Page 3 - LCW LIFE | KASIM 2019
P. 3

Değerli Okuyucular,
Dear Readers,
We are approaching to the end of this year. We hope you will enjoy reading the new issue that we have prepared for you... This is the 3rd Anniversary of LCW Life that we have prepared meticulously. When we look back, it is our greatest pleasure to earn the appreciation of you, our valuable readers.
We are ready for winter with our products included in the 2019-2020 Collection in these days when we say good- bye to autumn and prepare to meet winter. LC Waikiki offers many alternatives, from shoes to hats, for the day and the night as a complement to elegance for both men and women. In the new season, we have created two col- lections particularly for men. With “Denim Night Collec- tion”, we are offering seven different colors and models for men, who want to reflect their style with dark denim. On the other hand, Nano Collection that can be effort- lessly used in daily life and special occasions, includes unstainable and dirt-resistant, waterproof jackets, trou- sers and ties, shirts designed with no-crease fabrics and offers a flawless elegance.
And we have not forgotten our children... Inspired by Elsa and Anna, the protagonists of Frozen 2, which will be released on November 20, a very special collection for “Frozen 2” is now available in our stores. This brand new collection, which reveals the children’s imagination, is firstly launched in LC Waikiki stores before the film is released...
There are many special days in November. While we are commemorating Mustafa Kemal Atatürk’s death on 10 November 1938, we express our respect and gratitude to all our teachers for Teacher’s Day on 24th of November.
Yeni bir yıla doğru adım adım yaklaşıyoruz. Sizler için ha- zırladığımız yeni sayımızı okurken keyif almanızı umarız... Özenle hazırladığımız LCW Life 3 yaşında. Geriye dönüp baktığımızda, dergimizin siz değerli okuyucularımızda be- ğeni olarak karşılık bulması bizim için en büyük mutluluk.
Sonbahara veda edip kışı karşılamaya hazırlandığımız bu günlerde biz de 2019-2020 Koleksiyonu’nda yer alan ürünlerimizle kışa hazırız. Ayakkabıdan şapkaya, günden geceye pek çok alternatifi, hem kadın hem erkek için şık- lığın tamamlayıcısı olarak sunan LC Waikiki, günün her anında moda takipçilerinin üzerinde olacak. Yeni sezonda erkeklere özel iki koleksiyona daha imza attık. Koyu renk denimlerle tarzını yansıtmak isteyen erkeklerin karşısına Denim Gece Koleksiyonu ile yedi farklı renk ve modelle çıkıyoruz. Günlük hayatta ve özel günlerde rahatlıkla kul- lanılabilecek; leke ve kir tutmayan, su geçirmeyen ceket, pantolon ve kravatlar, kırışmayan kumaşlarla tasarlanan gömleklerin yer aldığı Nano Koleksiyonu ise kusursuz şık- lık vadediyor.
Ve çocuklarımızı da unutmadık... Türkiye’de 20 Kasım’da vizyona girecek “Karlar Ülkesi 2” filminin sevilen kahra- manları Elsa ve Anna’dan ilhamla tasarladığımız çok özel bir koleksiyon raflardaki yerini aldı. Çocukların hayal dün- yasını gözler önüne seren bu yepyeni koleksiyon, film viz- yona girmeden önce ilk olarak LC Waikiki mağazalarında satışa sunuldu...
Kasım ayı bizim için çok özel günlerin yer aldığı bir ay. 10 Kasım 1938’de ebedi yolculuğuna uğurladığımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyor; 24 Kasım Öğ- retmenler Günü vesilesiyle de bütün öğretmenlerimize saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz.
Selamlar,
Best regards,
edito - edito
 F. Sevda Malkoç
01
   1   2   3   4   5