P. 44

44 I              I  25.9.2016.
                                 NEDJELJA

Sport

Hertha remizirala na gostovanju kod Eintrachta                                                    Povreda Amira Hadžiahmetovića
              Asistencija i dva

pogotka  Ibiševića

Bosanskohercegovački reprezentativac i kapiten Stare dame
              iz Berlina briljirao je na gostovanju kod Frankfurta, ali njegov                                  Deni Milošević igrao do 82. minute
              tim prokockao je pobjedu u sudijskoj nadoknadi                                                    Konyaspor poražen

ertha je remizirala na
                     gostovanju kod Ein-                                                                          U susretu 5. kola turske Su-  je teren napustio u 25. minuti.
                     trachta u Frankfurtu                                                                       perlige Trabzonspor je savladao  Mladi bh. reprezentativac Deni
             Hu 5. kolu Bundesli-                                                                               Konyaspor s minimalnih 1:0.  Milošević na terenu je proveo
              ge odigravši 3:3. Ipak, nakon                                                                       Šansama oskudnu utakmicu  82 minute, a Konayaspor već
              poraza od Bayerna (3:0) sve je                                                                    odlučila je situacija iz šeste  u četvrtak igra meč Evropske
              dobro krenulo po Staru damu                                                                       minute sudijske nadoknade  lige protiv Genta u Belgiji.
              iz Berlina kada je penal, koji                                                                    kada je Erdogan pogodio za   Maksimalan učinak Bašak-
              je skrivio Haris Seferović, u                                                                     veliko slavlje domaćih navi-  šehira u prethodna četiri kola
              gol pretvorio Vedad Ibišević.                                                                     jača i drugu ovosezonsku po-  pokvario je Osmanslispor, koji
                                                                                                                bjedu Trabzona.         je također bez poraza, a Edin
              Bosanci u akciji                                                                                    Zbog povrede u sastavu  Višća u redovima domaćeg
              Do kraja prvog poluvremena                                                                        Konye nije bilo Riada Bajića,  i Avdija Vršajević u sastavu
              domaći su pogocima Fabiana                                                                        dok je slična sudbina zadesila  gostujućeg tima na terenu su
              i Meiera uspjeli napraviti pre-                                                                   i Amira Hadžiahmetovića, koji  proveli cijeli meč.   D. S.
              okret i doći do prednosti od
              2:1. Već u 58. minuti napadač
              bh. reprezentacije iskoristio je                                                                  Sjajna forma mladog bh. fudbalera
              dobro ubacivanje Essweina sa
              desne strane i nakon lijepog vo-                                                                  Dva gola Demirovića
              lej udarca postigao svoj treći
              ovosezonski gol kojim je do-                                                                        Juniorski bh. reprezentati-  u 65. i 78. minuti, ali je naš
              nio poravnanje gostima. Samo                                                                      vac Ermedin Demirović sa dva  odlični reprezentativac u 86.
              sedam minuta kasnije ponovo                                                                       gola donio je bod Leipzigu u  donio bod Leipzigu.
              je na sceni bio naš reprezen-                                                                     duelu sa Wolfsburgom (2:2).   Bh. fudbaleru ovo je bio
              tativac. Vedator je ovog puta   Tri gola i dvije asistencije upisao je Ibišević u dosadašnjih pet kola   FOTO: EPA  Bio je ovo derbi sedmog kola  šesti susret u sezoni i sa šest
              Essweinu uzvratio asistencijom                                                                    njemačke Bundeslige za ju-  golova prvi je strijelac Lei-
                                       za novo vodstvo Herthe. Na-  sa 12 bodova.      a više razloga za slavlje imali   niore, a svi golovi postignuti  pziga, a sjajna forma Demi-
                Emir Spahić je         žalost gosti nisu bili dovoljno   Borussia Mo’gladbach je  su popularni Apotekari, koji   su u drugom poluvremenu.  rovića dobra je vijest za se-
                                                                                                                  Demirović je kapiten nje-
                odigrao 90 minuta,     skoncentrirani pa im je Hecto-  golovima Stindla i Wenda  su slavili sa 3:2. Prvu ovose-  mačkog kluba, a svoj tim do-  lektora U-19 selekcije BiH
                                       rov gol u drugoj minuti sudij-
                                                               savladala Ingolstadt, dok je  zonsku pobjedu zabilježio je i
                                                                                                                                        Tonija Karačića, s obzirom
                a njegov HSV je tek u   ske nadoknade uskratio četvrto  Augsburg s 1:0 bio bolji od  Werder. Tim iz Bremena za koji   veo je u vođstvo u 47. minuti.  na to da početkom oktobra
                završnici kapitulirao   ovosezonsko slavlje.   Darmstadta.             je Hajrović igrao do 90. minute   Ipak, gosti su preokrenuli re-  igramo kvalifikacioni turnir
                                        Emir Spahić je odigrao 90
                protiv Bayerna,        minuta, a njegov HSV je tek   Vrančić na klupi  savladao je Wolfsburg sa 2:1.  zultat u svoju korist golovima  za odlazak na EP.
                                                                                         Rezultati: Augsburg - Dar m-
                kojem je pobjedu       u završnici kapitulirao protiv  Treći ovosezonski poraz svo-  stadt 1:0, Eintracht - He r tha 3:3,
                donio Kimmich.         Bayerna, kojem je pobjedu do-  jih Ljiljana bh. reprezentativac  Hamburger SV - Ba yern 0:1,   PRIMERA Eibar bolji od Real Sociedada
                Bayern je tako         nio Kimmich. Bayern je tako  Mario Vrančić pratio je sa klu-  Ma inz - Ba y er Leverkusen 2:3,
                                                               pe za rezervne igrače.
                                       maksimalan sa 15 bodova i na-
                                                                                       Borussia M’gladbach - Ingol-
                maksimalan sa 15       lazi se na prvom mjestu, dok   U susretu Mainza i Baye-  stadt 2:0, Werder - Wolfsburg
                bodova                 je druga Borussia Dortmund  ra viđeno je čak pet golova,  2:1.      D. S.
               PREMIERSHIP              Građani stopostotni, petarda Redsa
              United se poigrao s prvakom

