P. 39

23.10.2016. I         I 39
                                                                                                                           NEDJELJA

Sport

PET GOLOVA U “MALOM” GRADSKOM DERBIJU                                                            IZJAVA DANA

Plavi bolji od Vukova

Željezničar je upisao šestu pobjedu savladavši Olimpic sa 3:2,                                     - Da li ću slaviti gol protiv
     a do trijumfa je stigao golovima Lendrića (dva) i Stevanovića                                      Chelseaja kao neki ludi dječak?
     Druga pobjeda Željezničara nad Olimpicom u ovoj sezoni       FOTO: M. ŽIVOJEVIĆ
            13. kolu elitnog bo-  32. minuti zakasnio je Sandi   Golman Olimpica bio je na  suprotni gornji ugao Bando-
            sanskohercegovač-  Križman. Samo minut ranije  vrhuncu zadatka u 42. minuti  vićevog gola.
            kog ranga Željezni-  Lendrić je poslije Stevanovi-  kada je na liniji uhvatio loptu   Početkom drugog poluvre-
            čar
    U  je stigao do šeste  ćevog ubačaja sa prve stative  poslije udarca Stevanovića gla-  mena Marković je dobro šu-
     ovosezonske pobjede. U ne  glavom šutirao preko gola.  vom. Ipak, tri minute kasnije  tirao glavom, ali Osmanović
     pretjerano dopaljivoj igri iz-  Naredne minute pripale su u  desno krilo Željezničara bilo  je loptu zaustavio na gol liniji.
     branici Slavka Petrovića sa  potpunosti fudbalerima Slav-  ja zaslužno za najbolji potez  Samo nekoliko trenutaka ka-  Sedma pobjeda novog premijerligaša
     3:2 savladali su Olimpic, čiji  ka Petrovića, ali Plavi nisu  na utakmici. Sa ivice šesnae-  snije veznjak Želje ponovo je
     je tener Dragan Radović od-  uspjeli po drugi put na meču  sterca Stevanović je slabijom  dobro pucao glavom, Bandović   Milutinović zabio u
     marao većinu najboljih igrača.  savladati Bandovića.  lijevom nogom loptu poslao u  odbranio, a Lendrić nije uspio
                                                                              zahvatiti odbijenu loptu i po-
     Peti gol Lendrića            ŽELJEZNIČAR - OLIMPIC 3:2 (2:0)             spremiti je u praznu mrežu.  nadoknadi vremena
     Igrala se 11. minuta kada su
     domaći fudbaleri prvu ozbilj-  Stadion: Grbavica (Sarajevo). Gledalaca: 4.000. Sudija:   Ranjiva odbrana  Duel dva nova člana Premi-  završnici prvog dijela Durak
     niju šansu pretvorili u vodstvo.   Elvis Mujić (Banovići). Strijelci: 1:0 - Lendrić (11), 2:0 - Ste-  Opuštenost domaćih fudbale-  jer lige, Krupe i Metalleghea,  je oprobao svoj udarac, ali je
     Ivan Lendrić je na pravi način   vanović (45), 2:1 - Lelić (69), 3:1 - Lendrić (80), 3:2 - Plakalo   ra, koji ni ovoga puta nisu bili   okončan je minimalnom po-  i njegov šut ukrotio golman
     iskoristio proigravanje Darka   (90). Žuti kartoni: Memija, Blagojević (Željezničar). Crveni   na visokom nivou, sredinom   bjedom tima iz Krupe na Vr-  domaćeg tima.
     Markovića, zaobišao Dejana   karton: Zulčić (Olimpic).                   drugog poluvremena kaznio   basu. Pobjednik ovoga susreta   Tek u završnici utakmice
     Bandovića i loptu poslao u   ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Kosorić, Memija, Jahić, Marko-  je Lelić, smanjivši u 69. mi-  odlučen je tek u sudijskoj na-  Krupa je zaprijetila, a Milu-
     praznu mrežu Olimpica.    vić, Blagojević, Stanić, Lendrić, Radinović (od 68. Bekrić),   nuti na 2:1. Desetak minuta   doknadi kada je jedini gol na  tinović puca preko gola. U na-
       U prvom poluvremenu koje   Križman (od 70. Lazić), M. Stevanović (od 86. Žerić). Trener:   kasnije Lendrić je iskoristio   utakmici za sedmu ovosezon-  stavku meča bilo je nešto ma-
     nije obilovalo prilikama, Željo   Slavko Petrović.                       lošu povratnu loptu Bjelaka   sku pobjedu Krupe postigao  nje prilika, ali je Starčevićeva
     je do šansi stizao uglavnom   OLIMPIC: Bandović, Holi, Bjelak, Osmanović (od 57.   i pogodio za 3:1, a gol za ko-  Zoran Milutinović.  ekipa do punog plijena stigla u
     preko desne strane. Najagil-  Udovičić), Kobiljar, Karić, Zulčić, Plakalo, Mikuličić (od 56.   načnih 3:2, koji je pokazao još   Jajčani, koji već duži peri-  sudijskoj nadoknadi zahvalju-
     niji je bio Miroslav Stevano-  Osmanković), Lelić, Drljević (od 79. Vrdoljak). Trener: Dra-  jednom svu ranjivost odbrane   od ne znaju za trijumf jučer  jući golu Milutinovića.
     vić, a na jedan dobar centaršut   gan Radović.                           Željezničara postigao je Pla-  su možda bili i bolji tim, ali i   Krupa je nakon 13 odigra-
     bivšeg reprezentativca BiH u                                             kalo.       D. STAMBOLIĆ  bliže pobjedi, pogotovo u dru-  nih kola najprijatnije iznena-
                                                                                                       gom poluvremenu, no na kraju  đenje premijerligaškog takmi-
     Sloboda na Tušnju ponovo slavila protiv Širokog Brijega                                           se radovala ekipa Slobodana  čenja, a novajlija u elitnom
                                                                                                                               društvu zauzima drugu pozi-
                                                                                                       Starčevića.
     KRPIĆ POGODIO SA “KREČA”                                                                             Stadion: Krupa (Krupa na Vrbasu). Gledalaca: 800. Sudi-
                                                                                                             KRUPA - METALLEGHE 1:0 (0:0)

