Page 67 - BODRUMDergi | MAYIS 2024
P. 67

    2
Nilgün Hocaoğlu | Dokumacı 3 Zeliha Begöz | Labirent
 MANSİYON
28 Bini Aşkın Kadın Fotoğrafçı Katıldı
TFSF (Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu) danışmanlığında 18 yıldır kesintisiz olarak düzenlenen “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” yarışmasına 2007’den bugüne kadar 28 bini aşkın kadın fotoğrafçı, 107 bini aşkın fotoğrafıyla katıldı. Türkiye’nin kadınlara özel tek fotoğraf yarışması olarak her geçen yıl daha fazla ilgi gören “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler”, kadınların sosyo-kültürel ve toplumsal gelişimine katkı sunması bakımından örnek bir kurumsal sosyal sorumluluk projesi olarak öne çıkıyor. Kadınlar, yarışma aracılığıyla hayata dair bakış açılarını özgürce fotoğraflara yansıtıp kendilerini en iyi şekilde ifade etme imkânı buluyor.
Yarışmanın birincisi 15 bin TL, ikincisi 12 bin 500 TL, üçüncüsü 10 bin TL para ödülünün sahibi oldu. Mansiyon ödülüne layık görülen 3 eserin her biri 4 bin TL ile ödüllendirilirken sergilenmeye hak kazanan 38 eser sahibine ise bin TL’lik para ödülü verildi.
Seçici Kurul’da Önemli İsimler Yer Aldı
Yarışmanın bu yılki seçici kurulunda; Arel Üniversitesi
Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güler Ertan, fotoğraf sanatçısı İzzet Keribar, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Nihal Kafalı, fotoğraf sanatçısı Ali Rıza Akalın ve Anadolu Hayat Emeklilik Kurumsal İletişim Müdürü Tuğba Öcal yer aldı.
  Elif Canarslan | Kaos
   Gülçimen Okumuş | Beş Can
Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’24 yarışmasında derece ve sergileme alan fotoğraflara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
  https://bit.ly/ahe_kadingozuylehayattankareler_2024
  Saadet Banu Nazikcan | Odundan Kömüre
65
   65   66   67   68   69