Sport

ZRINJSKI U DERBIJU 13. KOLA GOLOM JAKOVLJEVIĆA POBIJEDIO BORDO TIM

SARAJEVO BEZ PRAVE

PRILIKE U MOSTARU

Bila je ovo prva pobjeda Zrinjskog nad Sarajevom Pod Bijelim brijegom nakon četiri sezone, a gosti

su porazom ostali daleko od titule, s obzirom na to da za Plemićima zaostaju velikih 11 bodova

derbiju 13. kola Pre-                                                                                              udarac završio je na prečki.
                     mijer lige Bosne i                                                                                                   Prvi dio imao je što ponu-
                     Hercegovine, u su-                                                                                                 diti, barem kada su u pitanju
             U daru dva posljednja                                                                                                      šanse, no dvadesetak minu-
              prvaka države, Zrinjski je po-                                                                                            ta drugog dijela donijelo je
              bijedio Sarajevo s 1:0 i napra-                                                                                           apsolutnu dosadu, iz koje se
              vio još jedan korak ka odbrani                                                                                            izdvojio tek spomenuti poku-
              naslova.                                                                                                                  šaj Mersudina Ahmetovića na
                U tvrdoj i ne pretjerano lije-                                                                                          početku prvog poluvremena.
              poj, čak ni zanimljivoj utakmi-                                                                                           I upravo u trenutku kada smo
              ci, odluka je pala u 64. minuti i                                                                                         pomislili da će Sarajevo drugi
              to iz prekida, kada je na asisten-                                                                                        derbi zaredom igrati bez golo-
              ciju Nemanje Bilbije pogodio                                                                                              va, Zrinjski je poveo.
              Slobodan Jakovljević. Bila je                                                                                               Bilbija je ubacio iz kornera,
              to zaslužena pobjeda domaćina                                                                                             lopta je preletjela Pavlovića,
              koji je osim gola, imao barem                                                                                             a stoper Slobodan Jakovljević
              dvije ili tri stopostotne prilike,                                                                                        poslao ju je u praznu mrežu.
              uostalom, dvaput je pogodio                                                                                               Igrači Sarajeva tek tada su
              okvir gola.                                                                                                               se trznuli i već nekoliko mi-
                                                                                                                                        nuta kasnije tražili su da im
              Slabo izdanje                                                                                                             se dosudi jedanaesterac, jer
              Sarajevo se, s druge strane,                                                                                              je Mersudin Ahmetović pao
              predstavilo u vrlo slabom iz-                                                                                             u šesnaestercu domaćina, no
              danju. Za 90 minuta gosti su                                                                                              Vladimir Bjelica oglušio se
              stvorili samo jednu šansu, i                                                                                              na njihove apele.
              to nakon poluopasnog udarca                                                                                                 Domaći su do kraja rutinski
              glavom Mersudina Ahmetovi-                                                                                                čuvali rezultat, a u tome im je
              ća, pa su nakon tri uzastopna                                                                                             pomagao i loš teren koji nije
                    ZRINJSKI - SARAJEVO 1:0 (0:0)                                                         Zrinjski zasluženo slavio protiv Sarajeva  dao da se razvija neka jako
                                                                                                                                        dobra igra.
                 Stadion Pod Bijelim brijegom. Gledalaca: 4.000. Sudija:   remija doživjeli i drugi poraz  je blokiran, a u 18. Benjamin   Do sljedeće prilike čeka-
               Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo). Strijelac: 1:0 - Jakov-  u prvenstvu. Zrinjskom je ovo  Čolić odlično tuče iz slobod-  li smo do 33. minute kada je   Jalovi pokušaj
               ljević (64.). Žuti kartoni: Stojkić, Tomić (Zrinjski), Sarić,   važna pobjeda u borbi za na-  nog udarca, no Bojan Pavlo-  Zrinjski zaprijetio, opet iz pre-  Gosti su pred kraj nastojali
               Radovac (Sarajevo).                             slov, ali i s psihološke strane.  vić krajnjim naporima izbacuje  kida. Bivši igrač Sarajeva Ne-  barem do boda, no sve što su
                 ZRINJSKI: Kozić, Čolić, Katanec, Jakovljević, Stojkić, Pe-  Naime, bila im je ovo prva  loptu u korner. Ipak, Sarajevo  manja Bilbija dobro je šutirao,  napravili bio je pokušaj nakon
               trak, Tomić, Peko (od 72. Filipović), Bilbija (od 90. Pehar),   pobjeda nad Sarajevom Pod  se nakon toga oslobodilo pri-  no opet je Pavlović na mjestu.  prekida i udarac glavom Saše
               Todorović (od 80. Stojanović), Mešanović. Trener: Vinko   Bijelim brijegom nakon če-  tiska i uvelo utakmicu u mir-  U samom finišu domaćin je  Novakovića kojeg je golman
               Marinović.                                      tiri sezone.            nije vode.               mogao do vodstva, ali Tomićev  Dalibor Kozić lako ukrotio.
                 SARAJEVO: Pavlović, Hodžić, Rustemović, Novaković,   Domaćin je u utakmicu kre-                                        Gosti su ovim porazom osta-
               Crnkić, Mihojević, Duljević (od 73. Hebibović), Sarić (od 79.   nuo silovito i već u osmoj mi-  Bilbija je ubacio iz kornera, lopta je preletjela   li daleko od titule, s obzirom
               Am. Bekić), Al. Bekić, Ćetković (od 70. Radovac), Ahmeto-  nuti Jasmin Mešanović pogo-                                   na to da Zrinjski već sada ima
               vić. Trener: Mehmed Janjoš.                     dio je stativu. Nekoliko minuta   Pavlovića, a stoper Slobodan Jakovljević   velikih 11 bodova prednosti u
                                                               kasnije šut Ognjena Todorovića   poslao ju je u praznu mrežu             odnosu na njih.     I. M.

