Page 39 - ITReseller_lipiec 2015
P. 39

Należy pamiętać, że im pojemniejsza mobilna bateria, tym jej ciężar bę- dzie większy. Małe, wykorzystywa- ne głównie do ładowania telefonów, ważą około 150 gramów. To mode- le dla kogoś, kto chciałby mieć pew- ność, że nie zabraknie mu energii podczas codziennego przemierza- nia miasta. Dobrym rozwiązaniem jest ACCURA Power Bank 4500 mAh – bez problemu zmieści się w kiesze- ni bluzy czy kurtki, a jego waga jest prawie niezauważalna.
Użytkownik, dla którego ważny jest długi czas działania przy umiarko- wanej wadze, niech skieruje wzrok w stronę najlżejszego modelu o po- jemności ponad 10 000 mAh – ACCURA Power Bank 10 400 mAh. Jego waga to zaledwie 249 gramów, a za jego pomocą można uzupełnić energię w tablecie.
Nowa generacja ogniw – Acculoop
Podczas gdy inne akumulatory, które wymagają naładowania przed uży- ciem, z biegiem czasu tracą swój ła- dunek, technologia Acculoop spra- wia, że powerbanki mogą utrzymać 80% swojego ładunku nawet przez rok od naładowania, a około 90% po pół roku!
Dodatkową cechą technologii Acculoop jest wyższy poziom na- pięcia, a przez to dłuższy czas jego utrzymania na wyjściu. Wiele urzą- dzeń wyłącza się lub sygnalizuje niski poziom naładowania baterii, jeśli to napięcie spadnie. Tradycyjny akumu- lator Ni-MH traci napięcie sukcesyw- nie i osiąga poziom krytyczny bar- dzo szybko. Natomiast akumulator Acculoop będzie utrzymywał napię-
cie przed długi czas, a poniżej tego poziomu zejdzie dopiero tuż przed całkowitym rozładowaniem. To jeden z powodów, dzięki którym power- bankiem z akumulatorem Acculoop można naładować więcej urządzeń niż tradycyjnymi powerbankami bez tej technologii.
Powerbanki Accura z nową generacją ogniw Acculoop są wstępnie nałado- wane i są gotowe do natychmiasto- wego użycia po zakupie. Nie ma po- trzeby ładować ich przed użyciem.
Wyposażenie
Jeżeli chcemy ładować w miarę szyb- ko nasze urządzenie, można wybrać mobilną baterię ACCURA Power Bank 7800 mAh o prądzie wyjściowym 2,1 A. Warto zwrócić uwagę, czy nasz powerbank ma wskaźniki LED, które będą nas informować o stanie ener- getycznym samego urządzenia. Mo- del ACCURA Power Bank 13 000 mAh wyróżnia się wbudowanym wyświe- tlaczem LCD informującym o pozio- mie naładowania. Jeśli powerbank miałby pełnić funkcję awaryjnego źródła zasilania, np. pod namiotem, warto rozważyć modele ACCURA Po- wer Bank 4500 mAh lub 13 000m Ah wyposażone w latarkę.
Istotny jest rodzaj portu pozwala- jącego na ładowanie powerbanku, a następnie ładowanie z niego in- nych urządzeń. W pierwszym przy- padku najlepiej, by był to port mi- cro-USB. Jest to obecnie standardo- we wejście używane między innymi do ładowania znacznej większości smartfonów i tabletów. Oznacza to, że do ładowania banku energii bę- dziemy mogli używać ładowarki, któ-
> Dzięki powerbankom ACCURA
powoli przestajemy być niewolnikami gniazdka i zawsze możemy mieć przy sobie potężną dawkę zapasowej energii zgromadzonej w małym, niepozornym urządzeniu – mówi Adam Miśta, Product Manager z Komputronik S.A.
rą już posiadamy. Jest to o tyle waż- ne, że do większości powerbanków zasilacze w ogóle nie są dołączane. Jeśli chodzi o porty wyjściowe, zwy- kle banki energii mają gniazdo USB typu A. Z niektórych powerbanków można ładować dwa urządzenia jed- nocześnie, bo mają dwa takie por- ty. Można dołączać do nich dowolne kable, pasujące do różnych modeli smartfonów czy tabletów. Oczywiście im jest ich więcej, tym lepiej, ale przede wszystkim należy się skupić na tych współpracujących z naszymi urządzeniami. Absolutnie niezbędny będzie standardowy kabel z końcówką micro-USB. W każdym modelu ACCURA Power Bank zasto- sowano kable z wtyczkami USB, mi- cro-USB, mini-USB, Apple4, Apple5, Apple6 oraz Samsung Note. w
> Accura ACC-7202 > Accura ACC-7206 > Accura ACC-7203
nr 11-12 (269–270) • lipiec–sierpień 2015
iT Reseller 39


































































































   37   38   39   40   41