UKRATKO                 PREMIERSHIP                     Chelsea trijumfalno prošao Villa Park

Atletico                Ubjedljive pobjede

Vodstvo Jorgandžijama
               donio je Torres u 37. minuti
               meča, a samo pet minuta ka-
               snije Griezmann pogađa za
               2:0. Na novi gol u nastavku    Arsenal je sa sigurnih 4:0 na domaćem terenu savladao Watford, dok je istim
               se čekalo 20 minuta, a onda
               Juanfran pogađa za 3:0. Go-  rezultatom Manchester City slavio gostujući trijumf protiv Bournemoutha
               sti su uspjeli smanjiti na 3:1
               u 79. preko Castra.          udbaleri Arsenala sla-                                                                      je svoj prvijenac u dresu Pla-
                Ipak, za samo dvije minute   vili su ubjedljivu po-                                                                     vaca postigao Alexandre Pato.
               Griezmann postiže svoj dru-  bjedu u malom derbiju                                                                       Brazilac je u 45. minuti nakon
               gi gol za 4:1, a konačnih 5:1 Fprotiv Watforda. Tim                                                                      dosuđenog penala bio siguran
               postavio je Teye u posljed-  Arsene Wengera došao je do                                                                  sa bijele tačke za 0:2.
               njoj minuti meča.       pobejde od 4:0 i tako nastavio                                                                     U nastavku viđena su još dva
                                       utrku sa Leicesterom i Totten-                                                                   gola, a dvostruki strijelac bio je
                                       hamom kada je riječ o borbi za                                                                   Pedro u 49. i 56. minuti za konač-
               Hat-trick               naslov prvaka.                                                                                   nih 0:4. Domaći sastav je od 85.
                                                                                                                                        minute igrao i bez isključenog
               Ibrahimovića            Magičnih 20 minuta                                                                               Huttona, a jasno je da su ovim
                                       Igrala se četvrta minuta kada                                                                    porazom i definitivno izgubi-
                Zlatan Ibrahimović blistao   je Alexis Sanchesz donio vod-                                                              li nadu da mogu do opstanka.
               je u još jednoj visokoj pobje-  stvo svom timu. Sedam minu-                                                                Rezultati: Arsenal - Watford
               di PSG-a. Ovoga puta ispra-  ta prije kraja prvog oluvreme-                                                              4:0, Bournemouth - Manche-
               tili su Nicu sa četiri gola u   na Iwobi, koji dobija sve više                                                           ster City 0:4, Norwich - New-
               mreži uz hat-trick švedskog   prilike za igru, postiže gol za                                                            castle 3:2, Stoke - Swansea 2:2,
               napadača.               2:0. Za novi gol Topnicima su                                                                    Sunderland - WBA 0:0, West
                U 15. minuti Luiz asisti-  bile potrebne tri minute igre u                                                              Ham - Crytal Palace 2:2, Aston
               ra, a Zlatan pogađa za 1:0.   nastavku. Bellarin je matirao                                                              Villa - Chelsea 0:4, Liverpool
               Samo tri minute kasnije Ben   golmana Watforda za 3:0. Ko-                                                               - Tottenham 1:1.
               Arfa pogađa za izjednačenje,   načnih 4:0 djelo je Walcotta u                                                              Poredak: 1. Leicester 66
               ali to je bilo sve što su gosti   posljednjoj minuti meča.                                                               bodova, 2. Tottenham 62, 3.
               uradili u ovom meču.     Fudbaleri Manchester Cityja                                                                     Arsenal 58, 4. Man. City 54,
                Novi gol za vodstvo Pari-                                                                                               5. West Ham 51, 6. Man. Uni-
               za postiže Ibrahimović u 34.    I Plavci su slavili                                                                      ted 50, 7. Southampton 47, 8.
               minuti meča. Tri minute igre   pobjedu rezultatom   Pato postigao prvi gol u dresu Chelseaja                             Stoke 47, 9. Liverpool 45,10.
               u nastavku bilo je dovoljno                     slavili su ubjedljivu gostujuću  Samo pet minuta kasnije Ke-  Chelsea je ostvario ubjedljivu  Chelsea 44, 11. WBA 40, 12.
               Luizu da pogodi za 3:1, da bi   4:0. Oni su na   pobjedu protiv Bournemoutha.  vin DeBruyne pogađa za 2:0.  pobjedu na Villa Parku protiv  Everton 38, 13. Bournemouth
               konačnih 4:1 postavio svo-  gostovanju bili bolji   Tim Manuela Pellegrinija odi-  Sergio Aguero je golom za 3:0  Aston Ville, a bilo je 0:4.  38, 14. Watford 37, 15. Swan-
               jim hat-trickom Zlatan Ibra-  od Aston Ville, koja   grao je magičnih 20 minuta,  kompletirao sjajnih 20 minuta          sea 37, 16. Crystal Palace 34,
               himović osam minuta prije                       kada su apsolvirali domaći tim.  Građana. Konačnih 4:0 djelo   Prvijenac Pata  17. Norwich 31, 18. Sunder-
               kraja meča.              je siguran putnik u      Već u sedmoj minuti Fer-  je Aleksandra Kolarova u po-  Plavci su poveli u 26. minuti  land 27, 19. Newcastle 25, 20.
                                        niži rang              nando dovodi goste u vodstvo.  sljednjoj minuti meča.  golom Loftus-Cheeka, a zatim  Aston Villa 16.   A. P.

