Page 68 - BODRUMDergi | MAYIS 2024
P. 68

 KÜLTÜR - SANAT
  INSPERA BODRUM ANA SAHNESI ARTIK
   Bodrum’un yeni kültür ve sanat merkezi Inspera Bodrum, ana sahnesinin adını Livaneli Sahnesi olarak duyurdu. 4 Mayıs günü ünlü sanatçı Zülfü Livaneli’nin de katılımıyla gerçekleşen açılış etkinliğinin davetlileri arasında iş ve sanat dünyasından ünlü isimleri ile Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras ve Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci de yer aldı. Gecenin sunuculuğunu ise gazeteci yazar ve belgesel yönetmeni Nebil Özgentürk gerçekleştirdi.
Sahnesi
Bodrum’da yakın zamanda kapılarını açan ve kültür-sanat alanında Bodrum’a yeni bir soluk kazandıran Inspera Bodrum, Inspera Ana Sahnesi’nin adını ünlü müzisyen, yazar ve film yönetmeni Zülfü Livaneli’ye ithaf etti. Bundan böyle “Livaneli Sahnesi” ismiyle performansları ağırlayacak olan sahnenin açılışı ise 4 Mayıs akşamı Inspera Bodrum’da düzenlenen özel bir etkinlikle duyuruldu. Zülfü Livaneli’nin katılımıyla gerçekleşen açılış etkinliğinde Ece Dağıstan-Jamal Aliyev Quartet “Livaneli” eserlerinden oluşan performansıyla sahne alırken Nebil Özgentürk’ün hazırlayıp sunduğu Zülfü Livaneli belgeselinin gösterimi de yapıldı.
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras ve Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci’nin eşleriyle katıldığı davette; Kaan Çakır, Hakan Kütahya, Pınar Sabancı, Barış Atay, Pelin Uluksar, Gülper Özdemir, Sönmez Köksal, Mehmet Esen, Timur Savcı ve eşi Banu Savcı ile Sani Şener ve eşi Asuman Şener de “Livaneli Sahnesi”nin açılış gecesinde Zülfü Livaneli’yi yalnız bırakmadılar.
Inspera Bodrum ana sahnesinin adına verilmesinden büyük mutluluk duyduğunu dile getiren sanatçı Zülfü Livaneli, “Özel sektörün Bodrum’a böyle bir kültür yatırımı yapmasını son derece önemsiyorum. Bodrum’un her türlü sanat faaliyetine açılması ve beni bu sahnenin ismiyle onurlandırması çok hoşuma gitti. Türkiye’de daha fazla belgesel, daha fazla beste, daha fazla şiir, daha fazla kültür salonu, daha fazla kültür faaliyetine ihtiyaç var.” dedi.
66   66   67   68   69   70