Page 32 - MAKSİMUM BİZ | EKİM 2015
P. 32

şirketimizden
  Şafak Nöbeti
YILLARDIR KATILMAYI ISTEDIĞIM HALDE BIR TÜRLÜ FIRSAT BULUP KATILAMADIĞIM ŞAFAK NÖBETI’NE BU YIL KIZIMLA BIRLIKTE KATILMA IMKANINA SAHIP OLDUM.
  Muhakkak biliyorsunuzdur, Kıbrıs Türk halkı 1974 yılının yazında, içinde bulunduğu ölüm kalım mücadelesinden
sağ salim kurtulabilmesinin tek yolunun
Türkiye ve Türk Ordusu olduğunu bili- yor, bu nedenle gözleri Kuzey ufkunda hasret ve dualarla Türkiye’den gelecek yardım elini bekliyordu. Beklenen bu yardım 20 Temmuz sabahı Girne’den,
“Yavuz çıkarma Plajı”ndan geldi ve tüm adaya yayıldı. Acı, ıstırap ve ümitsizlikle yanan gönüller, Türk Ordusu’nun çok sayıda şehit ve gaziler vermek pahasına gerçekleştirdiği kahramanca müdaha- lesi sonucunda tekrar güven ve huzur içinde yaşama ümidini yeşerttiler.
İşte tüm zorluklara karşın direnen kahraman Mücahit ile Türk Ordusu’nun bu hasretle beklenen kucaklaşmasının anısını yaşatma arzusu, artık gelenek- selleşen Şafak Nöbeti’nin sebebidir. Bu nedenle o hasretle beklenen kavuşma anını tekrar yaşamak isteyen Kıbrıs Türk halkı, Yavuz Çıkarma Plajı’na koşar ve gözlerini Kuzeye, ufka doğru diker ve kutlu buluşmayı bekler.
Bu sene 41.si düzenlenen anma ve kutlamalarda Girne’deki Yavuz Çıkarma Plajı’nın üstündeki alanda kurulan sahnede önce Kıbrıslı Modacı Abdullah Öztoprak yönetiminde düzenlenen modern dans ve performans gösterisi
 30 | maksimumbiz
 
   30   31   32   33   34