Page 19 - MAKSİMUM BİZ | ARALIK 2014
P. 19

 Joan Miró
kadınlar, kuşlar, yıldızlar Mekân:
sakıp sabancı müzesi Tarih:
1 şubat’a kadar
Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), Barselona doğumlu katalan ressam ve heykeltıraş Joan Miró’nun eserlerinden oluşan kapsamlı bir sergiye evsahipliği yapıyor. 20. yüzyılın çok yönlü, çığır açan sanatçısı Joan Miró’nun olgunluk dönemine odaklanan sergi, “Joan Miró. kadınlar, kuşlar, yıldızlar” adıyla sanatseverlerle buluşuyor. Akdeniz coğrafyası ve insanına dair gözlemlerinden ilham alan Miró’nun, kadın, kuş ve yıldız temalarına yoğunlaşan sergi; resim, baskı, heykel ve seramiklerin bulunduğu zengin bir seçkiyle sanatçının sembolik dilini anlama olanağı sunuyor.
Borusan Quartet - Rus Gecesi Mekân: kadıköy süreyya operası Tarih: 29 aralık
Yüzyıllık Aşk Mekân: istanbul modern Tarih:
4 ocak’a kadar
İstanbul Modern, kuruluşunun
10. yılında Türk sinemasının 100. yıldönümüne ithafen bir sergi sunuyor: “yüzyıllık Aşk”. 4 ocak’a kadar sürecek olan sergi, Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen bir araştırma sergisi. Türkiye coğrafyasında sinema tarihinin doğuşu olarak anılan 1914 yılından bugüne uzanan 100 yıllık serüvene bakıyor.
Guguk Kuşu Mekân: zorlu center psm drama sahnesi Tarih:
20, 27 aralık
kültür sanat
              yaylı çalgılar dörtlüsü Borusan Quartet, 29 Aralık’ta piyanoda Gökhan Aybulus’un katılımıyla Süreyya opera Salonu’nda müzikseverlerle buluşuyor.
Türk modern klasik müziğinin muhteşem dörtlüsü dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşatacak.
ken kesey’in romanından sinemaya uyarlanan Jack nicholson’un yıldızı olduğu beyaz perdenin kült filmleri arasında yer alan 1975 yapımı “Guguk kuşu” Zorlu center PSM Drama Sahnesi’nde...
maksimumbiz | 17
 

   17   18   19   20   21