Page 5 - MAKSİMUM BİZ | ARALIK 2014
P. 5

başlarken
 Merhabalar,
Bu yılın son sayısında yeniden sizlerle beraberiz. Bu sayıdaki yazımı, yeni insan kaynakları yapımızın kat ettiği mesafeye ayırmak istiyorum.
2012 yılında uygulamaya aldığımız yeni insan kaynakları yapımızla birlikte, verimlilik ve motivasyon konusundaki en önemli faktörlerin başında gelen yetkinlikler, çalışma hayatımızda oldukça önemli bir yere sahip oldu.
Bu doğrultuda çeşitli revizyonlarla tüm İK süreçlerimizi, iş aileleri ve pozisyonlar bazındaki yetkinlik gereklilikleri çerçevesinde yürütmeye başladık. Bunu yaparken en büyük amacımız; çalışanlarımızın bireysel kariyer planlamalarındaki ihtiyaçlarına karşılık verecek gelişim planları oluşturmak ve kariyer basamaklarının her birinde kendilerine destek verebilmekti.
Bu amaç, 2014 yılı itibarıyla hayatımıza giren “Gelişim Merkezi Uygulaması” ile daha da somut bir şekil kazandı. Böylece bir taraftan katılımcı çalışanlarımızın bireysel gelişimlerine odaklanma imkânı sağlarken, diğer taraftan adil ve modern bir yükselme sistemini hayata geçirdik.
Yaklaşık bir yıldır uygulanan sisteme, pek çok çalışanımız ve bu çalışanlarımızı değerlendiren ya da gelişimlerini destekleyen yöneticilerimiz dâhil oldu. Aldığımız geribildirimler ve en önemlisi çalışanlarımızda gözlemlediğimiz değişim ve gelişimler, uygulamanın güvenilirliğine ilişkin düşüncelerimizi daha da sağlamlaştırdı.
Sürecin kapsamını daha iyi yorumlamak için iki alandaki rakamları sizlerle paylaşmak isterim. Sene başından Kasım ayına kadar olan sürede, Şirketimizde 123 eğitim düzenledik, bu eğitimlerde 635 çalışanımız toplam 1.957 eğitim aldı. Gelişim Merkezi Uygulamamız kapsamında ise hâlihazırda 86 çalışanımızın terfi sürecini takip ediyoruz.
Uygulamanın devamıyla birlikte, yakın gelecekte bireysel anlamda yetkin ve Şirketimiz adına ideal yönetsel ve uzmanlık profillerine sahip çalışanlarımızın olacağına inanıyorum. Bu çalışanlarımızın ilerleyen dönemlerdeki süreçlerimize sağlayacakları katkıya güveniyorum. Anadolu Sigorta’yı gelecek dönemlerde başarıya taşıyacak bir nesli, şu anda hep beraber yetiştiriyoruz.
İnanıyorum ki bu çalışanlarımız, daha önceki arkadaşlarımızın başarılarını yakalayacak ve ümit ediyorum ki onları da geçeceklerdir. Bu fırsatla, süreçte emeği olan herkese teşekkürlerimi sunarım.
Bu SAyıMızDA neler okuyAcAkSınız?
Bu senenin son sayısında, her zamanki gibi dinamik ve canlı bir içerikle karşınızdayız. Şirketimizden haberler, başarılarımız ve önemli gelişmelerin yer aldığı dergimizde; İrfan Soyar Sigorta, Canan Oyman Sigorta, Tepeli Sigorta ve Gelecek Grup Sigorta acentelikleri ile Türkiye İş Bankası Çanakkale, İstanbul Dolayoba ve Tahtakale ile Antakya Uzunçarşı Şubelerine konuk oluyoruz.
Gezi bölümümüzde; Türkiye’nin kışın görülmesi gereken en iyi 10 yeri, yurtdışında ise yaz aylarına bir özlem olarak yeniden Ege’nin diğer kıyısına, Halkidiki ve Thassos adalarına gidiyor olacağız. Dergimizin röportaj sayfalarında Metin Uca ile yaptığımız söyleşiyi bulabilirsiniz. İletişim Dünyası bölümünde ise bu sayıda çizgi altı reklam ajansımız PlanAD Works yer alıyor.
Dergimizde ayrıca sağlık sayfalarımızın yanı sıra bu sayıda ilk kez hazırlayacağımız teknoloji sayfasında da ilgi çekici konular sizleri bekliyor.
Gelecek sayılarda yeniden görüşmek dileğiyle...
Sevgilerimle,
Filiz tiryakioğlu
1. genel Müdür yardımcısı
 maksimumbiz | 03
   “gelişim Merkezi uygulaması” ile bir taraftan katılımcı çalışanlarımızın bireysel gelişimlerine odaklanma imkânı sağlarken, diğer taraftan adil
ve modern bir yükselme sistemini hayata geçirdik.
 

   3   4   5   6   7