Page 41 - ITReseller_wrzesien-2015
P. 41

SZYBKOŚĆ, JAKOŚĆ, OSZCZĘDNOŚĆ...
W SEGMENCIE URZĄDZEŃ ATRAMENTOWYCH POSTĘP WIDAĆ PRZEDE WSZYSTKIM W ZAKRESIE OPROGRAMOWANIA I FUNKCJONALNOŚCI.
Głównym przykładem tego typu rozwiązań może być współpraca z popularnymi serwisami chmurowymi, takimi jak Facebook, Twitter, Google Docs itd.,
a także pełna integracja z urządzeniami mobilnymi czy komunikacja bezprzewodowa przy użyciu technologii NFC i Wi-Fi. System druku atramentowego
jest już doskonały, ale nadal rozwijany. Przykładem tego postępu może być wprowadzenie w najnowszej linii produktów Canon ulepszonych atramentów, które rozszerzają zakres drukowanych kolorów i wpływają na wysoką jakość wydruków – zarówno zdjęć, jak i dokumentów. We wszystkich drukarkach Canon z serii PIXMA za jakość i dokładność odwzorowania kolorów opowiada głowica drukująca FINE wykonana w procesie fotolitograficznym. Generuje ona mikroskopijne krople atramentu, dzięki czemu wydruki osiągają niesamowitą dokładność. W rezultacie prace drukowane są z dużą prędkością, a jednocześnie charakteryzują się wysokim poziomem szczegółowości. Najnowsze modele PIXMA wykorzystują technologię atramentów hybrydowych, czyli połączenie tuszów barwnikowych i pigmentowych. Atramenty barwnikowe (C, M, Y, GY i BK) zapewniają wysoką jakość zdjęć w kolorze, a czarny atrament pigmentowy (PBK) pozwala szybko drukować dokumenty z ostrym i wyraźnym tekstem. Dzięki takiemu połączeniu urządzenia bardzo dobrze sprawdzają się w różnych zastosowaniach. W swoich produktach Canon od wielu lat stosuje system oddzielnych atramentów. Rozwiązanie to pozwala ograniczyć wydatki związane
z zakupem materiałów eksploatacyjnych. Wybrane modele (np. PIXMA MG7750) są wyposażone w zestaw sześciu oddzielnych atramentów o ulepszonym odwzorowaniu kolorów. Dodatkowe atramenty – szary i czarny – służą do druku zdjęć monochromatycznych i dokładnego odwzorowania cieni na wydrukach kolorowych.
DARIUSZ SKASZEWSKI
specjalista ds. rozwiązań konsumenckich, Canon Polska
innymi automatyczne kasowanie za- dań druku nieodebranych w ustalo- nym czasie, określenie limitów genero- wanych kosztów dla poszczególnych działów lub użytkowników czy zablo- kowanie konkretnym pracownikom korzystania z określonych funkcji, ta- kich jak na przykład drukowanie w ko- lorze. Wszystkie te funkcje korzystnie wpływają na obniżenie wydatków po- noszonych przez firmę. Już samo poin- formowanie pracowników o wdroże- niu tego typu oprogramowania prze- kłada się na zmniejszenie liczby druko- wanych dokumentów.
– System pozwala na generowanie ra- portów dotyczących druku w przed- siębiorstwie – mówi Paweł Wośko, Pre- Sales Consultant w firmie Brother. – Ponadto daje możliwość wykonywania analiz, które pokazują, jak dużo i czę- sto drukują użytkownicy. Jest to istot- ne wsparcie przy zarządzaniu przedsię- biorstwem, ponieważ umożliwia osza- cowanie zapotrzebowania na określo- ne funkcje druku w poszczególnych działach.
Oprogramowanie gwarantuje też bez- pieczeństwo drukowanych dokumen- tów. Zawiera opcję drukowania na żą- danie, która wymaga autoryzacji użyt- kownika w celu odebrania wydruku, a także pozwala ustalać limity sporzą- dzanych dokumentów. Dużym ułatwie- niem jest prosta integracja z istniejącą infrastrukturą IT w organizacji.
Za pomocą systemów zarządzania dru- kiem możliwe jest obniżenie kosztów
druku w przedsiębiorstwie oraz zapew- nienie większego bezpieczeństwa prze- twarzania danych. Takie rozwiązanie po- zwala zredukować koszty produkcji do- kumentów przez zmniejszenie ilości wy- korzystywanych materiałów eksploata- cyjnych. Naturalnie ogranicza też zuży- cie papieru i energii elektrycznej. Klienci zaczynają sobie uświadamiać, że same urządzenia drukujące – bez względu na to, jak zaawansowane mają funkcje i pa- rametry – nie są w stanie zapewnić ta- kich oszczędności.
Nowoczesne oprogramowanie umożli- wia generowanie analiz i raportów doty- czących druku w firmie. Są one szczegól- nie cenione przez dział finansowy, które- mu ułatwiają planowanie i optymalizację wydatków związanych z drukiem. Sys- temy do zarządzania drukiem wpływają także na poprawę poziomu bezpieczeń- stwa firmowych danych. Dokument wy- słany do druku może zostać odebrany jedynie przez osobę go drukującą, któ- ra przed jego uzyskaniem musi potwier- dzić swoją tożsamość przez wpisanie ko- du PIN na panelu sterowania lub zbliże- nie karty identyfikacyjnej do zewnętrzne- go czytnika kart. Funkcjonalność ta jest pożądana przede wszystkim w środowi- sku, w którym ma miejsce produkowa- nie dokumentów poufnych, na przykład w działach kadr podczas drukowania umów o pracę lub list płac.
– Takie systemy zarządzania drukiem są uniwersalne, dzięki czemu można je wdrażać w rozmaitych organizacjach, praktycznie w całej gospodarce (przed-
siębiorstwa przemysłowe, transporto- we, instytucje opieki medycznej, edu- kacyjne, kancelarie prawne itd.) – zwra- ca uwagę Paweł Wośko. – Jeszcze do niedawna, z powodu wysokich nakła- dów finansowych potrzebnych na ich wdrożenie, były wprowadzane jedynie w dużych przedsiębiorstwach. Obec- nie zauważamy rosnące zainteresowa- nie nimi nawet w kilkuosobowych fir- mach. Oprogramowanie jest oferowane w atrakcyjnej cenie, co pozwala na jego wdrożenie zarówno korporacjom, dla których analizy i raporty są istotne przy zarządzaniu i planowaniu kosztów zwią- zanych z drukiem, jak i firmom z sekto- raMŚP,dlaktórychredukcjakosztówjest jednym z priorytetów.
Otwarta platforma
– My podchodzimy do tego trochę ina- czej – twierdzi Krzysztof Ukleja, Presa- les Expert w zakresie rozwiązań druku w firmie Samsung. – Dzielimy to opro- gramowanie na dwa typy. Jeden z nich to rozwiązania serwerowe (np. dla ryn- ku enterprise), czyli wymagające serwe- ra. Te systemy są różnie licencjonowa- ne. Może to być licencja na serwer, urzą- dzenie, a czasem na użytkownika. Nasze urządzenia współpracują z takim opro- gramowaniem, ponieważ są wyposa- żone w platformę XOA (otwarta platfor- ma programistyczna), do której dajemy dostęp naszym partnerom. Dzięki temu mogą oni integrować swoje rozwiązania z naszymi urządzeniami. Plusem jest to, że mamy ponad 40 (w tym 3 w Polsce)
nr 13–14 (271–272) • wrzesień 2015 iT Reseller 41


































































































   39   40   41   42   43