Page 3 - MAKSİMUM BİZ | NİSAN 2021
P. 3

              YÖNETİMDEN
  Değerli Anadolu Sigortalılar,
96. kuruluş yıldönümümüzü kutladığımız ve asırlık şirket olmaya doğru ilerlediğimiz günlerin gururunu yaşıyoruz. Şirketimiz bu sorumlulukla yıllık 8 milyar TL’nin üzerinde prim üretimiyle bir asra yakındır kök saldığı toprağa değer katmaya devam ediyor. Anadolu’nun sigortası olmanın sorumluluğunu, sahip olduklarımızın ardındaki özveri ve emeği bilerek taşıyor ve 96 yıldır “Kaybetmek yok” diyoruz.
Pandemi etkisinde geçen 2020 yılını; 6 branşta birinci olarak, %11,76 pazar payımızla, başarıyla tamamladık. Sektörün en yüksek paylı üretimine sahip olan Kara Araçları Sorumluluk ve Kara Araçları branşlarında şirketimiz, 2020 yılında da sektör liderliğini korudu. Lider olduğumuz branşlar arasından Kara Araçları, Hava Araçları ve Kefalet branşlarında sektörün üzerinde büyüme kaydettik. Prim üretimlerinde bir önceki yıla göre kara araçlarında %15, hava araçlarında %154 ve kefalet branşında ise %67 oranında artış gerçekleştirdik.
Sektörümüzde prim üretimi, 2020 yılında pandeminin etkisiyle biraz hız kesse de önceki yıla göre %17,7 artışla 68 milyar 144 milyon TL oldu. 2020 yılında şirketimiz ise prim üretimini bir önceki yıla göre %21,3’lük bir artışla 8 milyar TL’ye ulaştırdı. 2020 yılı sonu itibarıyla solo net kârımız 461 milyon TL, konsolide net kârımız ise 510 milyon TL olarak gerçekleşti.
Bir kez daha Hizmet İhracatı Şampiyonu olduk!
Genel Müdür
   Hizmet İhracatçıları Birliği’nin düzenlediği, Türkiye’nin sürdürülebilir büyümesine katkıda bulunan firma ve kuruluşların ödüllendirildiği 2019 Yılı Hizmet İhracatı Şampiyonları sıralamasında finans, sigorta ve diğer mali hizmetler kategorisinde bu yıl da birincilik ödülüne layık görüldük. Bu anlamlı ödül, doğru yolda olduğumuzu göstermesi açısından
büyük öneme sahip. Anadolu Sigorta olarak ülkemizin ihracatına ve sürdürülebilir kalkınmasına katkı sağlamaya devam edeceğiz.
Sevgili çalışma arkadaşlarım,
Anadolu Sigorta olarak sürdürülebilirliği büyüme ve inovasyon için bir fırsat olarak görerek çalışmalarımızın odağına alıyoruz. Bu doğrultuda uluslararası standartlar ve iyi uygulamalar ile uyumlu olarak kurgulanan Çevresel ve Sosyal Risk Yönetim Sistemi programını hayata geçirdik.
Bu program ile çevresel ve sosyal açıdan toplum ve doğa için geri dönüştürülemez riskler içerdiği düşünülen alanlarda sigortalama ve yatırım faaliyetlerinde bulunmayacağız. Bunun yanında elektrik hizmeti alımına yönelik imzaladığımız yeni protokol ile 2021 yılı için şirketimizde, yenilenebilir doğal kaynaklardan oluşan tesislerden (rüzgâr enerjisi, güneş enerjisi vb.) üretilen elektrik tedarik edilecek.
İmza attığımız tüm bu güzel işleri her zaman olduğu gibi hep birlikte, siz değerli çalışanlarımızın desteğiyle hayata geçirmeye devam edeceğiz. Türkiye’nin sigortası olarak bugünlere gelmemizde sonsuz emeği olan, şirketimizde; 15, 20, 25 ve 30 yılını dolduran çalışanlarımızı bir kez daha tebrik ediyorum.
Türkiye’nin ilk ve en büyük sigortacılık okulunun 96. yaşı kutlu olsun! Saygı ve sevgilerimle,
Mehmet Şencan
 “Pandemi etkisinde geçen 2020 yılını, 6 branşta birinci olarak, yüzde 11,76 pazar payımızla başarıyla tamamladık. Sektörün en yüksek paylı üretimine sahip olan Kara Araçları Sorumluluk ve Kara Araçları branşlarında şirketimiz, 2020 yılında da sektör liderliğini korudu. Türkiye’nin ilk ve en büyük sigortacılık okulunun 96. yaşı kutlu olsun!”
maksimum biz 1
 

   1   2   3   4   5