Page 5 - MAKSİMUM BİZ | NİSAN 2021
P. 5

BAŞLARKEN
  Merhaba,
1 Nisan 1925 tarihinde başlayan yolculuğumuzda bizi var eden Cumhuriyet değerlerinin de teminatı olarak 96. yılımızı tamamladık. Tüm çalışan, acente ve müşterilerimiz ile bir asırlık aile olarak bu topraklara hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz.
Bu yıl, 1 Nisan toplantımızı pandemi koşulları nedeni ile dijital platform üzerinden gerçekleştirdik. Hem 2020 yılında hem de bu yıl kıdem ödülünü alan tüm arkadaşlarımı bir kez daha canı gönülden tebrik ediyorum.
Pandemi ile yaşamaya başlayalı bir yıl oldu. Bu bir yılda hızlı bir dönüşüm yaşadık. Dijital uygulama ve hizmetlerimiz sayesinde rahatça uyum sağladığımız uzaktan çalışma sisteminde, yenilikçi çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürdük. İç iletişim ve insan kaynakları süreçlerimizi kolaylaştıran mobil uygulamamız “Biz Bize”yi hayata geçirdik.
Biz Bize uygulaması her geçen gün artan paylaşım ve beğeni sayıları ile çalışanlarımızdan tam puan alarak gelişmeye devam ediyor.
Anadolu Sigorta olarak çalışanlarımızın ve iş yaşamına adım atmaya hazırlanan gençlerin gelişimlerine ve kariyerlerine destek olmak bizim için çok önemli. Bu kapsamda şirket içi eğitimlerimizde, Anadolu Sigorta Akademi ile yeni bir dönem başlattık. Bunun yanında Anadolu Sigorta Gençlik Senatosu programı ile gençlere, iş hayatına katılımlarında rehberlik edip, şirketimizi yakından tanıma fırsatı sunacağız. “Genç Anadolu” projemiz ile de yarının acentelerini yetiştirerek istihdama ve sigorta sektörüne katkıda bulunacağız. Sigortacılığı meslek edinmek isteyen gençler, şirketimizin uzmanlarından eğitimler alıp, sektöre sağlam adımlarla girecek.
Great Place to Work sertifikası aldık
“Great Place to Work Certified 2021 Araştırması”, Türkiye Enstitüsü tarafından çalışan anketleri analizi sonucunda, yüksek güven kültürüne sahip harika iş yeri kriterlerini sağlayarak “Great Place To Work Certified” unvanını aldık. Bu vesileyle her kademedeki çalışanımızın kendini güven ortamında hissettiğini ve mutlu çalıştığını görmek beni de çok mutlu etti.
Bu yıl toplumsal cinsiyet eşitliği kapsamında da yeni adımlar attık.
Arya Kadın Yatırım Platformu ile birlikte sigorta bilincini artırmaya yönelik eğitimler düzenleyerek, kadınları iş hayatında ve sosyal yaşamda destekliyoruz. Bunun yanında Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi ve UN Women’ın ortaklığındaki “Kadının Güçlendirilmesi Prensipleri”ne imzacı olarak, bu alandaki adımlarımızı küresel ölçekte atmaya başladık.
Bu sayımızda; yukarıda bahsettiğim güzel gelişmelere ait detayların yanı sıra basın toplantımız, Inovasyon ekibimizin hazırladığı InsureUp içerikleri, aldığımız ödüller ve daha birçok başlık yer alıyor.
Dilerim bu bahar, yeni başlangıçların enerjisi ile tüm dünyaya şifa getirir. Gelecek sayımızda görüşmek üzere,
Sevgiler,
1. Genel Müdür Yardımcısı
   Filiz Tiryakioğlu
 “Pandemi ile yaşamaya başlayalı bir yıl oldu. Bu bir yılda hızlı bir dönüşüm yaşadık. Dijital uygulama ve hizmetlerimiz sayesinde rahatça uyum sağladığımız uzaktan çalışma sisteminde, yenilikçi çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürdük. İç iletişim ve insan kaynakları süreçlerimizi kolaylaştıran mobil uygulamamız ‘Biz Bize’yi hayata geçirdik.”
maksimum biz 3

   3   4   5   6   7