Page 20 - MAKSİMUM BİZ | NİSAN 2021
P. 20

GÜNDEM
Genç Anadolu
Projesini Başlattık
 Hayata geçirdiğimiz uygulama ve projelerle gençleri daima destekledik. Şimdi de ‘Genç Anadolu’ projesini başlattık. Pandemi döneminde gençlere destek olmak ve istihdam sağlamak amacıyla gerçekleştirdiğimiz proje kapsamında, sigortacılık ve ilgili bölümlerden mezun olan veya yakın zamanda mezun olacak gençlere ve sigortacılık deneyimi olan ancak acenteliği bulunmayan 35 yaş altı kişilere acentelik fırsatı tanıyoruz.
Anadolu Sigorta olarak, gençlerin iş hayatına atılmalarına ve pandemi döneminin olumsuz etkilerinden sıyrılarak istihdama katılmalarına yardımcı olmak için yeni bir projeyi hayata geçirdik. “Genç Anadolu” adını verdiğimiz proje kapsamında yükseköğretim kurumlarının sigortacılık ile bankacılık ve sigortacılık, risk yönetimi ve aktüerya gibi ilgili bölümlerinden mezun veya yakın zamanda mezun olacak gençlere ve sigortacılık deneyimi olan ancak acenteliği bulunmayan 35 yaş altı kişilere acentelik imkânı veriyoruz.
Başvurular arasından genel yetenek ve değerlendirme süreçleri sonucunda seçilecek adaylara eğitimler verilecek, acente kuruluş ve ofis giderlerine Anadolu Sigorta katkı sağlayacak.
Genç Anadolu projesi ile ilgili açıklama yapan Genel Müdürümüz Mehmet Şencan şunları söyledi: “Anadolu Sigorta olarak gençlerle iletişim kurmaya, onların hayatını kolaylaştıracak uygulama ve projeler hayata geçirmeye çok önem veriyoruz. Özellikle pandemi döneminde yaşanan sıkıntılara
bir nebze olsun çözüm olmak,
istihdama katkıda bulunmak amacıyla Genç Anadolu projemizi başlattık. Sektörümüze yeni ve genç acenteleri kazandırarak
katkı sağlamayı ve nitelikli acente ağımızı daha da güçlendirmeyi amaçlıyoruz. Acente kanalımızın güçlenmesi, sigorta sektörüne de katma değer sağlaması açısından önem taşıyor. Sigortacılığı meslek edinmek isteyen gençlere ulaşmak ve hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak istiyoruz.”
Anadolu Sigorta’nın Genç Anadolu Projesine Toptalent ve Kariyer.net siteleri üzerinden 12 Nisan tarihine kadar başvuru yapılabilir.
18 maksimumbiz   18   19   20   21   22