Page 51 - MAKSİMUM BİZ | NİSAN 2021
P. 51

  “Ustalara Saygı” köşesinde flamenko ile cazı, deyiş ile rock’ı, klasik müzik ile pop’u sentezleyip kendilerine özgü bir tarz yaratmış isimler hatırlanıyor.
İş Sanat’ın klasik müzik dünyasına adım atan genç sanatçılara destek olmak üzere yürüttüğü projesi “Parlayan Yıldızlar” ve “Meriç Soylu Ödülü” de bu sergide hatırlananlar arasında...
İş Sanat’ın çocuklar için özenle hazırladığı oyunlar ve müzikli
temsiller “Masallar Diyarı” bölümünde, Türk edebiyatının seçkin örneklerinden oluşan dinletiler “Kitaplardan Mikrofonlara” bölümünde izlenebiliyor.
Sahne öncesi ve sonrasında yaşanan mutluluk ve heyecana dair anılar “Kulisin Sesi” ile sergiye taşınıyor.
Sabri Tuluğ Tırpan’ın bu sergi
için özel olarak bestelediği müzik eşliğinde gezilebilen “Hatırlıyorum: İş Sanat’ın İlk 20 Yılı”nın tasarım ve uygulaması Tetrazon Müze Sergi Tasarım tarafından gerçekleştirildi.
Sergi www.issanat.com.tr adresinden ziyaret edilebilir
  Paco Pena ile The Tiger Lillies’i, Hindistan’la Küba’yı yan yana getiren “Dünyanın Sesi” İş Sanat’ın sezon programlarını renklendiren dünya müziğinin önemli temsilcileri ve dans topluluklarına yer veriyor.
“Yerelle Evrenselin Buluşması”nda ülkemizin özgün orkestra ve solistlerini uluslararası sahnelerin yıldız isimleriyle bir araya getiren özel projeler, fotoğraflar ve videolar eşliğinde sergileniyor.
“Virtüöz Ezgiler” bölümünde Londra Filarmoni, Academy
of St. Martin in the Fields
gibi klasik müzik dünyasının köklü orkestraları ile Christoph Eschenbach, Hilary Hahn, Joshua Bell gibi duayen şef ve müzisyenler konuk oluyor.
  maksimumbiz 49

   49   50   51   52   53