Sport

KRUPA ODNIJELA PUNI PLIJEN SA BILINOG POLJA

Nastavlja se agonija Čelika

ogometaši Krupe upi-
            sali su drugu gostu-  Sedmim ovosezonskim porazom Zeničani su dospjeli na    PREMIJER LIGA BiH
            juću pobjedu u ovoj   posljednje mjesto premijerligaške tabele sa svega pet bodova                                   10. KOLO
    Nsezoni i trijumfom od                                                                                                      1.  Zrinjski   10  7  2  1  18:7  23
     2:1 na Bilinom polju produži-                                                                                              2.  Radnik   10  5  3  2  17:10  18
                                                                                                                                         9  4  4  1  10:6  16
     li agoniju ekipe Čelika, kojem                                                                                             3.  Sarajevo   10  4  3  3  16:12  15
                                                                                                                                4.  Krupa
     je ovo bio sedmi poraz nakon                                                                                               5.  Mladost   10  3  6  1  13:10  15
     kojeg se nalazi na samom dnu                                                                                               6.  Sloboda   10  4  3  3  11:9  15
     premijerligaške tabele sa sve-                                                                                             7.  Široki B.   9  3  3  3  13:13  12
                                                                                                                                8.  Željeznicar  9  3  3  3
                                                                                                                                                8:8  12
     ga pet bodova.                                                                                                             9.  Vitez   10  3  3  4  8:10  12
                                                                                                                                10. Metalleghe  9  2  2  5  10:14  8
     Borbena utakmica                                                                                                           11. Olimpic   10  1  2  7  7:19   5
                                                                                                                                12. Čelik   10  1  2  7  7:20   5
     U prvih 20-ak minuta viđena
     je dosta borbena utakmica, ali                                                                                              REZULTATI
     nedostajalo je pravih šansi.                                                                                               Čelik - Krupa      1:2
                                                                                                                                (Marković 23 - Kajkut 45, Ljubenović 82)
     Uprkos takvoj igri, Čelik je                                                                                               Vitez - Olimpic    0:0
     uspio doći do vodstva. U 23.                                                                                               Sloboda - Radnik    0:1
                                                                                                                                (Martinović 17)
      ČELIK - KRUPA 1:2                                                                                                         Zrinjski - Mladost DK    2:1
                                                                                                                                (Mešanović 40, Filipović 79 -
        Stadion Bilino polje. Gle-                                                                                              Kuzmanović 44)
      dalaca: 250. Sudija: Miloš                                                                                                NEDJELJA        (19 sati)
                                                                                                                                Željezničar - Metalleghe
      Gigović (Bosanska Gradiš-                                                                                                 Široki B. - Sarajevo    (19)
      ka). Strijelci: 1:0 - Marković
      (23), 1:1 - Kajkut (45), 1:2 -                                                                                           odbranio. Gosti su uzvratili
      Ljubenović (82). Žuti kar-                                                                                               dvije minute kasnije. Vuko-
      toni: Duraković, Marković,                                                                                               vić je prošao po lijevoj strani,
      Hećo (Čelik), Čomor, Niko-                                                                                               uposlio Mijića koji je snažno
      lić, Kajkut (Krupa).                                                                                                     šutirao sa oko 15 metara, ali
        ČELIK: Bukvić, Šivšić, Ha-                                                                                             je Bukvić bio siguran.
      sanović, Popović (od 80.
      Smriko), Haurdić (od 61.                                                                                                 Totalni preokret
      Brković), Salčinović, Jusić,                                                                                             Osam minuta prije kraja gosti
      Huseinspahić (od 67. Pli-  Čelik ponovo razočarao                                                             FOTO: B. MAHMIĆ  su došli do totalnog preokre-
      ska), Hećo, Marković, Du-                                                                                                ta. Milutinović je šutirao sa
      raković. Trener: Ivo Ištuk.  minuti korner sa desne strane  nakon ove zamjene domaćini su  izjednačenja. Na 23 metra isko-  Huseinspahića koji je šutirao  15 metara, Bukvić odbranio,
        KRUPA: Nikolić, Redžić,   izveo je Salčinović, Marković  imali još jednu šansu.   sa sa lijeve strane mladi Dura-  ispod golmana Krupe Nikoli-  a na odbijenu loptu natrčao
      Koljić (od 31. Kajkut), Lju-  je bio najviši u skoku i glavom   Haurdić je prošao po desnoj  ković je napravio prekršaj nad  ća, ali je njegov šut u korner  Ljubenović i pospremio je is-
      benović, Dujaković (od 59.   pogodio mrežu Nikolića za 1:0.  strani, ubacio u kazneni prostor  Mirkovićem, Saša Kajkut na-  izbacio Aleksić. Salčinović je  pod Bukvića u mrežu Čelika
      Marušić), Vuković, Miluti-  Tu nije bio kraj problemima za  do Popovića koji sa pet metara  mjestio loptu i uz pomoć preč-  ubacio iz kornera, a Jusić gla-  za konačnih 1:2.
      nović, Čomor, Mijić, Alek-  goste. U 31. minuti nakon jednog  iskosa iz dobre situacije loše  ke pogodio za 1:1 što je bio i  vom šutirao i pogodio stativu.   U 84. minuti Pliska je mogao
      sić, Mirković (od 86. Perić).   duela sa Jusićem povrijedio se  šutira i lopta odlazi pored gola.  rezultat prvog poluvremena.   Nakon ubačaja Šivšića u  poravnati, ali je Nikolić odlično
      Trener: Slobodan Starčević.  najbolji napadač lige Koljić ko-  U sudijskoj nadoknadi prvog   U 47. minuti Haurdić je u  62. minuti glavom je pokušao  intervenirao, a njegov tim upi-
                             jeg je zamijenio Kajkut. Minutu  poluvremena Krupa dolazi do  kaznenom prostoru uposlio  Brković, ali je Nikolić i ovo  sao četvrtu pobjedu.    N. GLIBO

