
Kolejna edycja Targów Przetwórstwa Two- rzyw Sztucznych i Gumy Plastpol zaplanowana jest na 21-24 maja 2024. n
ITM INDUSTRY EUROPE
To były cztery dni pełne spotkań, inspirujących rozmów, debat i pokazów.
Ofertę niemal siedmiuset wystawców targów ITM INDUSTRY EUROPE (z czego połowę stanowiły firmy globalne i z zagranicy) doceniło 15.156 zwiedzających profesjonalistów. Na stoiskach nie brakowało innowacji technologicznych
i premierowych rozwiązań. Przede wszystkim jednak ekspozycja i program targów odzwierciedliły jak zmienia się przemysł i jak powinny wyglądać fabryki przyszłości.
Pełna relacja z wydarzenia pod linkiem https://utrzymanieruchu.pl/transformacja-wyzwaniem-dla-przemyslu/.
INŻYNIERIA & UTRZYMANIE RUCHU – www.utrzymanieruchu.pl
II kwartał 2023 5


































































































   5   6   7   8   9