Gradski stadion Tušanj. Gle-  46. Repić), Bralić, Marković.  Kostića na drugoj stativi ruši  udarac, ali pravo u golmana   ja: Zoran Grbić (Prijedor). Strijelac: Milutinović (90). Žuti
                                                                                                        kartoni: Ljubenović, Mirković (Krupa), Durak, Zeba, Kovač
     dalaca: 1.500. Sudija: Adis  Trener: Denis Ćorić.  Bralić. Glavnom sudiji Mula-  Slobode.          (Metalleghe). Crveni karton: Benović (Metalleghe).
     Mulahasanović (Sarajevo).   Navijači na Tušnju priželj-  hasanoviću nije preostalo ništa   Crveno-crni su najbolju pri-  KRUPA: Kutić, Redžić, Jašarević, Ljubenović (od 54. Cvi-
     Strijelac: 1:0 - Krpić (42pen).  kivali su reprizu od srijede,  nego da dosudi jedanaesterac.  liku propustili u 86. minuti.   janović), Dujaković (od 69. Marušić), Kajkut, Milutinović,
     Žuti kartoni: Škahić, Stjepa-  kada su Crveno-crni u prvom  Minutu kasnije najbolji strije-  Hasanović je prošao po lije-  Vukotić, Mijić, Aleksić, Mirković (od 83. Gavrić). Trener:
     nović (Sloboda), Ćorić, Ba-  meču osmine finala Kupa BiH  lac BHT Premijer lige Krpić  voj strani, prizemno centrirao,   Slobodan Starčević.
     raban, Bralić (Široki Brijeg).  savladali Široki Brijeg sa 1:0,  silovito po sredini para mrežu  a lopta preko Smajića dolazi   METALLEGHE: Fejzić, Benović, Durak (od 81. Karađuz),
       SLOBODA: Pirić, Kostić,  a na kraju im se ta želja i is-  nemoćnog Solde za vodstvo  do Zeca. Prvi udarac napada-  Kovač, Smajić (od 76. Rašić), Zeba, Helvida, Dujaković,
     Škahić, Fatić (od 61. Zec),  punila. Ovoga puta u derbiju  Tuzlaka 1:0.  ča slobode je izblokiran, no   Radulović, Pezo, Popović (od 66. Selimović). Trener: Ner-
     Efendić, Krpić (od 82. Smajić),  13. premijerligaškog kola. Slo-  Do kraja meča Široki je dr-  nakon „odbijanca“ našao se u   min Bašić.
     Subić, Grahovac, Stjepanović,  boda je identičnim rezultatom  žao loptu u svom posjedu, a  prilici da sa metar razdaljine
     Veselinović (od 71. Hasanović),  savladala goste iz Hercegovi-  najozbiljnije napade imali su  zatrese praznu mrežu Širokog.   Prvu šansu na utakmici ima-  ciju, odmah iza lidera Zrinj-
     Merzić. Trener: Vlado Jagodić.  ne upisavši vrijedne bodove u  u tri navrata. U 53. minuti Kr-  Umjesto toga, Zec se obrukao   li su gosti u 19. minuti, ali je  skog. Jajčani su također novi
       ŠIROKI BRIJEG: Sol-   borbi za plasman koji vodi u  stanovićev udarac iz okreta je  pogodivši stativu!  Popović bio neprecizan iako  kolačić u društvu najboljih, ali
     do, Pandža, Ćorić, Krstano-  Ligu za prvaka.     izblokiran, u 73. minuti Ćorlu-  Na kraju, Sloboda je mu-  je išao sam na domaćeg čuva-  oni se tu nisu najbolje snašli
     vić, Ivanković, Baraban (od   Detalj koji je odlučio uta-  ka dobro šutira sa vrha šesnae-  drom igrom sačuvala prednost,   ra mreže Kutića.   i trenutno se nalaze na pret-
     75. Lončar), Ćorluka, Mena-  kmicu desio se u 41. minuti  sterca, ali je Pirić na mjestu, te  te iz dvije runde sa Širokim   Potom je Kutić zaustavio  posljednjem mjestu sa devet
     lo (od 46. Crnov), Sesar (od  kada nakon izvedenog kornera  u 83. Krstanović ponovo šalje  izlazi kao pobjednik.    J.J.  udarac Zebe u 28. minuti, a u  osvojenih bodova.   D. S.