Page 19 - MAKSİMUM BİZ | NİSAN 2021
P. 19

AS’lı, Fotoğraftan Hasar Tespiti Yapıyor
Görüntü işleme ve derin öğrenme teknikleri kullanarak tasarladığımız metal yakalı çalışanımız AS’lı ile görüntüden hasar tahmini hizmeti veren şirketimiz, yakın çekilmiş araç fotoğraflarının hasar tespitini ve parça analizini yapabiliyor. 2020 Nisan ayından bu yana Anadolu Sigorta hasar sistemi ile görüntü işleme alanında da entegrasyon sağlayan AS’lının yetkinliklerini arttıran şirketimiz, asli.ai internet sitesi aracılığıyla kullanıcıların AS’lıya direkt ulaşarak, hasar tespitlerini yapabilmesine olanak tanıyor.
 Pandemi döneminde değişen tüketici davranışları ve sosyal mesafenin korunmasının hayati gerekliliği ile ileri teknoloji çözümlerinin hizmet süreçlerine dahil edilmesine duyulan ihtiyaç da her geçen gün artıyor.
Bu dönemde teknolojik ve yenilikçi çalışmalarını ürün ve
hizmet kalitesiyle buluşturmaya devam eden şirketimiz, AS’lı uygulamasıyla, şirket içi kaynaklarla geliştirilmiş 20’den fazla yapay zekâ modelinin birleşimiyle görüntüden hasar tahmini gerçekleştiriyor.
2020 Nisan ayından bu yana, AS’lının, görüntü işleme yeteneğini hasar sistemi ile entegre hâle getirerek bu alandaki inovasyon çalışmalarını hızlandıran şirketimiz, şimdi de AS’lının bu yetkinliğini asli.ai internet sitesiyle geniş kitlelerle buluşturuyor.
AS’lı ile Kısa Sürede Hasar Tespiti
Anadolu Sigorta hasar sistemi ile entegre bir şekilde çalışmaya
başlayan AS’lı, fotoğrafın arabaya ait olup olmadığını, marka, model ve rengini, ağır hasarlı olup olmadığını, yakın çekilmiş araba fotoğraflarının hasar tespitini ve parça analizini yapıyor. Oluşan hasarın bütün parça üzerindeki oranını da tespit eden AS’lı,
ileri teknolojik modellerin çıktılarının hasar tespitinde kullanılmasına da katkı sağlıyor. Tüm tespitlerin sonunda bir hasar raporu da oluşan asli.ai internet sitesinde kullanıcılar, araçlarında oluşan hasara ait fotoğraflarını paylaşabilecek ve çok kısa bir süre içinde hasar tespit tahminine ulaşabilecek.
Bu deneyimi yaşamak için siz de asli.ai adresini ziyaret edebilirsiniz.
 Datathon Challenge’ta Kazananlar Belli Oldu
Dijital teknolojileri teşvik etmek amacıyla bu yıl 4.’sünü organize ettiğimiz, Datathon Challenge isimli görüntü işleme yarışmasında kazananlar belli oldu. 70 yarışmacının 270 farklı model denemesine imza attığı yarışmada; Ahmet Erdem birinci olurken, Mehmet Emin Öztürk,
Tuna Han, Salih Meral ve Fatih Öztürk’ten oluşan TEF ekibi ikinci,
Anıl Öztürk ve Mustafa Burak Günel’den oluşan Clown ekibi ise
üçüncülük ödülü kazandı.
5 Aralık’ta başlayıp 13 Aralık’ta sona eren etkinlikte, şirketimizin belirlediği fotoğraflar üzerinde hasar tespit analizini en başarılı şekilde gerçekleştiren yapay zekâ tabanlı modeller geliştiren 70 yarışmacı, 270 farklı model denemesi gerçekleştirdi. Gerçek verilerle gerçek sorunlara çözüm üreten yarışmacılar arasından, Anadolu Sigorta yöneticilerinden oluşan jüri üyelerinin seçtiği ilk üç proje, toplam 50 bin TL’lik ödülün sahibi oldu. Datathon Challenge kazananlarında birinci olan Ahmet Erdem’e 25 bin TL, ikinci olan TEF ekibi Mehmet Emin Öztürk, Tuna Han, Salih Meral ve Fatih Öztürk’e 15 bin TL, üçüncü olan Clown ekibi Anıl Öztürk ve Mustafa Burak Günel’e ise 10 bin TL para ödülü verildi.
 maksimumbiz 17

   17   18   19   20   21