Manchester United stigao je                                              poravna to je bilo sve od La-
              do uvjerljive pobjede (4:1) nad                                          budova čiji je poraz potvrdio
              Leicesterom u prvoj utakmici                                             Sterling u finišu.
              6. kola engleske Premier lige.                                             Liverpool je odigrao sjajan
                Crveni đavoli do novih bo-                                             meč protiv Hulla na Anfiledu
              dova stigli su furioznom igrom                                           savladavši ga rezultatom 5:1.   Suarez je doveo Katalonce u vodstvo    FOTO: EPA
              u prvih 45 minuta kada su pro-                                           Dva gola iz penala postigao je   Barcelona neumoljiva
              tiv aktuelnog engleskog prvaka                                           Milner, dok su se u listu strije-
              vodili 4:0. Zabijali su Smalling,                                        laca upisali Lallana, Mane i Co-
              Mata, Rashford i Pogba, a sa                                             utinho. U londonskom derbiju   Barcelona je u 6. kolu špan-  posao su završili Neymar u
              dvije asistencije istaknuo se                                            Arsenal je na Emiratesu dekla-  ske Primera lige kao gost de-  81, Arda u 85. i ponovo Ney-
              Blind. Domaća ekipa ipak je                                              sirao Chelsea sa 3:0, što je bio  klasirala Sporting iz Gijona  mar u 88. minuti.
              popustila u nastavku, pa je Le-                                          rezultat prvog poluvremena.  rezultatom 5:0.       Eibar je na svom terenu bio
              icester preko Graya stigao do                                              Rezultati: Manchester Uni-  Katalonci, iako su igrali bez  bolji od Real Sociedada sa 2:0.
              počasnog pogotka.                                                        ted - Leicester 4:1, Bournemo-  povrijeđenog Messija, nisu  Ključni detalj utakmice dogodio
                Manchester City zadržao                                                uth - Everton 1:0, Liverpool  imali problema da dođu do  se u 24. minuti kada je Eluston-
              je maksimalan učinak i na-                                               - Hull 5:1, Middlesbrough -  trijumfa, a otpor domaćih slo-  do dobio direktan crveni karton,
              kon šestog kola Premiershipa                                             Tottenham 1:2, Stoke - WBA  mili su nakon samo tri minute.  te su gosti ostali sa deset igrača.
              gostujućom pobjedom protiv                                               1:1, Sunderland - Crystal Pa-  Prvo je Suarez u 29. pogodio  U 57. Illarramendi je postigao
              Swanseaja 1:3. Junak je bio                                              lace 2:3, Swansea - Manche-  za 0:1, a samo tri minute posli-  autogol, a samo devet minuta
              dvostruki strijelac Aguero, a                                            ster City 1:3, Arsenal - Chel-  je Rafinha je praktično ovjerio  kasnije Bebe je postavio kona-
              iako je Llorente uspio čak i da   Crveni đavoli postigli četiri gola Leicesteru    FOTO: EPA  sea 3:0.   A. M.  pobjedu gostiju. U nastavku  čan rezultat.   A. M.