PRVA LIGA RS-a          TIM ISKUSNOG HUSREFA MUSEMIĆA PONOVO PORAŽEN                                                      PRVA LIGA FBiH
               Remi u                  Vitežani bolji od Mladosti                                                                        Bosna lider

Lukavici                                                                                                                    Visočka Bosna pobijedi-
                                                                                                                                         la je Orašje rezultatom 2:1
               Borac je u okviru 12. kola   Stadion: Gradski stadion                                            prošlog kola Mladost nije znala   u derbiju 12. kola Prve lige
               Prve lige RS-a odigrao   (Doboj Kakanj). Gledala-                                                za poraz na domaćem terenu,   Federacije BiH, te je preuzela
               neriješeno i bez golova u   ca: 350. Sudija: Mateo Musa                                          no sada je uvezala dva u nizu.  vodeću poziciju na tabeli. Na
               Istočnom Sarajevu protiv   (Čitluk). Strijelci: 0:1 - Dedić                                        Prvu pravu šansu za goste na   odmor se otišlo bez golova, a
               Slavije.                (10), 0:2 - Mamić (43), 1:2 -                                            pravi je način iskoristio Dedić   nastavak je ponudio mnogo
               Tekstilac iz Dervente odi-  Asanović (51). Žuti kartoni:                                         i nakon dobre akcije sa 12 me-  više uzbuđenja. Nakon deset
               grao je čvrstu utakmicu u   Al. Šišić (Mladost), Dedić,                                          tara pogodio za 0:1. U 28. mi-  minuta igre domaći su pove-
               Prijedoru protiv Rudara,   Đerić (Vitez).                                                        nuti Dedić je ponovo prijetio,   li preko Džafića, a gosti su u
               a završilo je 1:1.       MLADOST: Hadžić, Galić,                                                 ali ovoga put istakao se Hadžić   76. minuti izjednačili preko
               Prvo poluvrijeme bolje su   Gačan, Sušić, Al. Šišić, Kuzma-                                      na golu domaćih. U 42. minuti   Đurčevića. Međutim, u 79.
               otvorili gosti i riješili ga   nović, Musić (od 46. Asanović),                                   Kokot je ubacio, Rašić propu-  minuti Bosna stiže do pobje-
               u svoju korist, ali su do-  Ala. Šišić (od 71. Rizvanović),                                      stio loptu, a na drugoj stativi se   de, a pogodio je Čabaravdić.
               maći ipak stigli do boda u   Brkić, Karahmet, Isaković. Tre-                                     našao Mamić koji ju je zakucao   Rezultati: Čapljina - Novi
               nastavku.               ner: Husref Musemić.                                                     u mrežu za 0:2.          Travnik 3:0, Bosna - Orašje
               Rezultati: Slavija - Borac   VITEZ: Nwolokor, Stanić,                                              Mladost je u nastavku kre-  2:1, Zvijezda - Budućnost
               0:0, Zvijezda-09 - Kozara   Vrhovac, Rašić, Muminović,                                           nula silovito, ali sve što je   1:1, Travnik - Radnički 4:0,
               1:1, Drina -  Sloboda MG   Kokot (od 82. Livaja), Dedić,   Vitez slavio u Doboju kod Kaknja    FOTO: B. MAHMIĆ  uspjela jeste smanjiti na 1:2   Jedinstvo - Bratstvo 1:0. Ne-
               1:0, Sutjeska - Sloga 1:0,   Livančić (od 63. Đerić), Ma-                                        preko Asanovića. Do kraja   djelja: Sloga - Goražde, Bo-
               Borac Š. - Podrinje 0:3,   mić (od 89. Milas), Sadiko-  Fudbaleri Viteza su odnijeli  domaću Mladost u Doboju kod  nije bilo promjena i gosti su   sna Sema - Velež, GOŠK -
               Rudar - Tekstilac 1:1.  vić, Hodžurda. Trener: Sla-  puni plijen na MGM Farm Are-  Kaknja. Ova pobjeda Viteza i  upisali velika tri boda u borbi   Rudar (14.30 sati)
                                       ven Musa.               ne nakon što su s 2:1 nadigrali  ne bi bila iznenađenje da do  za opstanak.   D. S.