Page 41 - LCW LIFE | OCAK 2020
P. 41

 Burada güzel enerjimizi depoladıktan sonra bisikletleri- mizle bu güzel adada gezmeye devam ediyoruz. Adanın doğası öyle el değmemiş ki insan hayran kalıyor. Gün boyu bu güzel adanın ormanlarının içinde zaman geçiriyoruz. İsteyenler yüzebiliyor da. Birçok su aktivitesi yapılıyor. Fakat biz doğada zaman geçirmeyi tercih ediyoruz.
Bu harika mekânda zaman geçirdikten sonra Singapur ana adasına geri dönüyoruz. Ve mükemmel gece manza- rasında Singapur’un dönme dolabına biniyoruz. Singapur Flyer olarak isimlendiren bu güzel dönme dolap gece de gündüz de turistlerin ilgisini çekiyor.
Singapur Flyer
“Dünya’nın en yüksek döner dolabı” unvanına “Singapur Flyer” sahip. 165 metrelik yüksekliği ile Dünyanın en yük- sek dönme dolabı bu ülkede bulunuyor.
Dönme dolabın kabinlerinin her biri 28 kişilik. Kabinler 16 ton ağırlığında. Dönme dolabın tek turu yaklaşık 35-40 dakika sürüyor. Aynı anda 728 kişinin kullanabildiği dönme dolabın 28 kabini bulunuyor. 28 rakamının baskın olması- nın sebebi ise Singapurlarının 8 rakamının şans getirdiği- ne inanmaları. Bu sebeple de 28’in çifte şans getireceği- ne inandıklarından bu dönme dolap yapılırken 28 rakamını öne çıkarmışlar.
2008 yılında 135 milyon Euro masraf edilerek yapılan bu dönme dolap Singapur’un bir başka simgesi. Gündüz de gece de kullanılan bu güzel dönme dolapta eğer istenir- se özel akşam yemekleri de düzenlenebiliyor. Nişan, ev- lenme teklifi, mezuniyet gibi önemli yemekler hazırlanan özel kabinlerde yapılabiliyor. Biz de eşsiz güzellikte bir ak- şam yemeğini mükemmel Singapur manzarasında yeme şansını yakaladık. Gerçekten unutulmazdı.
After storing our energy here, we continue to visit this beautiful island with our bikes. The nature of the island is so untouched that you will be fascinated. We spend all day in the forests of this beautiful island. Anybody can swim. There are many water activities. But we prefer to spend time in nature.
After spending time in this wonderful place, we return to the main island of Singapore. And we ride in Singapore’s ferris wheel in the perfect night view. This beautiful ferris wheel, called the Singapore Flyer, attracts tourists both day and night.
Singapore Flyer
The “Singapore Flyer” is the highest ferris wheel in the world. With a height of 165 meters, the highest Ferris wheel in the world is in this country.
Each cabin of ferris wheel can accomodate 28 people. The cabins weigh 16 tons. The only round of the ferris wheel takes about 35-40 minutes. There are 28 cabins of the ferris wheel that can be used by 728 people at the same time. The reason why 28 is dominant is that people in Singapore believe that number 8 brings luck. Hence, because they believe that 28 will bring double luck, they made the number 28 stand out.
They spent 135 million Euro to build this ferris and this is now another symbol of Singapore. This beautiful ferris wheel is also used during the day and at night. Engage- ment, marriage proposal, graduation can be made in special cabins as it is possible to host dinner organiza- tions. We had the chance to have a dinner of unparalleled beauty in the perfect Singapore landscape. It was really memorable.
39


   39   40   41   42   43