Page 50 - Control Engineering Polska I kw. 2023
P. 50
Przemysł 4.0
TECHNOLOGIA WIRTUALNA
Jak wdrożyć infrastrukturę brzegową
– etapy
Przetwarzanie brzegowe i zauważalny dziś dynamiczny rozwój technologii Edge Data Center pozwalają zapobiegać spadkom prędkości przetwarzania danych w rozwiązaniach chmuro- wych czy istniejących obecnie centrach danych. Aby jednak planowana infrastruktura brzegowa spełniła oczekiwania i potrzeby, konieczne jest wdrażanie jej we właściwy sposób. Pierwszym etapem zawsze powinna być gruntowna, rzetelna analiza istniejącej infrastruktury informatycznej pod kątem możliwości dostosowania jej do wymagań Edge Data Cen- ter.Następny krok polega na zaprojektowaniu infrastruktury brzegowej zgodnie ze specy kacją inwestora i z uwzględnie- niem dostępnego budżetu. Dopiero w ostatnim kroku prac powstaje właściwa infrastruktura IT, której poszczególne ele- menty łączy się ze sobą i wery kuje pod względem zgodności z założeniami i z przyjętym projektem. Warto dodać, że każda istniejąca infrastruktura brzegowa w trakcie eksploatacji jest monitorowana, co ma pozwolić na optymalizację jej działania poprzez odpowiednie mody kacje.
Edge Data Center firmy Rittal
– samodzielne mikrocentrum danych dla nowoczesnego biznesu
Mikrocentra danych Edge Data Center rmy Rittal to spraw- dzone, w pełni bezpieczne rozwiązania, opracowane przez wiarygodną, renomowaną rmę z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych. Dzięki temu rozwiązania klasy Edge Data Center od Rittal spełniają wszystkie normy i wy- tyczne międzynarodowe, a w wielu przypadkach je przekra- czają. Rittal oferuje swoim klientom także pełne wsparcie, do- stęp do potrzebnych materiałów technicznych oraz doradztwo i serwis na każdym etapie prac wdrożeniowych, jak również po ich zakończeniu.
Więcej informacji na temat rozwiązań Edge Data Center rmy Rittal można znaleźć bezpośrednio na stronie interne- towej rmy pod adresem - https://webinfo.rittal.com/pl/edge
O Rittal:
Rittal z siedzibą w Herborn w Hesji jest jednym z wiodą- cych światowych dostawców systemów do szaf sterowni- czych, rozdziału mocy, klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i usług. Rozwiązania systemowe Rittal można znaleźć w ponad 90 procentach wszystkich branż na całym świecie, np. w budowie maszyn i instalacji, prze- myśle spożywczym i napojowym oraz w branży IT i tele- komunikacji.
Szeroki wachlarz usług oferowanych przez światowego lidera rynku obejmuje kon gurowalne szafy sterownicze, których dane są stale dostępne w całym procesie pro- dukcyjnym. Inteligentne rozwiązania chłodnicze Rittal, zużywające nawet o 75 procent mniej energii i charakte- ryzujące się dużą przewagą pod względem emisji CO2, mogą komunikować się ze środowiskiem produkcyjnym i tworzyć innowacyjne procesy dla konserwacji i serwisu. Portfolio obejmuje innowacyjne rozwiązania IT, od szaf IT i modułowych centrów danych po rozwiązania oblicze- niowe brzegowe i hiperskalowe.
Wiodący dostawcy oprogramowania Eplan i Cideon uzupełniają łańcuch wartości o interdyscyplinarne rozwią- zania projektowe, a Rittal Automation Systems o rozwią- zania automatyzacji do budowy rozdzielnic.
Rittal został założony w 1961 roku i jest największym przedsiębiorstwem zarządzanej przez właściciela grupy Friedhelm Loh. Grupa Friedhelm Loh odnosi międzyna- rodowy sukces dzięki 12 zakładom produkcyjnym i 94 liom. Grupa rm zatrudnia 11 600 osób i osiągnęła w 2019 roku sprzedaż na poziomie 2,6 miliarda euro. rm
Więcej informacji można znaleźć na stronach www.rittal.pl i www.friedhelm-loh-group.com.
48 I kwartał 2023
CONTROL ENGINEERING POLSKA – www.controlengineering.pl