Željo u malom gradskom derbiju savladao Olimpic                                                   IZJAVA DANA

To je već četvrta utakmica u nizu
                                                                                                        da se događaju ovakve greške

sudija - Slaven Bilić, trener West Hama

Siguran trijumf Bijeljinaca

Lendrić s navijačima proslavlja vodeći gol                                              FOTO: I. ŠEBALJ
     GRBAVICA SLAVI

IVANA LENDRIĆA                                                                                    Novi trijumf Bijeljinaca

Radnik poslao

Hrvatski napadač postigao je hat-trick i tako osigurao Plavim                                     Vezire u Prvu ligu

sedmu uzastopnu pobjedu u proljetnom dijelu sezone, uključujući                                   Ekipa Radnika došla je do  ali je Adis Nurković fenome-
     i Kup, koja je Mulalićevu ekipu zadržala u borbi za Evropu                                        nova tri boda. Ovga puta  nalnom intervencijom spasio
                                                                                                       na svom terenu savladali su  svoju mrežu.
                                                                                                       Travnik sa 2:0 i tako Vezire   Radnik je do vodstva došao
           kipa Željezničara je  brani Bandović.      iza leđa nemoćnog Bandovića.  Za razliku od prvog poluvre-  poslali u Prvu ligu Federacije  u 58. minuti kada je Obrado-
           nastavila pobjednosnu   Nastavili su Plavi s priti-  U finišu prvog poluvremena  mena, kada smo gotovo pola   Bosne i Hercegovine.  vić matirao Nurkovića. Pet
           seriju, a Grbavica slavi  skom, a dominacija je rezul-  golman Vukova ponovo je spa-  sata čekali na prvo uzbuđenje, u   Domaći su do vodstva mo-  minuta kasnije gosti su ostali
    EIvana Lendrića. Plavi  tirala u 35. minuti. Bekrić je  sio svoj tim. Bekrić je uposlio  nastavku se semafor pokrenuo   gli stići u 14. minuti. Sudija  s igračem manje jer je crveni
     su u malom gradskom derbi-  izveo korner s lijeve strane, a  Mirka Kramarića čiji topovski  već u četvrtoj minuti. Krama-  je dosudio penal za Radnik.   karton dobio Zajmović, a po-
     ju savladali Olimpic sa 3:1, uz  Lendrić je odličnom reakcijom  udarac uspjeva zaustaviti ču-  rić je ubacio, a Lendrić pono-  Loptu je namjestio Dejan  bjedu Radnika ovjerio je Obra-
     hat-trick hrvatskog napadača.  glavom loptu poslao u mrežu  var mreže Olimpica.  vo glavom matirao Bandovića.   Janković, koji je dobro šutirao,  dović u 70. minuti.   A. P.
       Izabranicima trenera Edisa                                             Nedugo zatim zaprijetili su go-
     Mulalića ovo je sedma pro-   NAVIJAČI GENERALNI SPONZOR                  sti, ali udarac Emira Hadžića
     ljetna pobjeda (računajući i                                             odlazi pored gola.       Počastili Drinu sa četiri gola
     Kup) i jedina su ekipa sa sto-                                             Ipak, gosti su u 55. minuti
     postotnim učinkom u drugom                                               smanjili zaostatak, a strijelac
     dijelu sezone.                                                           je bio Hadžić iz penela, kojem
                                                                              je prethodio prekršaj Vedrana
     Pola sata bez uzbuđenja                                                  Kjosevskog nad Hebibovi-
     Prvo uzbuđenje pred golom                                                ćem. Golman Plavih zaradio
     Dejana Bandovića uslijedilo                                              je treći žuti karton i propustit
     je u 27. minuti. Samir Bekrić                                            će susret narednog kola koji
     odlično je gađao iz slobodnja-                                           će njegov tim odigrati protiv
     ka, golman Vukova nije uspio                                             Drine u Zvorniku.
     iz prve ukrotiti njegov udarac,
     a Ivan Lendrić petom je pogo-  Transparent navijača Želje                Milović spriječio gol
     dio stativu.                                                             I kada su gosti uspostavili kon-
       Već u narednom napadu Mi-  Poruke Šešelju i Karadžiću                  trolu, Bandović je ponovo mo-
     roslav Stevanović krenuo je                                              rao vaditi loptu iz mreže. Ispro-
     sam prema protivničkom golu,   Navijači Željezničara i jučer su dobrano ispunili tribine   bani recept ponovo je djelovao.   Livančić postigao prvi gol    FOTO: SCSPORT.BA
     ali je Danijal Brković u po-  Grbavice. Klub je prije početka susreta saopćio da su navi-  Ubacivanje sa strane, a Lendrić
     sljednji momenat, pravovre-  jači novi generalni sponzor Plavih, uz slogan „Mi smo Že-  pogađa glavom. Asistent je bio   Vitežani sve bliže
     menim uklizavanjem, loptu   ljini, Željo je naš“, koji će krasiti prednju stranu dresa naj-  Miroslav Stevanović.
     izbio u korner.           trofejnijeg bh. kluba.                           Mogao je Lendrić i do četvr-  opstanku u ligi
       Na isteku prvih pola sata   Manijaci su opet bili Željin 12. igrač, a na Grbavici su istakli   tog gola, ali je Đoko Milović
     igre i Olimpic je bio u odličnoj   nekoliko transparenta putem kojih su uputili poruke „pri-  odličnom reakcijom spriječio
     prilici, no Anel Hebibović iz   stalicama Radovana, ali i Bošnjacima“.   napadača Plavih da poentira.   Pobjedom od 4:0 protiv Dri-  postignu pogodak. Nakon asi-
     dobre pozicije šutirao je preko   - Mi smo oni koji smo trebali u tišini da nestanemo. Još   Strijelac hat-tricka u novoj   ne iz Zvornika, fudbaleri Vi-  stencija Mrkaića nekadašnjeg
     gola. Baš kao i Jovan Blagoje-  uvijek svima smeta što grmljavina našeg otpora odjekuje   prilici bio je u 81. minuti, no   teza stigli su korak bliže op-  fudbalera Drine, mrežu poga-
     vić u narednom napadu pred   do kraja svijeta! Istina, hrabrost i pobjeda žive sa nama,   ovaj put njegov udarac nogom   stanku u Premijer ligi BiH i  đa Livančić. Pet minuta kasni-
     gostujućim golom.         a licemjerstvo, kukavičluk i laž sa Evropom i pristalicama   odbranio je Bandović.  naredne sezone.  je novi pogodak za domaće, a
       Stopostotnu priliku Željo je   Radovana! Bošnjaci, nemamo pravo spavati - I poslije rata   Do kraja meča domaći su   Tim Branka Karačića krenuo  ovog puta fenomenalan pogo-
     imao u 32. minuti. Samir Be-  je rat - pisalo je na jednom transparentu.  imali još nekoliko prilika, no   je agresivno ka golu gostiju, ali  dak postigao je Jurić. Do kraja
     krić je idealnom loptom uposlio   Uz to, Manijaci su prozivali i Vojislava Šešalja, te Haški   lopte nakon pokušaja Steva-  golova u prvom dijelu nije bilo.  meča mrežu gostiju iz Zvorni-
     Kerima Memiju, čiji udarac s   tribunal...                               novića i Blagojevića nisu za-  Samo pet minuta u nastavku  ka zatresli su i Mrkaić (65), te
     nekoliko metara izvanredno                                               vršile u golu.    S. ŠIŠIĆ  bilo je dovoljno Vitežanima da  još jednom Livančić (90). A. P.