BUNDESLIGA              Toni Šunjić se povrijedio protiv Darmstadta                               Memorijal „Josip Katalinski Škija“
              Mario Vrančić asistirao,

Spahić odigrao čitav meč

Reprezentativac Bosne i Her-                                             su Cleber u 61, Iličević u 73.
              cegovine Mario Vrančić upi-                                              i Muller u 75. minuti.
              sao je asistenciju u remiju                                                Ingolstadt je na domaćem
              svog Darmstadta i Stuttgarta.                                            terenu sa 3:0 pobijedio Sc-
                Konačan rezultat bio je 2:2,                                           halke, a Sead Kolašinac nije
              a Zmaj u dresu Švaba Toni Šu-                                            ulazio u igru. Mainz je stigao   Pobjeda nakon izvođenja penala
              njić igru je napustio u 21. mi-                                          do tri boda pobjedom protiv
              nuti zbog povrede. Iz Njemač-                                            Augsburga (4:2).         Kadeti BiH u finalu
              ke dolaze vijesti da se sumnja                                             Rezultati: Bayern - Frank-
              na potres mozga.                                                         furt 1:0, Darmstadt - Stuttgart  Kadetska reprezentacija BiH  toka meča, pristupilo se izvo-
                Darmstadt je preko Wagnera                                             2:2, Hannover - HSV 0:3, In-  pobijedili je jučer u zeničkom  đenju penala, a za BiH su po-
              u 26. minuti stigao u vodstvo.                                           golstadt - Schalke 3:0, Mainz  Trening-centru N/FSBiH selek-  gađali Martinović, Imamović,
              Ipak, Švabe do odlaska na od-                                            - Augsburg 4:2.          ciju Beograda u polufinalu tur-  Duraković, Nuhanović, Dervi-
              mor dolaze do potpunog preo-                                               Poredak: 1. Bayern 72 boda,  nira „Josip Katalinski Škija“.  šagić, Lukovac i Behram, dok
              kreta. Gentner je u 45. minuti                                           2. Borussia D. 64, 3. Hertha   U regularnom dijelu susre-  su kod Beograđana strijelci sa
              poravnao rezultat, a Rupp tri                                            48, 4. Bayer L. 45, 5. Mainz  ta nije bilo golova, a nakon  11 metara bili Kojić, Torbica,
              minute kasnije pogađa za 1:2.                                            44, 6. Schalke 44, 7. Borussia  izvođenja penala naši kadeti  Marković, Nović, Stojanović
              Konačnih 2:2 postavio je Nie-                                            M. 42, 8. Wolfsburg 38, 9. In-  su ostvarili pobjedu 7:6.  i Šehović.
              meyer u 51. minuti na asisten-                                           golstadt 36, 10. HSV 34, 11.   Izabranici Sakiba Malko-  U finalu turnira „Josip Ka-
              ciju Vrančnića.                                                          Koln 33, 12. Stuttgart 33, 13.  čevića dominirali su tokom  talinski Škija“ kadetima BiH
                Emir Spahić odigrao je svih                                            Darmstdat 29, 14. Werder 28,  čitavog susreta. Najbolje pri-  pridružili su se vršnjaci iz Ma-
              90 minuta u gostujućem trijum-                                           15. Augsburg 27, 16. Hoffen-  like za naš tim propustili su  kedonije, koji su pobijedili
              fu HSV-a protiv Hannovera                                                heim 22, 17. Frankfurt 27, 18.  Dervišagić i Behram.   selekciju Sarajeva i Istočnog
              0:3. Strijelci za Hamburg bili   Remi Darmstadta i Stuttgarta            Hannover 17.        A. P.  Nakon isteka regularnog  Sarajeva sa 2:0.   A. P.