Page 39 - MAKSİMUM BİZ | NİSAN 2016
P. 39

 ALIŞKANLIKLA
GELEN ETKİLİ
İLETİŞİM
BAHAR İLHAMLAR MEVSİMİ MALUM. GEREK İŞ HAYATI GEREKSE BİREYSEL YAŞAMDA SADE BİRKAÇ YENİ ALIŞKANLIK KAZANARAK DAHA ETKİLİ VE TATMİN EDİCİ BİR GELECEĞE IŞIK TUTMAK MÜMKÜN. BU YAZIMIZDA STEPHEN COVEY’NİN KİTABINDAN YOLA ÇIKARAK KENDİMİZE YENİ BAHAR İLHAMLARI YARATALIM İSTEDİK.
Sürekli yaptığımız şey ne ise biz de oyuz.
O halde mükemmellik bir eylem değil alışkanlıktır. Aristo
Hepimizin anlamını çok
iyi bildiği, öylesine güçlü enerjiye sahip olan
bir kelimedir ki etki, beraberinde kullanıldığı kelimenin anlamını sihirli bir şekilde değiştiriverir. Etkili konuşma, etkili bir yönetici, etkileyici bir kadın/erkek... Peki, işimizde, ilişkilerimizde, kısaca tüm hayatımızda istediğimiz etkiyi nasıl yaratırız?
Gözümüzün önüne bu sıfatı yakıştırdı- ğımız insanları getirelim. Nasıl başar- mışlar? Nasıl enkazları adeta cennete
dönüştürmüşler? Tüm topraklarını kaybetmek üzere olan bir ulusu yeniden ayağa kaldırmış liderler, dün imkansızlık içinde iken, bugün binlerce kişiye iş imkanı sağlayan iş adamları, sanatçılar, hatta çok uzaklara gitmemi- ze de gerek yok; hemen yanı başımız- daki masada oturan iş arkadaşımız, yöneticimiz, kısaca etkileyici olduğunu düşündüğünüz herhangi biri.
Her birinin ortak özelliği, vazgeçme- den izledikleri yol haritası nedir hiç merak ettiniz mi? İşte, elimizde istedi- ğimiz etkiyi yaratmak için hazırlanmış
maksimumbiz | 37


   37   38   39   40   41