Page 33 - iTReseller-grudzień_2015
P. 33

krótkiego rzutu, w szczególności szkolnictwo dostrzega zaletę projek- cji krótkoogniskowej. Widoczny jest wzrost sprzedaży projektorów krót- koogniskowych w zestawach z tabli- cami interaktywnymi – informuje An- drzej Bieniek.
W wypadku projektorów Panasonic, które w dużej części są przeznaczo- ne do profesjonalnego zastosowa- nia, największa sprzedaż obserwo- wana jest na rynku public display. – W szczególności chodzi o muzea, gdzie coraz częściej wykorzystuje się projektory laserowe ze wzglę- du na ich możliwość bardzo długiej pracy bez jakiejkolwiek konserwacji (wymiany lamp czy filtrów). Dzięki temu zapewniają minimalne kosz- ty utrzymania i jednocześnie możli- wość wyświetlania bardzo dużych, często ruchomych obrazów. Takie ekspozycje możemy oglądać cho- ciażby w otwartym w tym roku Mu- zeum Historii Żydów Polskich, gdzie m.in. dzięki projekcji wideo niemal każda przestrzeń jest wypełniona obrazem – przekonuje Magdalena Przasnyska. w
CIEKAWE URZĄDZENIA
MINISONDA
CZY DUŻE DOTYKOWE EKRANY
NIE ZABIJĄ PROJEKTORÓW W BIZNESIE?
v OBA ROZWIĄZANIA MAJĄ SWOJE ZALETY I BĘDĄ SIĘ UZUPEŁNIAĆ. Ekrany są niewątpliwie wygodniejsze w rozwiązaniach interaktywnych i tu będą coraz szerzej stosowane. Podobnie może być w szkołach – monitory dotykowe mogą powoli wypierać tablice interaktywne z projektorem.
Krzysztof Sulowicz, Country Manager BenQ CEE
v PROJEKTOR INTERAKTYWNY MOŻNA ZASTOSOWAĆ WIELORAKO: może być zawieszony na ścianie i tworzyć rodzaj tablicy interaktywnej, może być ustawiony na stole i tworzyć interaktywny stół roboczy. Dodatkowo współdziała z różnymi urządzenia- mi w biurze. Projektor taki jest narzędziem wzajemnej komunikacji i współpracy w czasie rzeczywistym (do 4 projektorów jednocześnie), daje możliwość połączenia i wyświetla- nia zawartości innych uczestników spotkania (współdzielenie ekranu).
Andrzej Bieniek, Business Account Manager, Epson
v ZDECYDOWANIE NIE WIDZĘ ZAGROŻENIA DLA PROJEKTORÓW ze strony ekranówdotykowych.Torozwiązania,któremogąsięświetnieuzupełniaćwprzestrze- ni publicznej. Jednak nie ma mowy, żeby nawet największe monitory wyparły projek- tory, które pozwalają wyświetlać zdecydowanie większy obraz. Co więcej, producenci tworzą coraz bardziej kompaktowe urządzenia, które można elastycznie instalować czy przenosić. Jednocześnie obserwujemy coraz szersze wykorzystanie tworzonych przez Panasonic obiektywów krótkoogniskowych, umożliwiających projekcję bardzo dużych obrazów w ograniczonej przestrzeni.
Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager w Panasonic.
v PANASONIC PT-RQ13K
Wśród najciekawszych projektorów Panasonic można wymienić nasze najbardziej zaawansowane modele laserowe. PT-RQ13K jest pierwszym na świecie projektorem o rozdzielczości większej niż 4K, wyposażonym
w technologię Quad Pixel Drive, która gwarantuje doskonałą jakość obrazu. Zapewnia ona częstotliwość odświeżania obrazu
na poziomie 240 Hz, co przekłada się na czterokrotne zwiększenie liczby pikseli i bardzo płynne odtwarzanie ruchomych obrazów.
v EPSON EH-TW5350
Projektor Epson EH-TW5350 dzięki wsparciu rozdzielczości Full HD oraz obsłudze technologii 3D to dostępne w atrakcyjnej cenie domowe centrum multimedialne, gwarantujące najwyższej klasy doznania wizualne. Technologia 3LCD gwarantuje obraz o żywych, wiernych kolorach oraz kontrast o współczynniku 35 000 : 1. Czas eksploatacji lampy wynosi 7500 godz., co oznacza, że będzie działać nawet przez 11 lat.
v BenQ MX704 i BenQ MW705
BenQ MX704 (1024 × 768) i BenQ MW705
(1200 × 800)to dwa nowe projektory
biznesowe o jasności 4000 ANSI lumenów,
kontraście 13 000 : 1 i żywotności lampy
do 7500 godz. pracy w trybie SmartEco.
Opcjonalny bezprzewodowy moduł QCast
WiFi dongle (sugerowana cena detaliczna ok. 300 zł)
z opcją bezprzewodowego parowania NFC (Near Field Communication) znakomicie ułatwia prowadzenie prezentacji i – po zainstalowaniu bezpłatnej
aplikacji BenQ QCast dla Androida i iOS – sterowanie projektorem ze smartfona czy tabletu.
v CANON XEED WUX6000
Ten projektor instalacyjny został wyposażony w nowy system optyczny AISYS 4.1 (Aspectual Illumination System) i zapewnia wyższą jakość wyświetlania oraz rozbudowane opcje łączności i instalacji. Nowe panele LCOS mają wpływ na wierniejszą reprodukcję obrazu, oferując zwiększony współczynnik odbicia i luminacji przy jednoczesnej poprawie wydajności energetycznej.
nr 19–20 (277–278) • grudzień 2015
iT Reseller 33


































































































   31   32   33   34   35