Page 54 - LCW LIFE | TEMMUZ 2020
P. 54

kitap - book
 YAZMA SANATI
“Yazmanın amacı para kazanmak, ünlü
olmak, sevgili bulmak, sevişmek ya da arkadaş edinmek değildir. Sonuçta amaç, eserinizi okuyacak insanların hayatlarını
ON WRITING
“The purpose of writing is
not to make money, become famous, find lovers, make love or make friends. Ultimately,
the purpose is to enrich the lives of people, who will read your work and your own life. Purpose is to wake up, heal and cope. It is to be happy, okay? Being happy. Part of this book, perhaps a large part, is about how I learned to write. It is about how you can write better. The rest, and perhaps the
best part, is like a permission:
ve kendi hayatınızı zenginleştirmektir. Amaç; uyanmak, iyileşmek ve başa çıkmaktır. Mutlu olmaktır, tamam mı? Mutlu olmak. Bu kitabın bir kısmı, belki büyük bir kısmı, benim yazmayı nasıl öğrendiğimle ilgili. Çoğu, sizin nasıl daha iyi yazabileceğinizle ilgili. Geri kalanı ve belki en iyi kısmı da bir izin kâğıdı gibi: Yapabilirsiniz, yapmalısınız ve başlayacak kadar cesursanız yapacaksınız.
Stephen King
TEMMUZ
KITAPLARI
BOOKS OF JULY
       52
Yazmak bir sihir, her yaratıcı sanat dalı kadar ab-ı hayat. Su bedava. İçsenize.” Stephen King’in bu yarı anı yarı kılavuz niteliğindeki muhteşem eseri bir yandan yazarın çalışma ve üretme sürecine ışık tutarken bir yandan da yazmak isteyenlere yol gösteriyor. Çocukluğundan kariyerinin zorlu ilk günlerine ve 1999’da geçirdiği ölümcül kazaya kadar King’le beraber yazarlığın engebeli yollarında yürüyeceksiniz.Yazma Sanatı, okuyan herkesi etkileyerek cesaret aşılayacak bir başyapıt.
you can, you should, and if you are brave enough to start, you will. Writing is magic as every creative art. The water is free. Why don’t you drink.” This magnificent book of Stephen King that is like a memoir and a guide guides those who want to write while shedding light on the writer’s work and production process. From his childhood to the tough early days of his career and his fatal accident in 1999, you will walk with King on the hilly roads of writing. On Writing: A Memoir of the Craft is a masterpiece that will inspire everyone who reads.
 

   52   53   54   55   56