Page 50 - MAKSİMUM BİZ | EKİM 2018
P. 50

 KEŞİF
  Bu sevimli hayvanları, hem doğal yaşamında hem de bu kadar yakından görebilme fırsatının kaçırılmaması gerekiyor. Ayrıca yine aynı rota üzerinde bulunan ve Cape Town'un soğuk sularına nazaran deniz keyfinin daha rahat yapılabileceği Muizenberg Plajı, bembeyaz kumların üzerindeki renkli kulübeleriyle, tam fotoğraflık bir plaj... Bir başka renkli nokta ise Müslümanların yaşadığı ve rengarenk evleriyle görsel şölen yaratan 'Bo Kaap' bölgesi de turistlerin her dönem ilgili çekmeyi başarıyor.
Safari Heyecanı
Üstü açık safari araçları ile yapılan bu gezide doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olabi- lirsiniz. Pilansberg National Park’da dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olurken, gezi süre- since Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, buffalo ve gergedanları ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve binlerce değişik hayvan çeşitini görme imkanı yakalayabilirsiniz.
Cape Town’da Yeme-İçme
Farklı kültürlerin buluştuğu Cape Town, yemek açısından da farklılıklar barındırıyor. Taze sebze ve meyvelerin renk kattığı Güney Afrika mutfağında deniz mahsulleri, kırmızı et, tavuk gibi seçenekler bulunuyor. Yerel şarap ve biralar da denenmesi gerekenler arasında yer alıyor. Kozmopolit bir yapıda olan şehirde dünya mutfaklarından Alman, Türk, Çin, İtalyan, Yunan, Tayland, Portekiz restoranları da her yerde görülebiliyor. Cape Town’da tadına bakmadan dönmemeniz ge- reken enfes lezzetler var: Afrika’ya özgü bir çeşit barbekü olan braai, bir köfte türü olan bobotie, biltong isimli kurutulmuş et, hamur işi olarak koeksisters ve dana etiyle yapılan geleneksel Afrika yahnisi olan potjiekos.
  48 MAKSİMUMBİZ
   48   49   50   51   52