Kriza u Upravi Slobode osjeti se i na zelenom terenu                      REMI U VITEZU           Plemići jedini stopostotan domaćin
     Radnik slavio na Tušnju                                                   Olimpicu bod

Vitez nije uspio na svom
       Gradski stadion Tušanj. Gle-                                            terenu savladati fenjeraša
     dalaca: 2.000. Sudija: Edin                                               Olimpica, a susret je okon-
     Jakupović (Bihać). Žuti kar-                                              čan bez golova. Prvih 30.
     toni: Efendić, Zeba, Hasano-                                              minuta proteklo je u miru
     vić, Stjepanović, Veselino-                                               i bez velikih prilika, a do-
     vić (Sloboda), Lučić, Peco                                                maćini su bili bolji. Kon-
     (Radnik). Crveni karton: Ko-                                              trolirali su utakmicu, ali
     stić (Sloboda). Strijelac: 0:1                                            bez većih uzbuđenja i bez
     – Martinović (16).                                                        promjene rezultata.
       SLOBODA: Bobić, Ko-                                                     Iz prvog dijela vrijedi ista-
     stić, Efendić (od 55. Gove-                                               knuti dva pokušaja Vite-
     darica), Krpić, Zeba (od 66.                                              žana, ali neuspješni su bili
     Fatić), Subić, Mehmedagić                                                 Kapetan i Dedić. Nastavak
     (od 74. Merzić), Hasanović,                                               je donio istu sliku na tere-  Jasmin Mešanović pogodio za 1:0
     Stjepanović, Todorović, Ve-                                               nu. Ipak, i gosti su krenuli
     selinović. Šef stručnog štaba:                                            ka protivničkom golu, ali   Prvi poraz Mladosti
     Amir Spahić.                                                              su domaći imali konkretni-
       RADNIK: Lučić, Marti-  Treći ovosezonski poraz Slobode       FOTO: J. JEREMIĆ   je prilike. Najbliži pogotku   Poslije deset odigranih kola  prvog i drugog poluvremena.
     nović, Beširević, Zeljković,                                              bio je Dedić u 56. minuti,   u PLBiH Zrinjski i dalje je je-  Mostarci su poveli u 40. mi-
     Kojić, Peco (od 90. Vasić),  Rudarskoj 2, kao so na ranu  bijeljinskog golmana Mlade-  ali je lopta nakon njegovog   dini stopostotni domaćin u pr-  nuti kada je odbijenu loptu u
     Obradović, Janković (od 71.  došao je rezultatski neuspjeh  na Lučića.    udarca otišla pored gola.  venstvu, no Mladost više nije  mrežu spremio Jasmin Meša-
     Glišić), Ostojić, Bajić, Đurić  ekipe Amira Spahića kome je   Očito su posljednja deša-  U 75. minuti Plakalo je pro-  jedini neporaženi tim. U derbi-  nović, a Mladost je izjednačila
     (od 82. Fačić). Šef stručnog  ovo bio trenerski debi pred  vanja u Slobodi ostavila tra-  mašio veliku šansu. Naime,   ju subotnjeg programa 10. kola  samo tri minute kasnije kada
     štaba: Nebojša Milošević.  domaćim navijačima.   ga na atmosferu u ekipi, što   uslijed ofanzive domaće eki-  Zrinjski je svladao Mladost s  je Mićo Kuzmanović pogodio
       Tušanj je tugovao nakon 10.   Jedini pogodak na utakmici  je rezultiralo trećim porazom   pe izbila je kontra Olimpi-  2:1 i učvrstio svoje vodstvo na  nakon asistencije Marina Ga-
     kola BHT Premijer lige. Lju-  postigao je u 17. minuti Du-  u dosadašnjem toku prven-  ca, ali je rezervista gostiju   premijerligaškoj tabeli. Ovo  lića. U drugom dijelu Mladost
     bimci tuzlanske publike, popu-  šan Martinović udarcem s oko  stva. Crveno-crnim, koji po-  oklijevao u ključnom mo-  je bila peta domaća pobjeda  je promašila par dobrih šansi,
     larni Crveno-crni minimalno  16 metara.          lako tonu na tabeli,  ostaje da   mentu. Do kraja nije bilo   Plemića u petom domaćem  no 11 minuta prije kraja Ne-
     su rezultatom 0:1 poraženi od   Sloboda je u nastavku uta-  se „vade“ na jednom od naj-  većih prilika, pa ni promje-  susretu, no do nje nisu došli  manja Bilbija bio je asistent
     zahuktalog bijeljinskog Rad-  kmice bila bolji rival, ali do-  težih gostovanja, na Koševu   ne rezultata.   A. M.  bez muka.Svi golovi na uta-  a Miloš Filipović strijelac za
     nika. Nakon silnih potresa u  maći nisu uspjeli savladati  kod Sarajeva.   J. J.                  kmici pali su u završnicama  novu pobjedu Zrinjskog.  I. M.