Page 7 - ITReseller_czerwiec 2015
P. 7

» WYDARZENIA
30% informatyków
nie zaczęło migracji
z Windows Server 2003
Adam Przasnyski, Eaton
Sondaż przeprowadzony przez Eaton – firmę zarządzającą energią – pokazał, że prawie 1/3 informatyków nie rozpoczęła jeszcze strategii migracyjnych w związku z zakończeniem wsparcia dla Windows Server 2003 z dniem 14 lipca 2015 roku.
Ten odsetek jest niepokojący ze względu na fakt, że Microsoft ogłosił swoje plany w kwietniu 2013 r. W świetle tych badań Eaton radzi, aby osoby odpowiedzialne za ten proces w danej firmie nie tylko prze- stawiały ją na nowy system operacyjny i aktualizowały aplikacje informatyczne, ale również wykorzystały szanse ofero- wane przez nowoczesne rozwiązania zarządzania energią.
Zarządzanie energią w ramach migracji
W marcu 2015 r. Eaton przepytał 167 informatyków w całej Europie, na Bli- skim Wschodzie i w Afryce, a wyniki tego badania pokazują, że mimo iż większość z nich korzysta już z urzą- dzeń pozwalających na zarządzanie energią, wciąż niekoniecznie rozwa- żają zastąpienie swoich obecnych urządzeń bardziej nowoczesnym roz- wiązaniem umożliwiającym zarządze- nie energią w ramach migracji Win- dows Server 2003. Mniej niż połowa przepytanych planuje zakup nowych urządzeń umożliwiających zarządza- nie energią.
Badanie ujawniło także, że wielu in- formatyków nie zdaje sobie sprawy z tego, że nowoczesne systemy za- rządzania energią odgrywają ważną rolę w zapewnianiu ciągłości działal- ności firmy, ponieważ mogą urucho- mić działania prewencyjne na wypa- dek wystąpienia przerwy w dostawie
prądu czy zdarzenia środowiskowe- go. Wiedziało o tym zaledwie 60 pro- cent informatyków, a ponad połowa nie była świadoma tego, że ta tech- nologia może zainicjować migrację maszyn wirtualnych na serwery za- pasowe.
Integracja energetyki
z infrastrukturą
W związku z takimi wynikami badań Eaton doradza informatykom, aby rozważyli ochronę swoich aplikacji, a także czasu i sprzętu dzięki goto- wym na wirtualizację rozwiązaniom dotyczącym zarządzania energią. Te nowoczesne rozwiązania integrują się z systemami zarządzania maszyn wirtualnych, przez co mogą być one kontrolowane i zarządzane z pozio- mu jednego wyświetlacza. Takie roz- wiązania są również kluczowe z punk- tu widzenia wdrażania zasad zapew- niania ciągłości działalności firmy w kontekście przerw w dostawie prą- du i zdarzeń środowiskowych, ponie- waż zamykają niepotrzebne w danej chwili zadania, inicjują replikację da- nych, przenoszą maszyny wirtualne do stref niezagrożonych lub na stronę zapasową, łagodnie zamykają maszy- ny wirtualne, a po przywróceniu do- stawy prądu stopniowo uruchamiają sprzęt. Ta zaawansowana i połączona funkcjonalność zapewnia ochronę in- westycji w IT, ulepsza wydajność, za- pewnia ciągłość działalności firmy
i obniża całkowity koszt utrzymania (TCO).
– Podczas jakiejkolwiek migracji Win- dows Server 2003 kluczowym pro- blemem jest zastanowienie się nad zarządzaniem energią – komentu- je Rory Higgins, menedżer produktu w firmie Eaton. – Poprzez integrację infrastruktury energetycznej ze śro- dowiskiem informatycznym można wyjść poza kwestię zwykłej migracji i wprowadzić narzędzia, które pomo- gą gruntownie zmienić infrastruktu- rę. Odpowiednia infrastruktura ener- getyczna dopełni i wzmocni ela- styczność uzyskaną w wyniku wirtu- alizacji i zapewni wprowadzenie bar- dziej wiarygodnego i solidnego roz- wiązania.
Przewodnik o migracji
Eaton stworzył e-przewodnik zaty- tułowany Zamień fakt zakończenia wsparcia dla Windows Server 2003 w olbrzymią szansę dla swojej firmy (Turn Windows Server 2003 end of ser- vice into a powerful opportunity), za- wierający najróżniejsze wskazów- ki i najlepsze praktyki, które mogą być natychmiast zastosowane przez specjalistów niezależnie od tego, na jakim etapie procesu się znajdu- ją, i które pomogą im zintegrować zarządzanie energią z prowadzoną strategią migracji. Kopię przewod- nika można otrzymać pod adresem www.eaton.pl/WindowsEOS. w
nr 9-10 (267–268) • czerwiec 2015
iT Reseller 7


































































































   5   6   7   8   9