Page 61 - BODRUMDergi | MAYIS 2024
P. 61

  Koca bir pırnar ağacının tek ama büyülü gövdesi altındaki mekânda, sadece birkaç masa bulunuyor. Cuma’dan Salı’ya kadar beş akşam servis veriliyor ve rezervasyonsuz misafir kabul edilmiyor. Oi Filoi 19:00–00:00 saatleri arasında açık. Deniz ile arasındaki bitki örtüsü yemyeşil bir manzara sunarken bir yandan da dalga sesleri ve iyot kokusu mekâna fantastik bir hava katıyor.
Oi Filoi menüsü ile olduğu kadar servisi ile de sıra dışı bir deneyim sunuyor. Menüde yer alan sıcaklar açık mutfakta siparişiniz verildiği anda hazırlanmaya başlıyor. Siparişiniz hazırlanırken mutfak ekibi ile sohbet etmeniz için hiçbir engel yok.
Menüde en bilinen Yunan lezzetlerinden limonlu tzatziki, horiatiki salatası ve pabucaki gibi klasiklerle, az bilinen sofrito gibi geleneksel reçeteler de bulunuyor. Sadece üç baharatın kullanıldığı Oi Filoi mutfağında öncelik, tüm tatların alınabildiği sade bir seçki sunabilmek.
Yemekler için özenle seçilen şaraplar dışında Midilli’nin en sevilen uzoları ve Türkiye’nin en iyi rakıları da menüdeki yerini alıyor. Üstelik adil bir fiyatlandırma politikası ile uzolar kadehte tadılabiliyor ve içilen miktara göre fiyatlandırılıyor.
     oSEDA KÜÇÜK
59
Oi Filoi Bodrum - Gümüşlük | Tel: 0533 305 30 20
   59   60   61   62   63