Page 5 - MAKSİMUM BİZ | OCAK 2016
P. 5

başlarken
  Merhabalar,
Bu sayımızdaki yazıma, kısa bir zaman önce Hay Group ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz Çalışan Etkinliği Anketi çalışmamızdan bahsederek başlamak istiyorum.
Detaylarını Genel Müdürümüz Musa Ülken’in de personelimizle paylaştığı anketimize çalışanlarımızın ilgisi yüksek oldu. Katılım yüzde 80’in üzerinde gerçekleşirken, anket sonuçları Anadolu Sigortalıların şirketimize yönelik bakış açısı hakkında güncel ve dikkate alınması gereken anlık bir resmi de bize sundu.
Sonuçları kısaca hatırlatmak gerekirse; çalışanlarımızın Anadolu Sigorta’ya bağlılık seviyesi, Türkiye norm ve ortalamasının 10 puan üzerinde yüzde 75 olumlu olarak sonuçlandı. Çalışanlarımıza tanınan olanaklar seviyesinde de Şirketimiz, genel ülke ortalamasının yaklaşık 2 puan üzerinde yüzde 64 olumlu olarak derecelendirildi. Her iki kategoride dikkat çeken bir diğer sonuç da, doğrudan olumsuz geri dönüş yapanların oranının, tarafsız görüş bildirenlerden de az olmasıydı.
Elbette bu sonuçlar Anadolu Sigorta’nın çalışanlarıyla daha uyumlu bir sinerji yakalaması ve bu fırsatla insan kaynağı potansiyelini maksimize etmesi için de bize çok değerli veriler sunmakta. Zira anket sonuçlarında Anadolu Sigortalıların şirketimizle ilgili geliştirmeye açık olarak ifade ettiği noktaları da görme fırsatı yakaladık.
Sözgelimi halihazırda başlatılmış olan çalışmaların hızlandırılıp şirket geneline yayılması, departmanlar arasındaki işbirliğini destekleyen aksiyonlar alınması ve çalışanlarımızın kariyer gelişimini destekleyen uygulamaların artırılması bu çerçevede ele alınacak olan noktalar olarak dikkat çekmekte.
Anketimize katılan tüm Anadolu Sigortalılara içtenlikle teşekkürlerimi sunarım.
Şirketimizden anlamlı destek
Anadolu Sigorta olarak yakın zamanda önemli bir sosyal sorumluluk faaliyetine de imza attık. Haberini dergimizin sayfalarında da okuyabileceğiniz bir tören sonrasında, İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü’nde Mamografi Biriminin kurulması amacıyla, hastaneye yeni bir mamografi cihazını teslim ettik.
Şirketimiz bu girişimine ek olarak İstanbul Üniversitesi’yle vardığı mutabakat kapsamında, meme kanseri ile mücadelede görev almak amacıyla önümüzdeki 3 yıl boyunca, Anneler Günü ve Dünya Kadınlar Günü’ne denk gelen iki haftada, aynı cihazı kullanarak ücretsiz mamografi tarama kampanyaları da düzenleyecek.
Anadolu Sigorta’nın toplumun yararına olan faaliyetleri bundan sonra da hız kesmeden devam edecektir.
Bu sayımızda neler okuyacaksınız?
2016 yılının başında yayınlanıyor olsa da, aslında içerik olarak bu sayımızı geride bıraktığımız yılın son sayısı olarak adlandırmak daha doğru. Şirketimizde son dönemde gerçekleşen gelişmeleri topluca bulabileceğiniz bu sayımızda haberlerin yanı sıra hemen her zevke hitap etmesini umduğumuz yazı ve konuları da dergimizin sayfalarında bulabilirsiniz.
Gelecek sayılarda görüşmek dileğiyle hepinize mutlu, sağlıklı günler ve elbette iyi seneler diliyorum.
Sevgilerimle,
Filiz Tiryakioğlu
I. Genel Müdür Yardımcısı
 maksimumbiz | 03
   Çalışanlarımıza tanınan olanaklar seviyesinde de Şirketimiz, genel ülke ortalamasının yaklaşık 2 puan üzerinde yüzde
64 olumlu olarak derecelendirildi.


   3   4   5   6   7