Page 76 - LCW LIFE | OCAK 2020
P. 76

kitap - book
       Kor Adası | Kimberley Freeman
Göz ardı ettiğiniz gerçekler er ya da geç çıkar karşınıza tamam- lanmak için. Yüzleşin ki ruhunuz arınsın.
1891 yılının İngiltere’sinde Tilly Kirkland, rüya gibi bir evlilik yaptığını düşünürken kendini bir kâbusun tam ortasında bulur. Yaşadığı talihsizlikler onu Avustralya’ya, Kor Adası’nda bir ma- likâneye getirir. Burada bir yerel cezaevi müdürünün
kızına mürebbiyelik yapacaktır. Aslında her gün- batımında adeta bir kora dönüşen bu adaya hayatının cezasını çekmek için geldiğini anlayacaktır...
2012 yılında ünlü yazar Nina Jones, kafasını toparla- mak ve yazmakta sıkıntı çektiği yeni hikâyesine odak- lanmak için Avustralya’ya büyük büyükannesinden kal- ma malikâneye gelir. Ancak Starwater Malikânesi’nin duvarları, onun yıllardır sakladığı büyük sırrının kanıt- larıyla doludur. Keşfettiği her kanıt ise Nina’nın büyük bir gizemi çözmesini sağlayacaktır.
Üçüncü kitabıyla hayranlarının kalbine bir kez daha ka-
zınacak olan Kimberley Freeman’ın romanı Kor Adası, yarım ka- lan gerçeklerin sonsuza kadar saklı kalamayacağını ve ne olursa olsun kalbimizin sesine kulak vermemiz gerektiğini anlatıyor.
Kendime Yeni Bir Ben Lazım | Miranda Dickinson
‘Bir günde hayatınızdaki her şeyi kaybetseydiniz, ne yapardınız?’
Nell Sullivan, otuz üç yaşında, başarılı, iş odaklı yaşayan, bir barışıp bir ayrıldığı sevgilisiyle aynı işyerinde çalışan kontrol manyağı bir kadındır. Fakat bir gün içinde kendi- sini hem evsiz hem işsiz hem de sevgilisinden ayrılmış olarak bulur. Hayatındaki her şey kontrolünden çıkmıştır.
Nell Sullivan bu durumla baş etmek için bir çılgınlık yapmaya karar verir: San Francisco’da yaşayan kuzeni Lizzie’yi ziyaret etmek. Nell’in tamamen kontrolü dı- şında gerçekleşen bu gezi sayesinde Nell, daha önce- leri hayal bile edemeyeceği tamamen başka bir dün- yanın kapılarını aralar.
Kendime Yeni Bir Ben Lazım, kimi zaman güldüren kimi duygulandıran hikâyesiyle bazen “her şey bitti” dediğimiz anlarda bile aslında hayatın sürprizlerle dolu olduğunu gösteriyor okura.
  74
OCAK
KİTAPL ARI
BOOKS OF JANUARY
Ember Island | Kimberley Freeman
The facts you ignore appear sooner or later to be completed. Confront the fact so that your soul can be purified.
In England of 1891, Tilly Kirkland finds herself in the middle of a nightmare when she thinks that her marriage was like a dream. Her misfortune brings her to a mansion on the Ember Island,
Australia. Here she will be the tutoress of the daugh- ter of a local prison director. In fact, she will realize that she has come to this island, which turns into an ember at sunset, to serve her life’s punishment.
2012: Bestselling novelist Nina Jones is struggling with writer’s block and her disappointing personal life. She goes to the manor of her grandmother in Australia to focus on her story. However, the walls of the Star- water Mansion are full of evidence of the great secret she has kept for years. Any evidence she discovers will allow Nina to solve a great mystery.
The third novel of Kimberley Freeman, Ember Island will be loved by the fans and will tell us the unfinished truth cannot be hidden forever, and we must listen to our hearts no matter what.
Take a Look at me Now | Miranda Dickinson
‘What would you do if you lost everything in your life in one day?’
Nell Sullivan, a thirty-three-year-old, successful, bu- siness-oriented woman, is a control freak who works in the same workplace as her lover. But one day she finds herself homeless, unemployed and separated from her boyfriend. Everything in her life is out of control.
Nell Sullivan decides to go crazy with this situation: Visiting her cousin Lizzie in San Francisco. Through this trip, which is completely out of Nell’s control, Nell opens the door to a completely different world that she had never imagined before.
Take a Look at Me Now, with its story that makes you cry and feel emotional, shows that the life is actually full of surprises even we say sometimes, “everything is over”.
zaman da
 

   74   75   76   77   78