Page 38 - MAKSİMUM BİZ | NİSAN 2021
P. 38

KALİTE - YÖNETİM
Kalite ve Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemlerimiz
ISO 9001 ve ISO 10002
Şirketimizde ürün geliştirmeden satış sonrası hizmetlere kadar tüm süreçleri kapsayan ve sürekli iyileştirmeyi hedefleyen ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemimiz, ilk kurulduğu 2004 yılından bu yana değişen koşullar paralelinde geliştirilerek etkin bir şekilde sürdürülmektedir. Buna ek olarak; Kalite Yönetim Sisteminin de vazgeçilmez bir unsuru olan müşteri memnuniyetini sağlama konusundaki özen ve hassasiyetimiz, 2018 yılında kurduğumuz ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi ile belgelenmiştir.
  Peki ISO, standart, yönetim sistemi gibi kavramlar ne ifade ediyorlar?
Gelin bu kavramları kısaca tanıyalım. ISO, standartların geliştirilmesi,
ürün ve hizmetlerin uluslararası dolaşımına katkı sağlanması amacıyla, 1947’de kurulan, merkezi İsviçre’de olan Uluslararası Standardizasyon Örgütü’nün kısaltmasıdır. Kalite, bilgi güvenliği, iş sürekliliği, ürün spesifikasyonları
gibi çok çeşitli alanlarda standartlar geliştirmektedir.
Standart, bir şeyi yapmak için kararlaştırılan yoldur. Bu, bir ürünün imalatı, bir sürecin yönetilmesi, bir hizmetin sağlanması veya malzemelerin tedarik edilmesini içerebilir, kuruluşlar tarafından üstlenilen ve müşterileri tarafından kullanılan bir dizi faaliyeti kapsayabilir.
İşinizi daha iyi yapmanın yollarıdır. Yenilikçiliği harekete geçirecek, verimi arttıracak güçlü araçlardır. Kurumların daha başarılı, bireylerin gündelik hayatının daha kolay, daha güvenli ve daha sağlıklı olmasını sağlayabilirler.
 ISO
9001
Kalite Yönetim Sistemi
ISO
10002
Müşteri Şikayet Yönetim Sistemi
 36 maksimumbiz


   36   37   38   39   40